Chiny twierdzą, że za wyższością ich samochodów elektrycznych stoją „ciągłe innowacje”, a nie dotacje

Nowo wprowadzony znak BYD jest eksponowany podczas premiery chińskiej marki BYD w Dżakarcie 18 stycznia 2024 r. i jednocześnie dwóch innych typów pojazdów zasilanych akumulatorowo (EV, samochód elektryczny), które będą sprzedawane w Indonezji z inwestycjami o wartości 1,3 miliarda dolarów wprowadzono amerykańskie. (Zdjęcie: Bai Ismoyo/AFP) (Zdjęcie: Bay Ismoyo/AFP, Getty Images)

Zatoka Ismoyo | AFP | Obrazy Getty’ego

Chiński minister handlu Wang Wentao powiedział, że szybki rozwój firm zajmujących się pojazdami elektrycznymi w kraju nie wynika z dotacji, ale z „ciągłych innowacji”.

Chińskie Ministerstwo Handlu stwierdziło, że twierdzenia Stanów Zjednoczonych i Europy o „nadwyżce mocy produkcyjnych” są bezpodstawne. wspomniany Poniedziałek. Wang przypisał także wyższość Chin w pojazdach elektrycznych „ugruntowanemu systemowi łańcucha dostaw i konkurencji na rynku”.

Wang przedstawił te uwagi podczas niedzielnej dyskusji przy okrągłym stole w Paryżu z przedstawicielami ponad 10 chińskich firm, w tym producentów samochodów elektrycznych Geely i BYD, a także producenta akumulatorów do samochodów elektrycznych CATL, oświadczenie Pokazane przez Ministerstwo Handlu.

Dyskusje Okrągłego Stołu skupiały się na: Unia Europejska bada antysubsydyjny import samochodów elektrycznych z ChinJak wynika z oświadczenia, m.in.

Wanga Mężczyzna Chiński przemysł pojazdów elektrycznych „wniósł istotny wkład w globalną reakcję na zmiany klimatyczne, a także transformację ekologiczną i niskoemisyjną”. Powiedział także, że chiński rząd będzie chronił „uzasadnione prawa i interesy” chińskich firm.

Unia Europejska wszczęła w październiku dochodzenie w celu ustalenia, czy powinna nałożyć cła na przywóz samochodów elektrycznych zasilanych akumulatorami z Chin, aby „zrównoważyć dotacje rządowe i wyrównać warunki działania” po znacznym wzroście importu.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała we wrześniu, że „rynek światowy jest pełen tańszych samochodów elektrycznych”, a ceny są „sztucznie utrzymywane na niskim poziomie” dzięki „ogromnym dotacjom rządowym”.

W sobotę sekretarz skarbu USA Janet Yellen Stwierdziła, że ​​jest „szczególnie zaniepokojona” wpływem nadmiernych mocy produkcyjnych Chin na gospodarkę USA.

READ  Europejskie giełdy rosły, gdy obawy banków osłabły

Yellen przebywa obecnie w Chinach na spotkaniach W kwestiach obejmujących zarządzanie dwustronnymi stosunkami gospodarczymi między Stanami Zjednoczonymi a Chinami oraz promowanie amerykańskich interesów.

Yellen powiedziała, że ​​Waszyngton i Pekin będą prowadzić „intensywną wymianę zdań”, która „ułatwi dyskusję na temat braku równowagi makroekonomicznej, w tym ich związku z nadwyżką mocy produkcyjnych”. Powiedział Sobota po spotkaniu z chińskim wicepremierem Heifengiem.

„Zamierzam skorzystać z tej okazji, aby opowiadać się za równością szans amerykańskich pracowników i przedsiębiorstw” – powiedziała, dodając, że „odejście od polityki napędzającej nadwyżkę mocy produkcyjnych byłoby korzystne dla gospodarki amerykańskiej, chińskiej i globalnej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *