David Ojabo został wybrany przez Baltimore Ravens w drugiej rundzie NFL Draft dokładnie 6 tygodni po kontuzji stawu skokowego.

Owings Mills, Maryland – David Ogabo Powiedział, że „to znaczy dla świata”, że zostanie wybrany przez Baltimore Ravens w drugiej rundzie w piątek, czyli dokładnie sześć tygodni od dnia, w którym doznał druzgocącej kontuzji Achillesa podczas Michigan Pro Day.

Ojabo znalazło się w pierwszej dziesiątce potencjalnych kandydatów w tym roku Projekt NFL Zanim został ranny w ćwiczeniu pozycyjnym 18 marca i upadł na ziemię, chwycił lewą nogę z bólu. W tym czasie był najlepszym zewnętrznym linebackerem Mel Keeper Jr.

Kiedy został wybrany jako 45., Ogabu zamknął oczy, odchylił głowę do tyłu i wydał z siebie wrzask. Następnie przytulił swoją rodzinę, a łzy spływały mu po twarzy.

„Widziałem to, to były surowe emocje”, powiedział Ogabo. „Czułem to w każdej sekundzie”. „Po prostu bycie otoczonym przez przyjaciół i rodzinę. To chwila, której nigdy nie zapomnę”.

Gorączka podań jest największą potrzebą Kruków, ale jest szansa, że ​​Baltimore nie zobaczy Ojabo na boisku do 2023 roku. Jest prawdopodobne, że Ojabo będzie siedział w tym sezonie.

Ogabu, który nosił ochronne buty wokół lewej stopy i siedział na sofie w piątek, powiedział, że wciąż ma nadzieję, że zagra w 2022 roku.

„Zdecydowanie jestem optymistą” – powiedział. „Ale nie mogę przewidzieć przyszłości. Więc po prostu, dzień w dzień, robię to, co mi kazano i mam nadzieję na najlepsze”.

Ogabo powiedział, że to jego pierwsza kontuzja.

Powiedział: „To wyboj na drodze”. „To tylko kolejna przeszkoda, którą pokonam”.

Eric DeCosta, dyrektor generalny Ravens, powiedział, że lekarze zespołu nie widzieli Ogabo od czasu ponownego badania lekarskiego, ale byli „optymiści, że w pewnym momencie tego roku będzie miał szansę zagrać”.

DeCosta przyznał, że wierzy, że Ojabo będzie realnym wyborem w pierwszej rundzie dla Kruków po obejrzeniu go grającego jesienią.

READ  Ryan Day otrzymuje przedłużenie umowy do 2028 r. z podwyżką wynagrodzenia do 9,5 mln USD rocznie

W zeszłym sezonie Ogabo w swoim jedynym pełnym sezonie w futbolu uniwersyteckim popełnił 11 najlepszych w karierze zwolnień i pięć wymuszonych fauli (poprowadził wszystkich graczy Power 5).

Ogabo udaje się do Baltimore, gdzie ma wiele znajomych. Kiedy będzie zdrowy, połączy siły ze swoim byłym kolegą z liceum Odavi AwaKruki zostały wybrane w pierwszej rundzie rok temu, tworząc obiecujący tandem.

„Będę filmem!”, napisał Odafe na swoim Instagramie.

Ogabo spotyka się również z koordynatorem defensywy Ravens Mike’em MacDonaldem, który w zeszłym sezonie pełnił funkcję jego koordynatora defensywnego w Michigan.

„To wszystko jest częścią planu”, powiedział Ogabo. „Jakie są szanse, że ten gość pojawi się i da mi szansę na grę, w końcu jest też facetem, którego przenoszę na wyższy poziom. Powinien nim być”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *