Allina Health likwiduje około 350 miejsc pracy w związku z wyzwaniami finansowymi

Allina Health System zwolniła około 350 miejsc pracy, ponieważ boryka się z bezprecedensową presją finansową w całej branży, poinformował w poniedziałek operator szpitala i kliniki z siedzibą w Minneapolis.

Redukcje zatrudnienia rozpoczęły się w poniedziałek. Większość zwolnionych pracowników nie jest pracownikami służby zdrowia, napisała Alina w oświadczeniu. System opieki zdrowotnej powiedział, że pracownicy otrzymają odprawy, świadczenia zdrowotne i zewnętrzne zasoby zatrudnienia.

Allina jest jednym z największych dostawców opieki zdrowotnej w Twin, zatrudniającym na koniec ubiegłego roku ponad 28 500 pracowników w pełnym i niepełnym wymiarze godzin.

„Allina Health, podobnie jak wiele systemów opieki zdrowotnej w całym kraju, stoi w obliczu bezprecedensowych wyzwań finansowych” – napisał system opieki zdrowotnej w poniedziałek w oświadczeniu. „Koncentrujemy się na zapewnieniu, że pozostaniemy zrównoważonym atutem społeczności na nadchodzące lata”.

Firma konsultingowa Kaufman-Hall w zakresie opieki zdrowotnej Wspomniałem o zeszłym miesiącu Marże operacyjne szpitali powróciły w maju do dodatniego poziomu, ale pozostały znacznie poniżej historycznych standardów.

Jego comiesięczne szybkie badanie z danymi krajowymi wykazało, że „wypisy, wizyty na oddziałach ratunkowych i minuty na salach operacyjnych wzrosły, choć bardzo skromnie rok do roku”.

„Przychody z opieki ambulatoryjnej rosną w znacznie większym tempie niż przychody z opieki szpitalnej” – czytamy w badaniu. „Chociaż koszty pracy pozostają znaczne, wydatki w maju były znacznie poniżej porównywalnych poziomów z maja 2022 r.”

Na początku tego miesiąca Allina ogłosiła, że ​​problemy ekonomiczne zmusiły ją do wstrzymania budowy zastępczego szpitala w Cambridge Medical Center w hrabstwie Esante. W oświadczeniu system opieki zdrowotnej powiedział, że ma nadzieję „znaleźć sposób na tworzenie i inwestowanie w kampusy”.

W maju Allina odnotowała stratę operacyjną w pierwszym kwartale w wysokości 101,6 mln USD. Dyrektor finansowy grupy non-profit powiedział, że wyniki odzwierciedlają problemy branży związane z rosnącymi kosztami pracy i niemożnością przeniesienia pacjentów do obiektów, takich jak domy opieki.

READ  Wykresy sugerują, że Twitter, Valero i Occidental mogą zbiegać się

Alina powiedziała w maju, że płatności z tytułu ubezpieczenia nie nadążają za wydatkami, w tym inflacją, w kosztach zaopatrzenia. Ponadto, szpitalne izby przyjęć coraz częściej leczą pacjentów, którzy niekoniecznie potrzebują opieki na poziomie szpitalnym, ale nie mają dostępu do alternatywnych ośrodków, powiedział dyrektor finansowy.

System opieki zdrowotnej „pracuje od kilku miesięcy, aby powrócić do stabilności finansowej. Pomimo środków cięcia kosztów wprowadzonych już przez Allina Health i znacznych wysiłków naszych zespołów, osiągnęliśmy punkt krytyczny, który wymaga od nas podjęcia zdecydowanych działań – powiedziała rzeczniczka w poniedziałek za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Allina prowadzi 10 szpitali, w tym Abbott Northwestern w Minneapolis i United Hospital w St. Paul.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *