Dochodzenia i skargi skierowane do Jorge Santosa mogą przynieść wysokie grzywny

Osaczony przedstawiciel Nowego Jorku. Jerzego Santosa Twierdzi, że dokończy swoją kadencję i zaznaczył, że wybór lub usunięcie go należy do jego wyborców. Mimo narastających kontrowersji Badanie jego kłamstw z przeszłości, finansów i śledztw w USA i Brazylii.

Santos powiedział New York Post W zeszłym miesiącu powiedział, że nie jest „przestępcą”, mówiąc: „Będę skuteczny. Nic mi nie będzie”.

Ale różne dochodzenia i skargi, z którymi się spotyka, mogą mieć poważne konsekwencje – w tym wydalenie.

Mówca Kevin McCarthy powiedział we wtorek, że jeśli okaże się, że Santos naruszył prawo, „usuniemy go”, chociaż nie wyjaśnił, co pociąga za sobą to usunięcie.

Rezygnacja

CzłonkowieObie strony Były wezwania do rezygnacji Santosa, ale kongresman mówi, że nie ma zamiaru odejść.

Prawdopodobnie złoży rezygnację Zmiany polityczne dla McCarthy’egoMa większość zaledwie pięciu mandatów.

Jeśli Santos odejdzie ze stanowiska, gubernator Nowego Jorku Cathy Hochul będzie miała swobodę decydowania, kiedy przeprowadzić specjalne wybory w celu jego zastąpienia – jeden nie jest mianowany automatycznie – a jego 3. Okręg Kongresowy jest do zdobycia, co uniemożliwi republikaninowi wygrać. T jest gwarantowane.

Zarzuty karne

Santos powiedział The New York Post w grudniu: „Nie jestem przestępcą… nie tutaj, w Brazylii ani w żadnej jurysdykcji na świecie”.

W ciągu kilku dni od tego, jak Santos powiedział Postowi, ABC News i inne media poinformowały, że brazylijscy prokuratorzy Próbowali ożywić opłaty za oszustwa czekowe Przeciwko Santosowi od 19 roku życia.

Rzeczniczka prokuratury w Rio de Janeiro powiedziała, że ​​prokuratorzy zamierzają postawić Santosowi dwa zarzuty, w tym kradzież i oszustwo czekowe, z których każdy grozi do pięciu lat więzienia. Jednak urzędnik prokuratury powiedział ABC News, że kara byłaby grzywną, gdyby został skazany.

styczeń Reprezentant USA George Santos, republikanin z Nowego Jorku, obserwuje, jak Izba Reprezentantów kontynuuje głosowanie nad nowym mówcą na Kapitolu w Waszyngtonie, 5 maja 2023 r.

Mandal Nagan/AFP za pośrednictwem Getty Images

Według wcześniejszego raportu ABC News, Santos jest badany przez prokuratora generalnego Nowego Jorku, prokuratorów federalnych w Nowym Jorku oraz biura prokuratorów okręgowych hrabstw Nassau i Queens.

READ  Żona Briana Wilsona, menedżer, wspomaga jego powrót do zdrowia – ostateczny termin

„Nikt nie stoi ponad prawem, a jeśli w tym hrabstwie zostanie popełnione przestępstwo, będziemy je ścigać” – powiedziała w oświadczeniu prokurator okręgowy hrabstwa Nassau Anne Donnelly, republikanka.

Mówca McCarthy powiedział dziennikarzom we wtorek, że Santos zasługuje na korzyść z wątpliwości.

„Wierzę w rządy prawa. Człowiek jest niewinny, dopóki nie udowodni mu się winy” – powiedział.

Etyczne działanie

Wcześniej w tym miesiącu przedstawiciele Nowego Jorku. Dan Goldman i Richie Torres, obaj Demokraci; Złożył skargę do Komisji Etyki Izby Reprezentantów Wzywa do dochodzenia w sprawie ujawnień finansowych Santosa, zgodnie z dokumentami uzyskanymi wcześniej przez ABC News.

Jeśli większość członków komisji stwierdzi, że Santos zrobił coś złego, może złożyć rekomendację całej radzie w sprawie jednej lub więcej kar, w tym: wydalenia, nagany, nagany, grzywny, odmowy przyjęcia różnych obowiązków lub jakiejkolwiek innej zgody komisji odpowiednio.

Wypisać

Konstytucja daje każdej izbie Kongresu prawo do usunięcia zasiadającego członka, który dopuścił się „nieporządnego zachowania”.

Do usunięcia z Izby potrzeba dwóch trzecich głosów. Przy obecnym składzie Izby Reprezentantów, składającym się z 222 Republikanów i 212 Demokratów, jedna trzecia członków Partii Republikańskiej musiałaby głosować razem z Demokratami, aby obalić Santosa.

Eksmisje są rzadkie: ostatni raz przedstawiciel został wydalony w 2002 roku, kiedy James Traficant Jr. z Ohio został usunięty. Traficant został skazany za spisek w celu popełnienia przekupstwa, oszukanie Stanów Zjednoczonych, otrzymywanie nielegalnych korzyści, utrudnianie wymiaru sprawiedliwości, składanie fałszywych zeznań podatkowych i oszustwa elektroniczne. Archiwa domowe.

Aicha El Hammar Castano z ABC News przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *