Dlaczego ludzie wysyłają notatki głosowe? Pokolenie Z mówi, że głos jest bardziej osobisty niż tekst

Autor: Andrea Cavalier dla Dailymail.Com

18:09 30 kwietnia 2023 aktualizacja 18:25 30 kwietnia 2023

  • Notatki głosowe to krótkie nagrania dźwiękowe, które ludzie przesyłają sobie nawzajem
  • Niedawne badanie wykazało, że 62% Amerykanów wysyła wiadomości głosowe, a prawie 30% komunikuje się za pomocą wiadomości głosowych co tydzień, codziennie lub kilka razy dziennie.



Notatki głosowe stały się nowym sposobem komunikowania się, zwłaszcza wśród pokolenia Z, które twierdzi, że wysyłanie głosu jest bardziej osobiste niż SMS-y, co może czasem zacierać znaczenie, a rozmowy telefoniczne mogą powodować niepokój.

Wiadomości, zwane „notatkami głosowymi” lub „tekstami dźwiękowymi”, to krótkie nagrania dźwiękowe, które ludzie wysyłają sobie nawzajem. Od lat są obecne w WhatsApp i Apple iMessages, ale ostatnio zyskały na popularności.

Ludzie coraz częściej widują ich na czatach grupowych, a nawet pojawiają się w aplikacjach randkowych, takich jak Hinge i Bumble.

Według innego Ankieta YouGov przeprowadzona przez Vox, 62 procent Amerykanów twierdzi, że wysyła wiadomości głosowe, a prawie 30 procent komunikuje się za pomocą wiadomości głosowych co tydzień, codziennie lub kilka razy dziennie. A 43 procent osób w wieku od 18 do 29 lat, które odpowiedziały na ankietę, stwierdziło, że korzysta z tej funkcji co najmniej raz w tygodniu.

Notatki głosowe to nowy sposób komunikacji, szczególnie dla pokolenia Z, które twierdzi, że wysyłanie głosu jest bardziej osobiste niż wysyłanie SMS-ów i woli krótkie nagrania niż rozmowy, co może być niepokojące.
Funkcja głosowa zadebiutowała również w aplikacjach randkowych – najpierw w Hinge w 2021 r., a liczba notatek głosowych wzrosła o 37 procent między styczniem a lutym 2023 r. w porównaniu z tym samym okresem w 2022 r.

Wykorzystanie technologii notatek głosowych mogło zostać przyspieszone przez pandemię COVID-19, kiedy ludzie odizolowani w domu pragnęli interakcji społecznych poprzez słuchanie głosów swoich bliskich.

Istnieje wiele badań, które wykazały, że ludzie Czujesz się bardziej związany społecznie, gdy komunikujesz się za pomocą wiadomości głosowej, a nie wiadomości tekstowej.

„Istnieje podstawowa metoda komunikacji, która łączy ludzi z ich potrzebami społecznymi, a jest nią akustyka” – powiedział NPR Amit Kumar, adiunkt marketingu i psychologii na University of Texas w Austin.

READ  Ogłoszenie miesięcznego składu gier PlayStation Plus na czerwiec 2023 r

AleKumar mówi, że jego badania sugerują, że „asynchroniczne” formy komunikacji, takie jak notatki głosowe, które nie obejmują dialogów w tę i z powrotem, nie mogą zastąpić zalet „synchronicznych” rozmów, które pozwalają nam wychwycić wskazówki językowe w celu uzyskania bardziej płynnej komunikacji. i responsywna rozmowa.

WhatsApp, który od lat korzysta z notatek głosowych, powiedział w zeszłym roku, że użytkownicy wysłali 7 miliardów wiadomości głosowych w aplikacji.

Funkcja audio zaczyna pojawiać się również w aplikacjach randkowych – najpierw w Hinge w 2021 r., a liczba notatek głosowych wzrosła o 37 procent między styczniem a lutym 2023 r. w porównaniu z tym samym okresem w 2022 r., powiedział rzecznik. Aksjos.

W związku z kontynuacją pracy zdalnej do platform czatu w pracy dodano notatki głosowe, m.in Slack i Microsoft Teams.

Popularność notatek głosowych stale rośnie w ciągu ostatniego roku, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, które dorastało przed ekranami.

WhatsApp, który od lat korzysta z notatek głosowych, powiedział w zeszłym roku, że użytkownicy wysłali 7 miliardów wiadomości głosowych w aplikacji
Popularność notatek głosowych stale rośnie w ciągu ostatniego roku, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, które dorastało przed ekranami

Wielu przedstawicieli pokolenia Z twierdzi, że notatka głosowa pozwala na zachowanie tonu i nastroju, co nie zawsze ma miejsce w przypadku tekstu. Dlaczego więc nie skontaktować się z kimś? Myśl o przerwaniu komuś rozmowy telefonicznej wywołuje wiele niepokoju.

Zamiast tego ludzie mogą powiedzieć, co chcą powiedzieć, nie martwiąc się, że sobie przeszkodzą.

Notatki pozwalają ci wypisywać „cokolwiek chcesz powiedzieć bez przerwy” i „pozwalają płynąć myślom” – powiedziała firmie Axios Trinity Alicia, 23-letnia koordynatorka programu na Uniwersytecie Bostońskim.

Alicia powiedziała, że ​​polega na notatkach głosowych, aby pozostać w kontakcie ze swoim chłopakiem, który mieszka w innej strefie czasowej, a także z przyjaciółmi w całym kraju.

Jim Broderick, 22-latek, który pracuje w konsultingu w Waszyngtonie, powiedział firmie Axios, że dzięki notatkom głosowym jest bardziej skłonny do słuchania i zwracania uwagi niż wtedy, gdy czat grupowy bombarduje jego telefon wiadomościami do napisania. Czytaj i analizuj.

„To może być ostre” — powiedział Broderick, gdy otrzymał notatkę głosową. Dzięki temu historie wydają się bardziej realne i czuję się bliżej nich [the sender]. Ląduje lepiej, gdy słyszę czyjś głos.

READ  Steam, Epic i GMG anulują zamówienia przedpremierowe na Ghost of Tsuima PC w krajach spoza PSN
Niektóre osoby używają nagrań dźwiękowych w aplikacjach randkowych, aby zdecydować, czy przesunąć palcem w lewo, czy w prawo
Słysząc czyjś głos, ludzie mogą rozpoznać „sygnały pozajęzykowe”, czego nie można zrobić za pomocą wiadomości tekstowych, poinformował Vox. Sygnały mogą obejmować głośne mówienie, gdy są podekscytowane, lub zmianę tonu, jeśli wyrażają sarkazm

Istnieją jednak pewne wady tej formy komunikacji, takie jak konieczność słuchania i zwracania uwagi na długie wiadomości, co może być trudne, jeśli jesteś w drodze w zatłoczonym miejscu lub na spotkaniu, lub może być również uciążliwe, jeśli Trwają wyjścia nagraniowe.

„Absolutnie nienawidzę, kiedy ludzie używają notatek głosowych zamiast zwykłych starych wiadomości tekstowych” – powiedziała Wall Street Journal Tala Cooperman, czterdziestoparoletnia projektantka biżuterii.

Po otrzymaniu długich notatek głosowych uważa, że ​​niektóre z nich trwają zbyt długo w przypadku braku ogólnej etykiety. „Właściwie uważam to za bardzo samolubne” – powiedziała.

Czy ci się to podoba, czy nie, eksperci twierdzą, że istnieje naukowy powód, dla którego ludzie w niektórych sytuacjach wolą wiadomości głosowe niż SMS-y.

Słysząc czyjś głos, ludzie mogą odebrać Vox poinformował, że „wskazówki pozajęzykowe”, których nie można uzyskać za pomocą tekstu. Sygnały mogą obejmować głośne mówienie, gdy są podekscytowane, lub zmianę tonu, jeśli wyrażają sarkazm.

„Chociaż sygnały niewerbalne mogą być subtelne, są one„ ludzkim ”przypomnieniem, że ktokolwiek, kogo słuchasz, jest osobą rozważną i poetycką” – powiedziała Juliana Schroeder, profesor w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

badanie Schroedera Odkrywa, że ​​kiedy ludzie słuchają, jak ktoś mówi, zamiast czytać to, co pisze, postrzegają go bardziej jako „siłę mózgową” — logiczną, emocjonalną i sympatyczną.

Pokazało również, że ludzie są bardziej skłonni do „empatycznej dokładności”, gdy słyszą, niż czytają, co mają do powiedzenia, co czyni osobę bardziej bliską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *