Microsoft stawia na Copilot, swoją przyszłość dokumentów biurowych opartą na sztucznej inteligencji

Microsoft wycenia opartą na sztucznej inteligencji przyszłość dokumentów pakietu Office, a jest to wysoka cena dla firm, które chcą zastosować najnowszą technologię Microsoftu. Usługa Microsoft 365 Copilot jest dostępna dla klientów Microsoft 365 E3, E5, Business Standard i Business Premium w cenie 30 USD za użytkownika miesięcznie.

To duża premia w stosunku do kosztów istniejących planów platformy Microsoft 365. Firma Microsoft pobiera od firm opłatę w wysokości 36 USD za użytkownika miesięcznie za platformę Microsoft 365 E3, która obejmuje aplikacje pakietu Office, grupy, program SharePoint, usługę OneDrive i inne funkcje zwiększające produktywność. Dopłata w wysokości 30 USD za dostęp do Microsoft 365 GoPilot prawie podwaja koszt dla firm subskrybujących E3, które chcą tych funkcji opartych na sztucznej inteligencji. W przypadku Microsoft 365 Business Standard to prawie trzykrotna cena 12,50 USD za użytkownika miesięcznie.

Drugi pilot pojawia się w programie Word, aby tworzyć tekst lub zastępować akapity.
Obraz: Microsoft

Microsoft próbuje przekształcić swoje aplikacje Office za pomocą usługi Copilot opartej na sztucznej inteligencji, umożliwiając firmom natychmiastowe zagęszczanie dokumentów, tworzenie wiadomości e-mail i przyspieszanie analizy Excela. Microsoft 365 CoPilot z pewnością wygląda na bardzo atrakcyjny dodatek do funkcji i naprawdę wierzę, że na zawsze zmieni dokumenty Office, ale istniejące firmy Microsoft 365 mogą zniechęcić się do korzystania z CoPilot w krótkim okresie.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy 600 klientów korporacyjnych testowało platformę Microsoft 365 Copilot w ramach płatnego programu wczesnego dostępu. Firmy takie jak KPMG, Lumen i Emirates NBD uzyskały dostęp. „Dowiadujemy się, że im więcej klientów korzysta z Copilot, tym bardziej są podekscytowani Copilotem”, powiedział Yusuf Mehdi, szef marketingu konsumenckiego Microsoftu, w dzisiejszym poście na blogu. „Wkrótce nikt nie będzie chciał bez niego pracować”.

READ  Izraelski Netanjahu trafił do szpitala z powodu odwodnienia Kilka godzin później mówi, że „czuje się znacznie lepiej”

Firma Microsoft nie podała jeszcze daty premiery rozwiązania Microsoft 365 Copilot. Gigant oprogramowania Google również zmierzy się z konkurencją. Ogłoszenie Copilot firmy Microsoft pojawia się kilka dni po tym, jak Google ogłosił podobne funkcje AI dla Google Workspace na początku tego roku, w tym wspomagane przez AI generowanie tekstu w Gmailu, Dokumentach i nie tylko. Zoom i Salesforce dodają funkcje oparte na sztucznej inteligencji, więc teraz każdy będzie miał oko na to, jak Google, Zoom i Salesforce radzą sobie z cenami swoich dodatków AI.

Copilot poradzi sobie z tworzeniem długich i krótkich e-maili.
Obraz: Microsoft

Jednym z powodów, dla których cena usługi Microsoft 365 Copilot jest tak wysoka, jest fakt, że firma Microsoft inwestuje w tworzenie swoich ofert opartych na sztucznej inteligencji. Microsoft zainwestował miliardy w partnerstwo OpenAI. Giganci technologiczni, tacy jak Microsoft, również domagają się, aby procesory graficzne Nvidia zaimplementowały te funkcje, więc dopóki chip nie będzie dostępny, a koszty nie spadną, zadania, które ta infrastruktura musi wykonać, są premiowane. Podobno Microsoft pracuje nad własnymi układami AI, aby uniknąć kosztownego polegania na Nvidii.

Firma Microsoft udostępnia zespołom to środowisko Copilot, integrując je ze środowiskiem rozmów telefonicznych w usłudze Teams i wątkami czatu w usłudze Teams. Więcej informacji o tych nowych funkcjach Microsoft Teams Copilot można znaleźć tutaj.

Wraz z ogłoszeniem ceny Microsoft wprowadza również Ping Chat. Zasadniczo jest to ten sam czat Bing dostępny dla konsumentów, ale z dodatkową ochroną danych biznesowych. Firma Microsoft udostępnia ją dzisiaj w wersji zapoznawczej i jest ona dostępna bez dodatkowych kosztów w ramach usług Microsoft 365 E3, E5, Business Standard i Business Premium. Możesz przeczytać więcej o Bing Chat Enterprise tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *