Wyłącznie: Adani z Indii mówi, że sprzedaż akcji o wartości 2,5 miliarda dolarów jest na dobrej drodze, nawet gdy bankierzy rozważają zmiany

MUMBAI (Reuters) – Sprzedaż akcji indyjskiego Adani Enterprises za 2,5 miliarda dolarów australijskich (ADEL.NS) Firma powiedziała Reuterowi w sobotę, że nadal trzyma się harmonogramu z zaplanowaną ceną emisyjną, podczas gdy źródła podały, że bankierzy rozważają zmiany w związku z załamaniem rynku akcji grupy.

Trzy osoby zaznajomione ze sprawą powiedziały Reuterowi w sobotę, że bankierzy zaangażowani w transakcję rozważają przedłużenie sprzedaży lub obniżenie ceny emisyjnej po tym, jak akcje Adani spadły po doniesieniu krótkiego sprzedawcy w Stanach Zjednoczonych.

„Nie ma zmian w harmonogramie ani cenie emisji” – podała Adani Group w oświadczeniu.

„Wszyscy nasi interesariusze, w tym bankierzy i inwestorzy, mają pełne zaufanie do FPO (kontynuacja oferty publicznej). Jesteśmy bardzo przekonani o sukcesie FPO” – powiedziała.

Siedem firm należących do grupy kontrolowanej przez jednego z najbogatszych ludzi na świecie, Gautama Adaniego, straciło 48 miliardów dolarów wartości rynkowej, odkąd Hindenburg Research we wtorek wyraził obawy dotyczące poziomu zadłużenia i korzystania przez nie z rajów podatkowych.

Grupa Adani nazwała raport bezpodstawnym i powiedziała, że ​​rozważa podjęcie działań przeciwko Hindenburgowi.

Jedną z opcji rozważanych przez bankierów jest przedłużenie terminu IPO we wtorek o cztery dni, podają źródła.

Piątkowy 20-procentowy spadek akcji wiodącej grupy Adani Enterprises spowodował, że spadły one o 11% poniżej minimalnej ceny ofertowej na sprzedaż wtórną.

W pierwszym dniu licytacji detalicznej w piątek emisja przyciągnęła około 1% docelowej liczby abonentów, budząc obawy, czy uda się jej ruszyć do przodu.

Dane giełdowe pokazały, że inwestorzy, głównie detaliczni, złożyli oferty kupna około 470 160 z 45,5 mln oferowanych akcji.

„Wszyscy byli w szoku. Nie spodziewali się tak złej reakcji” – powiedziało jedno ze źródeł.

Źródła podały, że inną opcją, którą badają bankierzy, jest obniżenie ceny, ponieważ jeden z nich powiedział, że można ją obniżyć nawet o 10%.

READ  Wall Street zamknęło się gwałtownie wyżej, odnotowując tygodniowe zyski, gdy rentowności obligacji skarbowych spadły

Adani ustalił minimalną cenę akcji na 3112 rupii (38,22 USD) i pułap 3276 rupii – znacznie powyżej ceny zamknięcia, która wynosiła 2761,45 rupii w piątek.

Źródła podają, że decyzja ma zapaść w poniedziałek.

„Zmianę przedziału cenowego lub wydłużenie czasu publikacji można technicznie przeprowadzić poprzez ogłoszenie w gazecie i dodatkowe wydanie” – powiedział Sumit Agrawal, partner zarządzający w Regstreet Law Advisors i były urzędnik indyjskiego Urzędu Regulacji Rynków Kapitałowych.

Sprzedażą zarządzają między innymi Jefferies, SBI Capital Markets i ICICI Securities. Nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz.

Raport Hindenburga kwestionował sposób, w jaki Adani Group wykorzystywała podmioty w rajach podatkowych, takich jak Mauritius i wyspy karaibskie.

Stwierdzono, że główne spółki notowane na giełdzie mają „znaczące długi”, co stawia całą grupę w „niepewnej sytuacji finansowej”.

(Raportowanie: Sriram Mani i Jayshree P Upadhyay) Edycja: Aditya Kalra, William Mallard i Jason Neely

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *