Chaosowa walka o własność Timberwolves może przyćmić udany sezon

Ostatnie dwa mecze drużyny Minnesota Timberwolves u siebie w sezonie zasadniczym powinny przynieść jedynie świąteczną atmosferę.

Wilki nadal mają niewielką szansę na bycie rozstawionym zespołem nr 1 w Konferencji Zachodniej, po raz pierwszy od 20 lat będą gospodarzami pierwszego meczu serii play-offów pierwszej rundy i powrócą do składu All-Star Karl-Anthony Towns. Na ziemi wcześniej, niż początkowo oczekiwano.

Gracze są w pełni zajęci stojącym przed nimi zadaniem i celem, jakim jest awans poza pierwszą rundę play-offów dopiero po raz drugi w swojej 35-letniej historii.

Reszta organizacji radziła sobie z zamieszaniem, podczas gdy planowane przeniesienie własności z Glenna Taylora na Marca Lore'a i Alexa Rodrigueza wybuchło, co doprowadziło do spektakularnej publicznej bitwy pomiędzy obiema stronami, która zaskoczyła fanów i pracowników zespołu. pośrodku.

Oczekuje się, że wszystko zostanie upublicznione w piątkowy wieczór, kiedy Loer i Rodriguez mają pojawić się na meczu z Atlanta Hawks, podają źródła zespołu. Sportowiec. Będzie to ich pierwszy powrót na miejsce zdarzenia od rozpoczęcia konfliktu 28 marca.

Gorące twierdzenia powtarzały się i były rejestrowane. W tym tygodniu komentarze komisarza NBA Adama Silvera i pary… źródło Raporty Timberwolves (55-25) trzymają tę kwestię na dystans, podczas gdy Timberwolves (55-25) gonią rozstawienie nr 1 na Zachodzie.

Silver powiedział, że liga będzie trzymać się z daleka od walki, postrzegając sprawę jako spór między kupującym a sprzedającym, który zgodnie z umową zakupu zostanie przekazany do rozstrzygnięcia w drodze mediacji i arbitrażu. Dodał jednak nieco jasności do sytuacji, gdy zapytano go o Lore'a i Rodrigueza, mówiąc, że jedynym powodem, dla którego nie zamknęli klubu pod koniec marca, było oczekiwanie na zgodę ligi.

„Konkretnie chodzi o to, czy działali w ramach okna opcji, które sprzedał im Glen Taylor” – powiedział Silver na posiedzeniu Rady Gubernatorów w Nowym Jorku w tym tygodniu. „To jest podstawa sporu, dlatego spór ten zostanie rozstrzygnięty niezależnie od biura stowarzyszenia”.

Taylor twierdzi, że Lore i Rodriguez nie otrzymali pieniędzy na czas i że nie dopełnili kilku kryteriów umowy przed ostatecznym terminem przypadającym na 27 marca, co spowodowało wygaśnięcie ich opcji zakupu ostatnich 40 procent. Umowa przewiduje przedłużenie o 90 dni, „jeśli nie uzyskano jeszcze wszystkich wymaganych zgód NBA lub innych organów rządowych”, ale Taylor twierdzi, że nie ma to zastosowania, ponieważ opcja wygasła.

READ  USMNT nie ma odpowiedzi dla Japonii w przyjaznej przegranej

„Gdyby mieli pieniądze 27 stycznia, cała transakcja mogłaby zostać sfinalizowana, a oni mogliby mieć kontrolę” – powiedział Taylor. Sportowiec 28 marca, w dniu ogłoszenia sprzedaży. – Ale tego nie zrobili.

Dokumenty sprawdzone przez Sportowiec Wynika z niego, że 20 marca Lore i Rodriguez faktycznie wysłali do NBA podpisane listy dotyczące zobowiązań finansowych. Dokumenty obejmują ponad 600 milionów dolarów potrzebnych na zakup ostatnich 40 procent Timberwolves i Lynx, co spowodowałoby przekształcenie ich z komandytariuszy w właścicieli kontrolujących. W ramach trzyetapowej umowy zakupu o wartości 1,5 miliarda dolarów Lore i Rodriguez kupili już działki w latach 2021 i 2023, co daje im 36% udziałów.

Jednakże dowód wpłaty nie oznacza pełnej spłaty, a okoliczności związane z ostatnim podniesieniem kapitału mogą odgrywać rolę w argumentach przemawiających za dalszymi działaniami.

Przynajmniej część pieniędzy za ostatni egzemplarz trafiła na dość późny etap procesu, kiedy Lore i Rodriguez musieli szybko zmienić sytuację po tym, jak The Carlyle Group nie mogła zastosować się do wytycznych NBA dotyczących wykupów.

Lore i Rodriguez pracowali z Carlylem przez kilka miesięcy, co stanowiło kluczowy element ich planów, ale Carlyle musiał wycofać się z badania ze względu na potencjalny konflikt interesów w świecie inwestycji. Po odejściu Carlyle'a przenieśli się, aby zabezpieczyć Dial Capitalto było Zostało to już zatwierdzone przez NBAaby pomóc wypełnić tę lukę.

Jak powiedział Silver, to jest sedno sporu. Rodriguez i Lore oświadczyli w zeszłym tygodniu, że ponieważ złożyli sprawozdania finansowe na tydzień przed ostatecznym terminem, kwalifikują się do przedłużenia o 90 dni na przejście przez proces zatwierdzania przez ligę.

Kontrakt nakłada na nich obowiązek zamknięcia całej transakcji do 27 marca, a nie tylko przedstawienia dowodu wpłaty środków, powiedział Taylor. Kiedy ten termin nadszedł i minął, nie przekazano żadnych pieniędzy ani nie wydano żadnych zgód ligowych, więc wierzył, że pozwolono mu działać jako komplementariusz.

„Liga nigdy nie uzyskała ich zgody, ponieważ nie dostała swoich rzeczy na czas” – powiedział Taylor w marcu.

„Byliśmy przygotowani na zamknięcie 27 marca” – powiedział Rodriguez. Sportowiec 29 marca. „NBA nie była gotowa”.

Nawet gdy sprawy przybrały nieprzyjemny obrót, Silver nie wdawał się w ich środek.

READ  Rockets osiągają porozumienie w sprawie podpisania kontraktu z Fredem VanVleetem, źródła podają: Dlaczego Houston wykonał ten ruch

„W umowie zakupu zgodzili się wcześniej na mechanizm rozstrzygania sporów obejmujący mediację i arbitraż i taka jest obecna sytuacja” – powiedział Silver. „Liga nie odgrywa żadnej roli w tym procesie”.

W tym tygodniu zgłoszono dwie inne powiązane pozycje, poczynając od środowego raportu ESPN, w którym Loer i Rodriguez przedstawili prognozy finansowe, które wzywały Timberwolves do utrzymania się poniżej progu podatku od luksusu w przyszłym sezonie. Oznaczało to, że musieli rozmontować trzon zespołu, aby uniknąć wysokich kar finansowych. W raporcie napisano, że oczekiwania dotyczące cięć kosztów „były jedną z obaw, które skłoniły Taylora do anulowania” transakcji.

Technicznie rzecz biorąc: odczucia Taylora dotyczące zwyczajów Lauera i Rodrigueza związanych z wydatkami nie dają mu podstawy prawnej do rozwiązania umowy, ani też nie twierdził, że tak jest. W zeszłym miesiącu powiedział, że wszystko wynika z niewykonania kontraktu. Nie wyraził wówczas publicznie obaw co do ich zdolności do zapłaty podatku.

Sportowiec Potwierdził, że przewidywań tych dokonali Lore i Rodriguez. To nie jest wiążące. W marcu Lore powiedział, że ma mnóstwo pieniędzy i nie zawaha się ich wydać, aby ominąć podatek od luksusu i utrzymać razem trzon odnoszącego sukcesy zespołu.

„Mam w banku setki milionów dolarów płynnego kapitału, gotowego do inwestycji, jeśli zajdzie taka potrzeba” – powiedział wówczas.

Czwartek, Sportowiec'S Tim Connelly, prezes operacji koszykarskich, który odegrał dużą rolę w awansie Wilków do rywalizacji w tym sezonie, zrezygnował tego lata z kontraktu, informuje Shams Charania.

Lore i Rodriguez ściągnęli Connelly'ego z Denver dwa lata temu, oferując mu lukratywny pięcioletni kontrakt. Taylor udzielił Lore i Rodriguezowi błogosławieństwa, aby mogli znaleźć odpowiedniego dyrektora, aby przeniesienie własności przebiegło bezproblemowo, po czym ostatecznie wyraził zgodę na wysokie wynagrodzenie.

Biorąc pod uwagę sznurki, jakie Connelly pociągnął, aby pomóc Wilkom dotrzeć tam, gdzie są, szanse na to, że tego lata zostanie wolnym agentem, wydają się duże w przyszłości serii. Ktokolwiek podejmie decyzje tego lata, będzie musiał upewnić się, że Connelly pozostanie w Minnesocie.

Oznacza to, że Connelly będzie mógł kontynuować swoją obecną umowę przez pozostałe trzy lata, zrezygnować z niej i zostać wolnym agentem lub zrezygnować i negocjować nową umowę, aby pozostać w Minnesocie.

Publiczny charakter tej walki pogarsza nastrój w organizacji w sezonie, na który wszyscy czekali od dwudziestu lat.

READ  W wieku 28 lat znaleziono ciało byłego kardynała OT Coreya Cunninghama

Na boisku Timberwolves nie wyglądają jak podatne na błędy drużyny, które zaśmiecały ich historię od czasu dotarcia do finału Konferencji Zachodniej w 2004 roku. Potencjalną twarzą ligi jest Anthony Edwards, odnowiony kandydat na obrońcę NBA Rok w Rudym Gobercie i być może najbardziej stabilna i utalentowana para. Jeden z liderów, jakich kiedykolwiek mieli, w Connelly i trenerze Chrisie Finchu, a oni się sprzedali. Mecz u siebie w tym sezonie.

Poza boiskiem Timberwolves wyglądają teraz bardzo znajomo. Dysfunkcyjny, chaotyczny i pełen dramatyzmu odcinek „Gry o tron” grozi odwróceniem uwagi jednej z najlepszych drużyn wszechczasów. Zaczęło się od publicznych komentarzy Taylora kwestionujących poziom zaangażowania Lauera i Rodrigueza w serial, a następnie nasiliły się, gdy Lauer i Rodriguez odpowiedzieli ogniem i kontynuowali w tym tygodniu różnymi raportami na temat macek sytuacji.

Ta walka nie zostanie wygrana przed sądem opinii publicznej. Zostanie ona wygrana w cichych salach konferencyjnych mediacji i/lub arbitrażu. Dopóki tak się nie stanie, ciągłe tam i z powrotem źle postrzegają organizację w tak ważnym momencie jej historii.

Choć Silver stara się trzymać z daleka od walki, twierdzi, że cała historia nauczyła ligę, czego nie robić.

„Myślę, że poczekamy i zobaczymy, jak wszystko pójdzie. Ale z pewnością nie jest idealnie zawierać taką wielopoziomową umowę” – powiedział Silver. „Z tego punktu widzenia jest to zgodne z naszymi zasadami i tego właśnie chciał Glenn Taylor i tego właśnie chcieli”. byli skłonni zgodzić się na ten czas. Myślę jednak, że gdy opadnie kurz wokół tej transakcji, może to skłonić nas do ponownej oceny, jakiego rodzaju transakcje powinniśmy zezwolić.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zespół ma potencjał, aby zagrać w czerwcu. Niewykluczone, że konflikt własnościowy będzie trwał dłużej.

(Zdjęcie: Alex Rodriguez i Anthony Edwards: David Berding/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *