Dolina Śmierci, najgorętsze miejsce na Ziemi, osiągnęła rekordowy poziom z powodu trwającej fali upałów

DOLINA ŚMIERCI, Kalifornia – Dolina Śmierci, najgorętsze miejsce na Ziemi, postawiła spektakularny wykrzyknik w niedzielę w upalne lato, które flirtuje z jednymi z najcieplejszych temperatur, jakie kiedykolwiek zarejestrowano, twierdzą meteorolodzy, prawie paląc cały glob.

W Buckeye w Arizonie upały dały się we znaki w niedzielę. Policja poinformowała, że ​​starszy mężczyzna jadący na rowerze został znaleziony martwy na pustyni. Jego żona powiedziała władzom, że musiał iść pieszo, ponieważ pękła opona w rowerze. Jego śmierć wydawała się być związana z upałem, ale lekarz sądowy ustali, co go zabiło, powiedziała policja.

Około 83 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych zostało w poniedziałek objętych ostrzeżeniami lub poradami dotyczącymi upałów, powiedział producent pogody CBS News, David Parkinson. „Plaster rekordowych upałów przesunął się nieco na wschód (z Kalifornii) do Arizony, Nowego Meksyku i Teksasu” – powiedział.

Parkinson przewidział, że w poniedziałek w sześciu stanach zostanie ustanowionych 20 rekordów związanych z upałami, z taką samą liczbą rekordów i stanów ustanawiających nowe rekordy.

Temperatury osiągnęły 125,6 stopni Fahrenheita w niedzielę w Dolinie Śmierci, odcinku środkowej Kalifornii, który leży okrakiem na granicy z Nevadą. — poinformowała Narodowa Służba Meteorologiczna.

Najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano na Ziemi, wyniosła 134 stopnie w Furnace Creek w lipcu 1913 roku, powiedział Randy Severny ze Światowej Organizacji Meteorologicznej, która jest uznawana za strażnika światowych rekordów. Temperatury 130 stopni lub więcej odnotowano na Ziemi tylko kilka razy, głównie w Dolinie Śmierci.

„Z Globalne ocieplenietakie temperatury prawdopodobnie staną się częstsze” – powiedział w e-mailu Severny, koordynator Światowej Organizacji Meteorologicznej. „Długoterminowe: globalne ocieplenie powoduje coraz częstsze szczyty temperatur. KRÓTKOTERMINOWY: Ten szczególny weekend jest napędzany przez bardzo silny grzbiet wysokiego ciśnienia nad zachodnimi Stanami Zjednoczonymi”

Furnace Creek to społeczność nieposiadająca osobowości prawnej w Parku Narodowym Doliny Śmierci. Jest także domem dla centrum dla zwiedzających parku, w którym znajduje się termometr cyfrowy popularny wśród turystów. W niedzielne popołudnie dziesiątki ludzi zebrało się przy termometrze – niektórzy żartobliwie nosili futra – mając nadzieję, że zrobią zdjęcie z odczytem temperatury, który zszokuje ich przyjaciół i rodzinę.

Odczyt ten, choć nieoficjalny, osiągnął 130 stopni.

Scott Hughes z Walii w Wielkiej Brytanii robi selfie obok cyfrowego wyświetlacza nieoficjalnego odczytu temperatury w centrum dla zwiedzających Furnace Creek podczas fali upałów w Parku Narodowym Doliny Śmierci 16 lipca 2023 r. w Parku Narodowym Doliny Śmierci w Dolinie Śmierci w Kalifornii.

Rhonda Churchill/AFP za pośrednictwem Getty Images


Kilka kilometrów dalej, w Badwater Basin, najniższym punkcie Ameryki Północnej na wysokości 282 stóp poniżej poziomu morza, turyści robią sobie selfie i spacerują przez chwilę, podczas gdy chmury pełzają po białych solniskach otoczonych piaskowymi górami. Meteorolodzy twierdzą, że cienka pokrywa chmur często uniemożliwia osiągnięcie rekordowych temperatur.

Marco Lessuk spaceruje po słonych równinach Badwater Basin o zachodzie słońca, niedziela, 16 lipca 2023 r., w Parku Narodowym Doliny Śmierci w Kalifornii.

Johna Lochera / AB


William Cadwallader mieszka w Las Vegas, gdzie w niedzielę temperatura osiągnęła 116 stopni, blisko rekordowego poziomu 117 stopni. Ale Cadwallader powiedział, że latem odwiedza Dolinę Śmierci tylko po to, by twierdzić, że odwiedził najgorętsze miejsce na ziemi.

„Chcę pojechać do miejsca takiego jak Mount Everest i wiesz, udało ci się” – powiedział.

Fala upałów jest częścią serii ekstremalnych warunków pogodowych, które mają nawiedzić Stany Zjednoczone w weekend. Pięć osób zginęło w Pensylwanii Ulewne deszcze w sobotę spowodowały gwałtowne powodzie i wiele samochodów zostało zmytych. Zaginęli 9-miesięczny chłopiec i 2-letnia dziewczynka.

W Vermont urzędnicy martwili się osunięciami ziemi po kilku dniach ciągłego deszczu. Donosi WCAX-TV stowarzyszona z CBS Burlington Dom został zniszczony, a po piątkowym osunięciu ziemi nastąpiła kolejna ewakuacja.

Brutalne temperatury w Dolinie Śmierci pojawiają się w czasie gwałtownej fali upałów, która spowodowała, że ​​jedna trzecia Amerykanów została objęta jakąś formą porady, obserwacji lub ostrzeżenia przed upałami. Fale upałów nie są tak dramatyczne wizualnie jak inne klęski żywiołowe, ale eksperci twierdzą, że mogą być bardzo niebezpieczne. W zeszłym miesiącu ponad 12 osób zmarło w wyniku fali upałów na południu i środkowym zachodzie.

Ludzie idą szlakiem podczas zachodu słońca w Parku Narodowym Doliny Śmierci w Kalifornii, 16 lipca 2023 r.

Johna Lochera / AB


Narodowa Służba Pogodowa Według Centrum Meteorologicznego Fala upałów utrzyma się na południowym zachodzie, w Ameryce Południowej i Środkowej oraz na południowej Florydzie.

Mieszkańcy zachodnich Stanów Zjednoczonych od dawna przyzwyczaili się do ekstremalnych temperatur, a upały wywołały minimalne zamieszanie w Kalifornii w weekend. Lokalne samorządy otworzyły centra chłodzenia, aby zapewnić chłód ludziom bez klimatyzacji. Upał zmusił urzędników do odwołania wyścigów konnych w weekend otwarcia targów stanowych w Kalifornii, ponieważ urzędnicy namawiali odwiedzających targi, aby pozostali nawodnieni i schronili się w jednym z siedmiu klimatyzowanych budynków.

A w pobliżu San Francisco upał znokautował radar National Weather Service na Mount Umunham. Raporty CBS New Bay Area.

Temperatury w Phoenix osiągnęły 114 stopni w niedzielę, 17 dzień z rzędu 110 stopni lub więcej. Rekord ten wynosi 18 dni i został ustanowiony w czerwcu 1974 roku. Phoenix jest na dobrej drodze do pobicia tego rekordu we wtorek, powiedział meteorolog National Weather Service Gabriel Lojero.

Ale stowarzyszona z CBS Phoenix KPHO-TV donosi o mieście Jest tylko jedno ogólnodostępne centrum chłodnicze działające 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Rekordy upałów są rozproszone po południowych Stanach Zjednoczonych, od Kalifornii po Florydę. Ale to znacznie więcej. To na całym świecie z katastrofalnymi upałami uderzającymi w Europę z dramatycznymi powodziami w USA, Indiach, Japonii i Chinach.

Miami Herald zauważa National Weather Service wydało w niedzielę pierwsze ostrzeżenie przed ekstremalnymi upałami dla hrabstwa Miami-Dade, wzywając do wprowadzenia indeksu ciepła – kombinacji ciepła i wilgotności – na poziomie 110. stopień lub wyższy przez co najmniej dwie godziny. stało się Został on przedłużony do godziny 19:00 we wtorek.

Według ponownej analizy klimatu przeprowadzonej przez University of Maine przez prawie cały lipiec świat znajduje się na niezbadanym, cieplejszym terytorium.

Według kilku agencji pogodowych czerwiec był również najcieplejszym czerwcem w historii. Biorąc pod uwagę pomiary sięgające połowy XIX wieku, naukowcy twierdzą, że istnieje duża szansa, że ​​rok 2023 będzie najgorętszym rokiem w historii.

Dolina Śmierci dominuje w globalnych rekordach upałów. W dolinie jest nie tylko gorąco, ale i brutalnie gorąco.

Podczas gdy niektórzy meteorolodzy kwestionują, jak dokładny jest 110-letni zapis temperatury upałów w Dolinie Śmierci, meteorolog Christopher Burt kwestionował to z wielu powodów, jak przedstawił to w poście na blogu kilka lat temu.

Temperatury 134 stopni odnotowano w Dolinie Śmierci w 1913 roku i 131 stopni w Tunezji w lipcu 1931 roku. Burt, meteorolog z The Weather Company, stwierdził, że oba te odczyty są błędne i wymienił 130 w Dolinie Śmierci w lipcu 2021 r. Najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano na Ziemi.

„130 stopni jest bardzo rzadkie, jeśli nie wyjątkowe” – powiedział Burt.

W lipcu 2021 i sierpniu 2020 Dolina Śmierci odnotowała najwyższą temperaturę 130 stopni, ale obie wciąż czekają na potwierdzenie. Naukowcy nie znaleźli jeszcze żadnych problemów, ale nie skończyli jeszcze swojej analizy, powiedział Russ Voss, szef analizy klimatu NOAA.

Są inne miejsca, które wyglądają jak gorąca dolina, takie jak irańska pustynia Lut, ale ponieważ Dolina Śmierci jest niezamieszkana, nikt tam nie wejdzie, powiedział Burt. Różnica polega na tym, że ktoś zdecydował się umieścić oficjalną stację meteorologiczną w Dolinie Śmierci w 1911 roku, powiedział.

Połączenie długoterminowych zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka, spowodowanych spalaniem węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego, ogrzewa świat o dekadę, z corocznymi wzlotami i upadkami. Wiele wzlotów i upadków w nim jest spowodowanych przez naturę El Nino i La Nina Rower. Cykl El Niño, ocieplenie Pacyfiku, zmienia pogodę na świecie, dodając jeszcze więcej ciepła do już rosnących temperatur.

Naukowcy tacy jak Voss twierdzą, że większość globalnego ocieplenia jest spowodowana zmianami klimatycznymi spowodowanymi przez człowieka, ponieważ El Niño zaczęło się zaledwie kilka miesięcy temu i nadal jest słabe. Oczekuje się, że nie osiągnie szczytu aż do zimy, więc naukowcy przewidują, że przyszły rok będzie cieplejszy niż w tym roku.

READ  Boris Johnson czeka w poniedziałek głosowanie nad wotum nieufności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *