Dlaczego nie będzie brytyjskich strajków solidarnościowych – The Hollywood Reporter

Kiedy 13 lipca SAG-AFTRA ogłosiła swój historyczny strajk, brytyjska Gildia Aktorów była jedną z pierwszych organizacji branżowych, które okazały niemal natychmiastową solidarność.

Reprezentując prawie 47 000 członków, Equity wydało wspólne oświadczenie, w którym stwierdziło, że stoi w „niezachwianej solidarności” z SAG-AFTRA i jej członkami w ich „wysiłkach na rzecz osiągnięcia sprawiedliwego i sprawiedliwego kontraktu oraz w interesie pracujących wykonawców na całym świecie”. Związek dodał, że będzie wspierał SAG-AFTRA wszelkimi legalnymi środkami.

Na nieszczęście dla Equity, „wszystkimi legalnymi środkami” dają niewiele swobody dzięki brytyjskim przepisom dotyczącym strajków, które przewodniczący związku Paul W. Fleming określił jako „drakońskie” i uważane za jedne z najbardziej restrykcyjnych w świecie zachodnim (coś zostało wyrażone przez premiera byłego Tony’ego Blaira w 1997 r.).

Na początku tego roku, starając się powstrzymać rosnącą falę strajków przemysłowych, konserwatywny rząd Wielkiej Brytanii przedstawił kontrowersyjną nową ustawę, która jeszcze bardziej zaostrzyła przepisy dotyczące strajków. z ustawą strajkową. Obowiązki Wielkiej Brytanii w zakresie praw człowieka.

Jeśli chodzi o strajk SAG-AFTRA i sprawiedliwość, kluczowym czynnikiem, którego nie można docenić za granicą, jest to, że każdy strajk solidarnościowy w Wielkiej Brytanii jest nielegalny, zgodnie z sekcją 224 Ustawy o związkach zawodowych i stosunkach pracy (konsolidacja) z 1992 r.

Danielle Parsons, partner w prawie pracy w brytyjskiej firmie prawniczej Irwin Mitchell, powiedziała Reporter z Hollywood.

Kwestia ta była już wcześniej podkreślana To grzechI doktor Kto I lata i lata Pisarz Russell T Davies na wiecu zorganizowanym w ramach solidarności ze strajkiem kibiców Mistrzostw Świata, który odbył się w Londynie w czerwcu.

„Jestem członkiem Gildii Scenarzystów Wielkiej Brytanii, a nie członkiem Gildii Scenarzystów Ameryki” — wyjaśnił. THR. „Strajk jest dla mnie dosłownie nielegalny”. Zasugerował, że ta informacja może nie być powszechnie znana i dodał: „Będę strajkował dla naszych pielęgniarek i nauczycieli, ale dosłownie nie wolno mi”.

READ  Trzy znaki zodiaku z najlepszymi horoskopami w środę 22 czerwca 2022 r.

Podobnie jak Gildia Pisarzy Wielkiej Brytanii, Equity planuje wiele spotkań i wydarzeń wspierających SAG-AFTRA. Parsons wyjaśniła, że ​​ona sama nie wzywała swoich członków do strajku, a jej prawo do strajku i do strajku w Wielkiej Brytanii „podlega obszernemu ustawodawstwu związkowemu”. Każdy strajk, który nie jest zgodny z tym, prawdopodobnie będzie nielegalny.

Zwołanie strajku nie jest bezpośrednim krokiem w Wielkiej Brytanii. Zanim jakikolwiek strajk przemysłowy będzie mógł się odbyć, związek musi przeprowadzić głosowanie korespondencyjne, w którym większość członków popiera strajk. Ale istnieje również bardziej „skomplikowane ustawodawstwo dotyczące tego procesu”, którego należy przestrzegać.

Ponieważ Equity nie ogłosiło obecnie strajku, związek zawodowy mówi – w ramach szczegółowej porady wydanej w zeszłym tygodniu – że jego członkowie muszą kontynuować pracę przy produkcji w Wielkiej Brytanii, jeśli podlegają umowie kapitałowej. Udzieliła tej samej rady członkom SAG-AFTRA pracującym w Wielkiej Brytanii na kontraktach kapitałowych, zauważając, że ponieważ strajk był „dozwolony na mocy ustawodawstwa amerykańskiego i nie jest legalny na mocy ustawodawstwa brytyjskiego”, nikt na podstawie kontraktu kapitałowego nie miałby takiej samej ochrony prawnej obejmującej strajkujących robotników.

Jak wyjaśnił Parsons, oznacza to, że nawet po odmowie przyłączenia się do pikiety „pracownicy mogą podlegać działaniom dyscyplinarnym, w tym zwolnieniu i/lub roszczeniu o naruszenie umowy”.

Tak się składa, że ​​nawet aktorzy z Equity, którzy rozgrzali się do pracy, widzieli już produkcje, w których grają, zwłaszcza te, w których główne role grają aktorzy SAG-AFTRA. THR Słyszy o projektach z dwoma dokumentami kontaktowymi – jednym z klientami SAG i jednym bez – z filmowcami, którzy próbują zajść jak najdalej bez talentu SAG-AFTRA, zanim skończą im się materiały do ​​nakręcenia.

Jak zauważa jeden z agentów: „Wszyscy walczymy o pełne projekty kapitałowe”.

George Salay przyczynił się do powstania tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *