Dimon z JPMorgan mówi, że ma taką samą intensywność do pracy, pewny siebie w zarządzaniu

NOWY JORK (Reuters) – Dyrektor generalny JPMorgan Chase & Co (JPM.N), Jamie Dimon, nie wskazał żadnych planów anulowania swojej kadencji, mówiąc, że pozostaje tak silny w swojej pracy u steru największego banku w Ameryce, choć powiedział ze śmiechem o Investor Bank Day, że planuje zostać jeszcze „trzy i pół roku”.

Dimon podkreślił w poniedziałek, że plany banku dotyczące jego kadencji nie uległy zmianie, choć nie podał żadnych szczegółów.

„Nie zamierzam się zmieniać, nie zamierzam grać w golfa”, powiedział Damon, „Kocham mój kraj, moją firmę, moją rodzinę”. „Nie mogę tego robić w nieskończoność, wiem, ale moja intensywność jest taka sama. Kiedy nie mam takiej siły, muszę odejść”.

67-letni Dimon dodał, że dobrze czuje się w nowej generacji menedżerów i dał zarządowi wolną rękę.

„Jedną z najważniejszych rzeczy dotyczących zarządzania jest to, że zarząd spotyka się raz w roku bez dyrektora generalnego” – powiedział Dimon. „Jeśli chcesz dać zarządowi wolną rękę i możliwość rozmowy ze sobą, nie ma potrzeby, żebym był w pokoju”.

Plany sukcesji gigantów z Wall Street zyskały na znaczeniu po tym, jak szef Morgan Stanley, James Gorman, nakreślił w zeszłym tygodniu kroki mające na celu przekazanie sterów w ciągu dwunastu miesięcy.

Wśród potencjalnych następców Dimona jest prezes i dyrektor operacyjny Daniel Pinto. Został zidentyfikowany jako „dyrektor wykonawczy, który jest natychmiast gotowy do objęcia roli jedynego dyrektora generalnego, jeśli zajdzie taka potrzeba w najbliższym czasie”, zgodnie z dokumentacją firmy.

W Dniu Inwestora dochód odsetkowy netto wzrośnie o 3 miliardy dolarów, ponieważ przynosi więcej płatności odsetkowych z zakupu First Republic Bank w tym roku, poinformowali inwestorów w poniedziałek kierownictwo.

Największy amerykański bank spodziewa się, że dochód odsetkowy netto wzrośnie do 84 miliardów dolarów dzięki wyższym płatnościom odsetkowym w 2023 roku, w porównaniu z wcześniejszą prognozą 81 miliardów dolarów, po zakupie Pierwszej Republiki, która została zamknięta przez władze w tym miesiącu.

READ  Urzędnicy twierdzą, że były makler giełdowy zarobił 3 miliony dolarów na insider tradingu

Koszty integracji wynikające z umowy zwiększą wydatki firmy o 3,5 miliarda dolarów w tym roku, oprócz poprzedniej prognozy 81 miliardów dolarów. Gigant z Wall Street jest w trakcie konsolidacji regionalnego pożyczkodawcy, co prawdopodobnie zajmie około 12 miesięcy.

JPMorgan powiedział, że pozostaje optymistą. Stał się jednym z największych beneficjentów niedawnego kryzysu bankowego dzięki napływowi depozytów od klientów szukających bezpieczeństwa w większych instytucjach.

Pierwsza Republika była trzecim regionalnym pożyczkodawcą w USA, który upadł od marca w wyniku zawirowań w całym sektorze, które zachwiały akcjami finansowymi, pogłębiając obawy przed kryzysem i wywierając presję na banki średniej wielkości.

Bank JPMorgan Chase w Nowym Jorku, USA, 21 marca 2023 r. REUTERS/Caitlin Ochs

Upadki banków ujawniły pęknięcia w bilansach, ponieważ rosnące stopy procentowe obniżyły wartości portfeli, a kredyty hipoteczne pogorszyły się.

„Nie możemy ignorować tego, że obecnie istnieje wiele wyzwań i źródeł niepewności” – powiedział Daniel Pinto, prezes i dyrektor operacyjny JPMorgan.

Pinto dodał, że chociaż gospodarka światowa i amerykańska mają się dobrze, pojawiają się oznaki pogorszenia, ponieważ konsumenci tracą oszczędności, rosną stopy procentowe i utrzymuje się inflacja.

Ekonomiści ostrzegają, że niewypłacalność Stanów Zjednoczonych może wywołać wyprzedaż na rynku, wzrost kosztów finansowania zewnętrznego i uderzenie w światową gospodarkę, które mogłoby dorównać krachowi z 2008 roku.

Oczekuje się, że przychody z bankowości inwestycyjnej i handlu spadną o 15% w drugim kwartale, powiedział Pinto, dodając, że spodziewa się wzrostu zmienności rynku, gdy banki centralne zbliżają się do końca cykli zacieśniania monetarnego.

Akcje JPMorgan spadły w poniedziałek o 0,7 procent do 138,14 USD.

Jednak współprzewodniczący bankowości inwestycyjnej i globalnej bankowości korporacyjnej, Vis Raghavan, powiedział: „Wysokiej jakości oferty obligacji wciąż powoli wracają”.

W ubiegłym tygodniu boom w transakcjach obligacji korporacyjnych o ratingu inwestycyjnym, w tym Pfizer (PFE.N) i Charles Schwab (SCHW.N), potwierdził, że firmy wolą pożyczać wcześniej niż później, ponieważ kierownictwo nie spodziewa się spadku stóp procentowych w tym roku .

READ  Zarząd BART zatwierdza podwyżki opłat

JPMorgan ponownie wyznaczył również swój cel 17% zwrotu z namacalnych akcji zwykłych – kluczowy wskaźnik, który mierzy, jak dobrze bank wykorzystuje pieniądze akcjonariuszy do generowania zysków.

Jennifer Roberts, dyrektor generalny Consumer Banking, powiedziała, że ​​JPMorgan planuje skromnie zwiększyć wielkość swoich oddziałów. Pożyczkodawca obsługuje prawie 80 milionów klientów i 5,7 miliona małych firm i jest pierwszym bankiem, który ma lokalizacje we wszystkich 48 sąsiednich stanach USA.

Analitycy Wells Fargo pod przewodnictwem Mike’a Mayo powiedzieli, że prezentacja banku odzwierciedla motyw „Zwycięstwa Goliata”.

„Transze odzwierciedlają korzyści skali, biorąc pod uwagę ich cel i zdolność do generowania ROTCE przewyższającego jeden z najwyższych poziomów kapitału wśród głównych banków” – powiedział dom maklerski w nocie.

Dodatkowe raporty Nupura Ananda i Lanana Nguyena w Nowym Jorku i Mehnaz Yasmin w Bengaluru; Pod redakcją Soumyadiba Chakrabarty’ego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *