Covid Live Updates: wiadomości o szczepionkach, ograniczeniach i nie tylko

kredyt…Aaron Ofomeli/EPA, przez Shutterstock

Senatorowie ogłosili porozumienie w sprawie Pakiet pomocy w wysokości 10 miliardów dolarów na koronawirusa w poniedziałek, aby zapewnić dodatkową pomoc w krajowych testach, szczepieniach i wysiłkach terapeutycznych, po odrzuceniu nacisku na włączenie miliardów na globalne wysiłki na rzecz szczepień.

Umowa wymaga przeznaczenia co najmniej 5 miliardów dolarów na leczenie i 750 milionów dolarów na badania i próby kliniczne w celu przygotowania przyszłych wariantów. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na szczepionki i testy.

Nie zawiera 5 miliardów dolarów na sfinansowanie globalnych wysiłków na rzecz szczepień zaproponowane wcześniej, po tym, jak senatorowie spędzili weekend kłócąc się o republikański wniosek o Zwrot pieniędzy wcześniej zatwierdzony przez Kongres.

Pakiet ogłosili senator Chuck Schumer z Nowego Jorku, przywódca większości, i Mitt Romney, republikanin z Utah. Obaj prowadzili negocjacje w ostatnich dniach. W oświadczeniu Schumer powiedział, że prezydent Biden poparł porozumienie, mimo że było to mniej niż połowa pierwotnego wniosku Białego Domu o wartości 22,5 miliarda dolarów.

„Pakiet Covid o wartości 10 miliardów dolarów da rządowi federalnemu – i naszym obywatelom – narzędzia, których potrzebujemy, aby kontynuować ożywienie gospodarcze, utrzymać otwarte szkoły i zapewnić bezpieczeństwo amerykańskim rodzinom” – powiedział Schumer w oświadczeniu. „Chociaż ten awaryjny zastrzyk dodatkowego finansowania jest absolutnie konieczny, daleko mu do tego, co jest naprawdę potrzebne, aby zapewnić nam bezpieczeństwo przed Covid-19 w dłuższej perspektywie”.

Dodał, że zamierza przeprowadzić dodatkowe negocjacje międzypartyjne w sprawie kolejnego pakietu pomocy w sytuacjach nadzwyczajnych, który mógłby obejmować zarówno pomoc w ogólnoświatowych wysiłkach na rzecz szczepień, jak i dodatkową pomoc dla Ukrainy w walce z rosyjską inwazją.

„Każdy dolar, o który prosiliśmy, jest niezbędny i będziemy nadal współpracować z Kongresem, aby uzyskać wszystkie potrzebne nam fundusze, ale czas jest najważniejszy” – powiedziała w oświadczeniu sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki. „Wzywamy Kongres do szybkiego działania w sprawie tego pakietu o wartości 10 miliardów dolarów, ponieważ może on zacząć finansować najpilniejsze potrzeby, ponieważ obecnie ryzykujemy, że nie będziemy mieć niektórych ważnych narzędzi, takich jak leczenie i testy, które rozpoczną się w maju i czerwcu”.

READ  Niższe ceny ropy są na horyzoncie, gdy Chiny wkraczają w kolejną fazę kryzysu związanego z koronawirusem

Wydatki krajowe są napędzane w dużej mierze realokacją niewydanych pieniędzy zatwierdzonych w marcu 2021 r. w ustawie pandemicznej o wartości 1,9 biliona dolarów, którą Demokraci uchwalili bez żadnych głosów republikanów, a także części pieniędzy z ustawy o wartości 2,2 biliona dolarów zatwierdzonej w cieniu administracji Trumpa, która jest niezbędna. Popyt republikański.

Wśród dotkniętych programów i agencji znajdują się Indoor Grant Program, Economic Injury Disaster Loan Program i Higher Education Emergency Relief Fund, a także finansowanie rolnictwa i transportu, zgodnie z Streszczenia dostarczone przez oba urzędy.

W osobnym oświadczeniu Romney wezwał, aby ustawa uzyskała szerokie poparcie obu partii i dodał, że „jest przygotowany do zbadania odpowiedzialnego fiskalnie rozwiązania wspierającego globalne wysiłki w nadchodzących tygodniach”.

Ustawodawcy naciskają, aby przenieść pakiet pomocy przed końcem tygodnia, kiedy oba domy mają wyjechać na dwutygodniową przerwę. Nie jest jasne, czy będzie wystarczające poparcie dla tak szybkiego harmonogramu, biorąc pod uwagę, że senatorowie Demokratów zamierzają potwierdzić sędzię Kitangi Brown-Jackson przed Sądem Najwyższym w tym tygodniu, a wszyscy 100 prawodawcy będą musieli zgodzić się na uchylenie przeszkód proceduralnych w celu przyspieszenia procesu .

Kilku Demokratów z Izby Reprezentantów wyraziło również frustrację z powodu pominięcia globalnej pomocy w zakresie szczepień, która ma kluczowe znaczenie dla strategii pana Bidena mającej na celu zmniejszenie nierówności w zakresie szczepień i ograniczenie wpływu następnej pandemii koronawirusa.

„Bez funduszy na powszechne szczepienia po prostu nie rozwiązujemy problemu COVID” Reprezentant Pramila Jayapal z Waszyngtonu, przewodnicząca Kongresu Postępowego Klubu Postępowego, powiedział: na Twitterze.

Jednak wielu Demokratów stwierdziło, że pilna potrzeba pomocy wewnętrznej wystarczy, aby uzasadnić ich poparcie.

„Rozumiem, że istnieje również pilna potrzeba lokalnych wydatków na zdrowie publiczne, więc zamierzam głosować za tą ustawą” – powiedział w oświadczeniu senator Chris Coons, demokrata z Delaware i jeden z negocjatorów. „Jednak jest to tylko częściowy krok i będę naciskał na moich kolegów po obu stronach przejścia, aby w nadchodzących tygodniach uchwalili solidne międzynarodowe prawo dotyczące finansowania, aby zaspokoić potrzeby związane z pandemią, rosnącym globalnym kryzysem głodowym i bezpieczeństwem żywnościowym ”.

READ  W wieku 90 lat zmarł Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla i autor książki Thinking, Fast and Slow.

Ostatnie starania o przekazanie początkowego pakietu Covid o wartości 15,6 miliarda dolarów załamały się w zeszłym miesiącu, kiedy Izba Demokratów odmówiła zwrotu pieniędzy, które były przeznaczone dla rządów stanowych w zeszłorocznym prawie.

W obecnym planie środki te pozostały bez zmian. Ale środek obejmuje również dwupartyjną ustawę, kierowaną przez senatora Johna Cornyna z Teksasu i Alexa Padillę, demokratę z Kalifornii, która dałaby władzom stanowym, lokalnym i plemiennym większą elastyczność w wydatkowaniu pomocy na koronawirusa.

Ponieważ dostęp do szczepionek stopniowo rozszerza się na całym świecie, szczepionki są podawane Nadal wyzwanie. W wielu krajach o niskich dochodach tylko około 15% populacji otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, w porównaniu z około 80% populacji w wielu krajach o średnich i wysokich dochodach. Według projektu Our World in Data na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *