Connor Bedard, zawodnik Blackhawks, doznał kontuzji w wyniku silnego uderzenia na otwartym lodzie w przegranym meczu z Devils

Nowicjusz Chicago Blackhawks, Connor Bedard, w pierwszej kwarcie poniedziałkowej porażki 4:2 z New Jersey Devils odniósł mocne uderzenie na otwartym lodzie i już nie wrócił na boisko.

Blackhawks ogłosili, że Bedard opuści resztę meczu przed drugą tercją. W nocy grał na cztery zmiany i 3:05 czasu lodowego.

Po meczu trener Chicago Luke Richardson nie przekazał zbyt wielu aktualnych informacji na temat Bedarda.

Zapytany o Bedarda, Richardson odpowiedział: „Nie wracam do gry”. „Zabierzemy wszystkich do domu i sprawdzimy, czy nic się nie dzieje. Miejmy więc nadzieję, że jutro dowiemy się więcej.

Kontuzja nastąpiła, gdy Bedard przebił krążek przez obronę Devils, rozdzielił dwóch obrońców na niebieskiej linii i pobiegł bezpośrednio do szarżującego obrońcy Devils Brendana Smitha. Siła uderzenia posłała Bedarda na lód, a on natychmiast chwycił twarz prawą ręką. Bedard wstał, zjechał z lodu i udał się bezpośrednio do szatni Blackhawks.

Bedard nie był jedynym zawodnikiem, który Chicago przegrało w piątek z powodu kontuzji. Napastnik Nick Foligno opuścił mecz po bójce ze Smithem w drugiej kwarcie. Blackhawks ogłosili, że Foligno opuści resztę meczu przed trzecią tercją. Foligno strzelił w tym sezonie osiem goli i dziewięć asyst w 39 meczach.

Napastnik Chicago, Boris Katchok, uznał, że uderzenie w Bedarda było nieczyste.

„Wszyscy widzieli, że był brudny, więc myślę, że był brudny” – powiedział Katchouk.

Richardson nie był tego taki pewien.

„Nie widziałem tego jeszcze wiele razy” – powiedział Richardson. „Dostrzegłem to szybko na ławce rezerwowych. Nie wiem, czy było brudno. Myślę, że Connor grał, a on go nie zauważył, ponieważ był zawodnikiem z tyłu. Nie sądzę, żeby go nadepnął. Myślę, że po prostu się zatrzymał i Connor uderzył go w głowę.

„To nie był zamiar zdobycia gola ani nic. Myślę, że grał twardo na niebieskiej linii i próbował zabić rzut karny.

READ  Jordan Davis z Georgii, ważący 34 funty, pokonuje dystans 40 jardów w 4,78 sekundy na łączu zwiadowczym NFL.

Richardsonowi nie przeszkadzało, że Foligno atakował w obronie Bedarda.

„Zawodnicy zawsze zrobią wyjątek i będą bardziej atrakcyjni, ponieważ są zaangażowani i są ich kolegami z drużyny”. powiedział Richardson. „To zawsze dobra rzecz. To dobry znak. Ten zespół to zgrany zespół i robił to przez cały rok. Wykonał tam świetną robotę. Myślałem, że każdy rodzaj kar, jakie Nick dostał dziś wieczorem, zabijał chłopaków i chłopaków. Nick jest liderem.

Bedard (18 l.), wybrany z numerem 1 w drafcie na rok 2023, został w czwartek wybrany do Meczu Gwiazd NHL. W tym sezonie w 39 meczach zdobył 15 goli i 18 asyst.

Bedard to najnowszy zawodnik dodany do rosnącej listy kontuzjowanych zawodników Blackhawks. Na liście rezerwowych zawodników znajdują się już Taylor Hall, Seth Jones, Tyler Johnson, Taylor Radish, Anthony Beauvillier, Joey Anderson i Andreas Athanasiou.