Dlaczego Colts zaatakowali Matta Ryana i co dalej?

INDIANAPOLIS — W niedziele w tylnym rogu szatni dla zwiedzajacych na stadionie Nissan w Nashville, po tym jak wiekszosc gosci odeszla, Matt Ryan Zacisnął zęby, żeby wykonać proste czynności: założyć koszulę.

Rozgrywający Indianapolis Colts odczuwał wyraźny ból i spędził dużo czasu w sali treningowej po przegranej z Tytanami Tennessee. Potem powoli wycofał się do swojej szafki, gdzie z trudem uniósł rękę nad głowę.

Scena stała się jeszcze większa Poniedziałek jest znaczącyRyan doznał rozdzielonego barku w drugim stopniu, gdy trener Colts, Frank Reich, ogłosił, że Colts przejdą na rezerwowego rozgrywającego. Sam Ellinger Przez cały sezon. Reich powiedział, że ruch zostałby wykonany bez względu na kontuzję.

Czy to może być ostatnia scena kariery Ryana? 15-letni weteran z siódmym pod względem liczby przechodniów w historii NFL, siedzący spokojnie w szatni, pokonany i obolały bark?

To tylko jedno z wielu pytań, jakie pojawiły się w związku z zaskakującymi wydarzeniami z poniedziałku, z których wszystkie mogą mieć długoterminowe konsekwencje dla franczyzy.

„W pewnym momencie jako główny trener musisz podejmować trudne decyzje” – powiedział Reich. „Musisz robić te rzeczy, nie są łatwe”.

Ehlinger zwrócił na siebie uwagę w organizacji Colts od czasu pojawienia się w szóstej rundzie draftu z 2021 roku. On też zdał Nick Foles Dwa tygodnie temu na wykresie głębokości nie. 3 rozgrywający do nr. Przeniesiono do 2. Ale jego awans na starter to zupełnie inna propozycja. Ehlinger nigdy nie rzucił podania w meczu w sezonie zasadniczym.

Co to oznacza dla Ryana, Ehlingera i Coltów? Wejdźmy do środka.

Czy dni Matta Ryana w Indianapolis się skończyły?

Ehlinger nie ma kontuzji i trudno jest zobaczyć, jak Ryan wraca z tego – nawet po tym, jak jego ramię się zagoiło.

READ  Putin jest osobiście zainteresowany zawieszeniem broni na Ukrainie

Ofensywa Coltsów wynosiła średnio 16,1 punktu i była jedną z najgorszych jednostek w lidze. Ryan prowadzi w NFL z dziewięcioma przechwytami. To nie była jego wina; Colts nie zapewnili Ryanowi ochrony, na którą liczył, ponieważ ich niegdyś potężna linia ofensywna miała problemy. Podobnie Colts zajmują 29. miejsce w biegu na noszenie (3,5). Wokół Ryana nie ma infrastruktury.

Ale Ryan nie może wznieść się ponad to, a przestępstwo działa na niezrównoważonym poziomie.

Co poszło nie tak?

Chociaż zmagania liniowców weterana ofensywy nabierają tempa Quenton Nelson I Ryan Kelly Zaskakujące było to, że Colts przyjęli pasywne podejście do wypełniania kluczowych miejsc przy lewym wślizgu i prawej gardy. Rezultat: katastrofa. Colts rozpoczęli różne kombinacje linii ofensywnych w każdym z ostatnich pięciu meczów, kontynuując poszukiwania idealnego składu pięcioosobowego.

Próbowali również zmienić swoje podejście do ataku, kładąc większy nacisk na szybkie rzuty zamiast wypchanych biegów. Ostatecznie nic nie działało z jakąkolwiek konsekwencją. Zmiana rozgrywającego raczej nie będzie magiczną poprawką, ale Colts nie mają kart do zagrania.

Przekazując wiadomość Ryanowi, który został przejęty od Falcons na trzecią rundę draftu, w marcu Reich powiedział: „Nie dotrwamy do końca umowy”.

Jak wygląda sytuacja kontraktowa Ryana?

Colts zrestrukturyzowali kontrakt Ryana po wymianie go. To przeniosło część jego gwarantowanych pieniędzy na 2023, ostatni rok kontraktu. Oznacza to, że Colts otrzymają 18 milionów dolarów w pensjach, jeśli rozstaną się z Ryanem po tym sezonie.

Ryan ma zarobić podstawowe wynagrodzenie w wysokości 21,7 miliona dolarów w 2023 roku. W marcu otrzymał premię w wysokości 7,5 miliona dolarów, co dało Colts ostateczny termin na podjęcie decyzji o jego przyszłości.

Dlaczego warto zacząć od Ehlingera zamiast Folesa?

Możliwe są dwa powody.

READ  Netflix zwolnił kolejnych 300 pracowników

Po pierwsze, Colts interesowali się Ehlingerem od jego przybycia, ale jeszcze nie poznali go w kontekście sezonu zasadniczego. Kontuzja Ryana dała Colts okazję do przyjrzenia się mu, gdy próbują zaplanować jego przyszłość. Historia Ehlingera w Teksasie sugeruje, że był graczem. Zaliczył 43 starty dla Longhorns i ma czwarty najwięcej trafień rozgrywających w historii szkoły.

Tymczasem Foles przedstawia Ryanowi podobny problem. Obaj są podającymi, którzy nie mają mobilności, a to nasiliło wyzwanie gry za cienką linią ofensywną Colts. Przejście do Ehlinger nie jest pewne, ale daje Coltsowi pewien potencjał, by pomóc ich walczącemu składowi.

bawić się

1:07

Louis Riddick twierdzi, że coś jest nie tak z Coltami po tym, jak Matt Ryan został postawiony na ławce rezerwowych.

Po co robić ten krok teraz?

Rekord Colts 3-3-1 stawia ich w rywalizacji o playoff w niechlujnym AFC. Ale wiedzą też, że ich obecna ofensywna produkcja nie wystarczy, aby ich tam zatrzymać. Odniesienie trzech zwycięstw wymagało od Colts niezwykłego wysiłku defensywnego. Czasami ofensywa będzie musiała wytworzyć więcej, aby Colty były opłacalne.

Wydaje się, że właściciel Jim Irsay również odegrał rolę w tej decyzji. Może do pewnego stopnia mierzyć czas. Po niedzielnym meczu Reich dołożył wszelkich starań, aby potwierdzić Ryana jako swojego startowego rozgrywającego. Niecałe 24 godziny później zrobił zwrot po godzinnej rozmowie z Irseyem i GM Chrisem Ballardem.

„Miał mnóstwo mądrości, wiele dobrych rad” – powiedział Reich o rozmowie z Irsayem.

Jaki wpływ będzie to miało na przyszłość Reach w dziedzinie muzyki niezależnej?

Zdolność Reicha do prowadzenia ofensywy jest trudna, biorąc pod uwagę niewiarygodne realia, z którymi miał do czynienia. Ehlinger będzie siódmym innym rozgrywającym Reicha w ciągu pięciu sezonów, z serią zmian wprowadzonych w życie po odejściu Andrew Luck na emeryturę w 2019 roku.

READ  Josh McDaniels o Josh Jacobs: Dobrze mieć powrót do sezonu

Mimo to Colts polegają na ofensywnych umiejętnościach Reicha, aby ich przeciągnąć. Ale obraza Coltsów przybrała na sile Carson Wentz W centrum pod koniec ubiegłego sezonu. Ten sezon przyniósł absolutnie najgorsze wyniki ofensywne w czasie kadencji Reicha.

Publiczne wypowiedzi Irseya sugerują, że staje się on coraz bardziej niecierpliwy i powinieneś spodziewać się kilku celnych pytań, które zostaną zadane po sezonie.

Jakie są oczekiwania co do ofensywy Ehlingera i Colts przez cały sezon?

To może być najtrudniejsza część do przewidzenia, ponieważ Ehlinger ma kilka znaczących zatrzasków.

Ale oto, co wiemy: ruch Ehlingera jest tym, co odróżnia go od Ryana i Folesa. Colts byłoby mądrze wykorzystać to, przesuwając kieszeń lub biegając za butami, które skłaniają go do rzucania lub biegania. Reich wydaje się zgadzać ze zdolnością Ehlingera do biegania.

„Czasami w grze jest jedna lub dwie konwersje z trzeciej strony, które mogą mieć znaczenie w walce” – powiedział Reich.

Ale Ehlinger często będzie musiał operować z własnej kieszeni, ponieważ obrona zaczyna uwzględniać jego ruch. Pracował z przechodzącym guru Tomem Housem i znacznie zwiększył swoją dokładność i siłę ramion, z których oba były wątpliwe po ukończeniu college’u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *