Chiny i Unia Europejska postanawiają przeprowadzić konsultacje w sprawie dochodzenia w sprawie dotacji na pojazdy elektryczne

Chiński minister handlu przeprowadził rozmowę wideo z wiceprzewodniczącym wykonawczym Komisji Europejskiej.

Chiny i Unia Europejska przeprowadzą konsultacje w sprawie najnowszego dochodzenia w sprawie chińskich pojazdów elektrycznych po ogłoszeniu wstępnych taryf.

22 czerwca chiński minister handlu Wang Wentao został zaproszony do rozmowy wideo z Valdisem Dombrovskisem, wiceprzewodniczącym wykonawczym Komisji Europejskiej.

Jak wynika z krótkiego oświadczenia chińskiego Ministerstwa Handlu, obie strony zgodziły się rozpocząć konsultacje w sprawie unijnego dochodzenia antysubsydyjnego wobec chińskich samochodów elektrycznych. strona internetowa.

12 czerwca Komisja Europejska ujawniła już poziom tymczasowych ceł antysubsydyjnych, które zostaną nałożone na import akumulatorowych pojazdów elektrycznych z Chin.

Jeśli rozmowy z władzami chińskimi nie doprowadzą do skutecznego rozwiązania, zgodnie z ówczesnym oświadczeniem Komisji Europejskiej tymczasowe cła antysubsydyjne zostaną nałożone od 4 lipca.

Jak wynika z oświadczenia Komisji Europejskiej, ostateczne środki powinny zostać wdrożone w ciągu czterech miesięcy od nałożenia opłat tymczasowych.

Po wydaniu oświadczenia Unii Europejskiej rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu powiedział, że Chiny są głęboko zaniepokojone i niezadowolone, a chiński przemysł jest bardzo rozczarowany i zdecydowanie się temu sprzeciwia.

Rzecznik powiedział, że Chiny wzywają Unię Europejską do natychmiastowego skorygowania swoich niewłaściwych praktyk i odpowiedniego poradzenia sobie z tarciami gospodarczymi i handlowymi w drodze dialogu i konsultacji.

Unia Europejska pierwotnie nałożyła 10% cło na pojazdy elektryczne zasilane akumulatorami importowane z Chin, a w nowo ogłoszonych tymczasowych taryfach różni producenci samochodów borykają się z różnymi cenami.

BYD, Geely i SAIC, które zostały objęte próbą i współpracowały w dochodzeniu, zostaną objęte dodatkowymi cłami w wysokości odpowiednio 17,4%, 20% i 38,1%.

Inni chińscy producenci pojazdów BEV, którzy współpracowali w dochodzeniu, ale nie zostali objęci próbą, zapłacą średnią ważoną opłatę w wysokości 21 procent, przy czym Nio (NYSE: NIO) i Xpeng (NYSE: XPEV) będą należeć do tej kategorii.

Wszyscy pozostali producenci pojazdów elektrycznych w Chinach, którzy nie współpracują w dochodzeniu, będą objęci pozostałym cłem w wysokości 38,1%.

Neo twierdzi, że pomimo protekcjonizmu jego zaangażowanie na rzecz Europy pozostaje niezachwiane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *