DeMar DeRozan z Chicago Bulls nadal jest świetny, bijąc rekord punktacji Wilta Chamberlaina

Chicago – Chicago Bulls All Star napastnik Demar DeRozan Pozostała w ofensywnym dryblingu zmierzając do przerwy All-Star i ustanowiła rekord NBA w środowym wygranym 125-118 nad Sacramento Kings.

DeRozan zdobył 38 punktów w środę 16-na-27 (59%) i jest pierwszym zawodnikiem w historii NBA, który zdobył 35 punktów, strzelając z boiska ponad 50% w siedmiu kolejnych meczach. DeRozan przekroczył swój znak Wilt Szambelanktóry skompilował dwie takie serie z sześciu prostych gier, ostatnio w 1963 roku.

„Wystarczy znaleźć się w księgach rekordów wraz z kluczowymi elementami w historii koszykówki – [I’m] „Niemowa” – powiedział DeRozan po środowym meczu. Jako dziecko, jako fan historii gry i będąc w lidze tak długo, jak byłem w lidze, takie rzeczy sprawiają, że jestem bardziej pokorny.

„To coś, czego nigdy nie uznam za pewnik. A szalone jest to, że czuję, że przegapiłem osiem łatwych ujęć, które normalnie bym oddał. Szczerze mówiąc, czułem się, jakbym miał złą noc zdjęciową”.

Podczas jego passy, ​​pójście 16 na 27 to prawdopodobnie kiepska noc zdjęciowa dla DeRozana. W ostatnich siedmiu meczach miał średnio 38,6 punktu, 5,7 zbiórki i 5,6 asysty w 60,7% strzale.

DeRozan zdobył również co najmniej 30 punktów w ośmiu kolejnych meczach, co jest najdłuższą passą gracza Bulls od czasu Michaela Jordana w 1996 roku. DeRozan zremisował z Filadelfią Joel Embiid Za najdłuższą passę 30 lub więcej punktów dla gracza w tym sezonie.

Poproszony o opisanie swojej obecnej kariery strzeleckiej i tego, jak czuje się zamknięty, DeRozan odpowiedział: „Nie mogę”.

Powiedział: „Będę z tobą szczery, nie mogę. Nie potrafię tego opisać”. „To jedna z tych rzeczy, w których jestem całkowicie zamknięty, gdy tylko przyjdę do pracy. Zrozum, chcę móc wyjść z pracy z wygraną za wszelką cenę”.

READ  Prawa medialne IPL 2023-2027 biją rekord w pierwszym dniu aukcji, do tej pory 13,44 miliona dolarów za mecz

Osiągnięcie DeRozana pomogło Bulls do pięciu zwycięstw z rzędu, pomimo innych All-Star Zach Lavigne Opuścił ostatnie trzy mecze, aby odwiedzić specjalistę w Los Angeles w związku z kontuzją lewego kolana.

Po środowym zwycięstwie Bulls weszli przynajmniej do przerwy All-Star, wiążąc Miami Heat o pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej.

– Mam nadzieję, że w pewnym momencie uda nam się odzyskać siły. Myślę, że chciałbym zobaczyć, co ta grupa może w pełni zrobić – powiedział trener Bulls. Billy Donovan Powiedział. „Jestem bardzo wdzięczny i wdzięczny, aż do tego momentu w przerwie All-Star – mieliśmy kilka naprawdę dobrych momentów i kilka niezbyt wspaniałych momentów, co jest typowe – sposób, w jaki ci goście nadal walczyli , niezależnie od tego, czy była to wygrana, czy przegrana”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *