Część silnika wypada z samolotu Boeing podczas startu samolotu Southwest Airlines

Część pokrywy silnika spadła z samolotu Boeing w Stanach Zjednoczonych podczas startu i uderzyła w skrzydło samolotu.

Według brytyjskiego Daily Mail, lot 3695 linii Southwest Airlines wystartował z międzynarodowego lotniska w Denver w niedzielę rano o 8:15, kiedy osłona silnika odpadła i uderzyła w skrzydło. Reutera.

Film opublikowany w mediach społecznościowych pokazuje, jak pokrywa silnika trzepocze na wietrze, zanim całkowicie oddzieli się i zderzy się ze skrzydłem samolotu.

Samolot lecący do Houston ze 135 pasażerami wrócił na lotnisko w Kolorado bez żadnych problemów. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Southwest powiedział, że samolot „wylądował bezpiecznie po wystąpieniu problemu mechanicznego”. Listy Nowości.

Federalna Administracja Lotnicza ogłosiła w niedzielę, że zbada katastrofę Boeinga 737-800, ostatnią z udziałem konstruktora samolotu.

Jedna z pasażerek, która podała się jako Lisa C., powiedziała: Listy Nowości Powiedział, że osłona odpadła około 10 minut po zakończeniu wynurzania.

„Wszyscy poczuliśmy coś w rodzaju wstrząsu i wstrząsu, więc wyjrzałem przez okno, ponieważ uwielbiam siedzenia przy oknie, i on tam był” – powiedziała outletowi.

Inny pasażer, Cooper Glass, powiedział: Listy Nowości Opisał wypadek jako „przerażający”, ale pilot spisał się znakomicie po powrocie na lotnisko.

Linie Southwest Airlines poinformowały, że ich zespoły konserwacyjne przeprowadzają inspekcję samolotu. Pasażerowie, których to dotyczy, zostali przeniesieni innym lotem do Houston około trzy godziny po planowanym czasie przylotu.

Ten wypadek jest najnowszym z szeregu problemów nękających Boeinga.

Osłona silnika zdejmuje się z samolotu Boeing obsługiwanego przez Southwest podczas odlotu z międzynarodowego lotniska w Denver 7 kwietnia 2024 r. (@SweeneyABC/X/Twitter)

5 stycznia panel połączeń drzwi nowego Boeinga 737 MAX 9 linii Alaska Airlines eksplodował podczas lotu na wysokości 5000 metrów.

Następnie FAA uziemiła 171 samolotów MAX 9 firmy w celu przeglądu. Zakazał także firmie zwiększania produkcji samolotów serii Max i nakazał opracowanie kompleksowego planu rozwiązania „systemowych problemów związanych z kontrolą jakości”.

READ  Akcje mieszają się w miarę wzrostu obaw o podwyżkę stóp procentowych, Chiny obniżają LPR

Departament Sprawiedliwości wszczął śledztwo w sprawie incydentu linii lotniczych Alaska Airlines. Dochodzenie skupi się na tym, czy Boeing wywiązał się z ugody z 2021 r., na którą zgodził się po dwóch śmiertelnych wypadkach przypisanych defektom w systemie poprawy właściwości manewrowych samolotu 737 MAX. Forbesa Raporty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *