Części Apple DIY są trochę tańsze niż ceny napraw

Jabłko teraz Bezpośrednia sprzedaż części zamiennych do iPhone’a klientom, co pozwala im na naprawę własnych urządzeń zamiast płacić profesjonalistom. Ale jeśli spodziewałeś się, że naprawa DIY będzie sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, możesz być trochę rozczarowany. Ceny niektórych z najczęstszych części zamiennych Apple są dość podobne do opłat za naprawy w sklepie Apple Store, nawet jeśli to Ty skrupulatnie rozbierasz telefon, aby wymienić zepsutą część. Po uwzględnieniu kredytu, który otrzymasz za wysłanie wymienionej części, możesz zobaczyć jeszcze większe oszczędności.

Weź wymiany baterii. Apple pobiera 69 USD za zestaw baterii i śrub do modeli iPhone 12 lub 13 i 49 USD za ten sam zestaw do iPhone’a SE trzeciej generacji. Ale spójrz na Witryna AppleA koszt wymiany baterii poza gwarancją jest dokładnie taki sam: 69 USD za iPhone 12 lub 13 i 49 USD za iPhone SE. Komunikat prasowy Apple stwierdza, że ​​sprzedaje te części wta sama cenaNalicza również opłatę swojej sieci partnerów naprawczych.

Ceny napraw Apple.
Zrzut ekranu: Apple.com

Cena alternatywnych wyświetlaczy różni się nieznacznie, ale nie za bardzo. Ekran i śruba do iPhone’a 12 kosztują 267,96 USD przy zakupie bezpośrednio od Apple, podczas gdy Naprawa ekranu poza gwarancją Kosztuje 279 USD za ten sam telefon. W przypadku 12 Mini cena wynosi 225,96 USD w porównaniu z 229 USD za naprawę Apple, podczas gdy ta sama część zamienna dla 12 Pro Max kosztuje 309,96 USD w porównaniu z 329 USD za naprawę Apple. To oszczędność od 5 do 20 dolarów, ale to niewiele.

Ważnym zastrzeżeniem jest to, że opcja DIY firmy Apple oferuje jeszcze większe oszczędności, jeśli chcesz zwrócić wymienioną część. Na przykład stara bateria do iPhone’a 12 lub 13 może przynieść 24,15 USD zniżki według strony naprawczej Apple, podczas gdy zniżka na zwrócony ekran wynosi 33,60 USD. Zniżki te są szczególnie korzystne w przypadku napraw akumulatorów, ponieważ wysłanie części zamiennej może zaoszczędzić ponad jedną trzecią ceny zestawu naprawczego. Komunikat prasowy Apple mówi, że zamierza poddać recyklingowi części wysłane przez klientów naprawię to Uwagi Mogą również odnowić go do ponownego użycia.

Nawet bez tych odliczeń mogą istnieć ważne powody, aby kontynuować samorealizacyjną ścieżkę, w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Chociaż Apple ma setki sklepów Apple Store w Stanach Zjednoczonych i tysiące zewnętrznych partnerów naprawczych na całym świecie, wciąż jest wiele osób, które nie mieszkają w pobliżu miejsca, w którym można naprawić iPhone’a i nie mogą obejść się bez swoich telefonów czas potrzebny. Od trzech do pięciu dni roboczych na naprawę wysyłaną pocztą. Dla tych osób opcja naprawy DIY może stanowić koło ratunkowe.

W komunikacie prasowym Apple wyraźnie widać, że nie oczekuje się, że opcje naprawy DIY będą dostępne dla wszystkich. „Dla zdecydowanej większości klientów, którzy nie mają doświadczenia w naprawie urządzeń elektronicznych, wizyta u profesjonalnego dostawcy napraw u autoryzowanych techników korzystających z oryginalnych części Apple jest najbezpieczniejszym i najbardziej niezawodnym sposobem na naprawę” – czytamy w komunikacie prasowym i ostrzega. – Naprawy serwisowe przeznaczone są tylko i wyłącznie dla „Klientów, którzy mają doświadczenie z zawiłościami naprawy urządzeń elektronicznych”. To może wyjaśniać, dlaczego Apple nie oferuje wielu zniżek dla chętnych klientów, którzy chcą naprawić swój telefon.

READ  Pobierz Grand Theft Auto 5 ponad dwa razy szybciej na PS5 niż na PS4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.