Doły La Brea Tar Pits są pełne tajemnic. Oto trzy najbardziej zaskakujące

Jezioro przed Muzeum La Brea Tar Pits jest pozostałością po wydobyciu asfaltu, które miało miejsce w XIX wieku. (Gina Ferrazzi / Los Angeles Times)

W zeszłym roku zaczęliśmy zapraszać czytelników Przesłali nam swoje palące pytania w okolicach Los Angeles i Kalifornii.

Co kilka tygodni zadajemy pytania głosowaćprosi czytelników o wybranie pytania, na które chcieliby uzyskać odpowiedź w formie opowiadania.

To pytanie zadane przez Ricky’ego Fultona pojawiło się w jednej z naszych najnowszych ankiet: Co to są doły smołowe La Brea? Czy to kupa latającej smoły z wystającymi kośćmi dinozaurów?

Możesz głosować w poniższej ankiecie z pytaniami czytelników tutaj. Kontynuuj poprzednie historie napisane w ramach tego projektu tutaj.

W La Brea Tar Pits jest coś więcej niż na pierwszy rzut oka – i nos -.

Dla tych, którzy nie wiedzą, jest Doły smołowe La Brea rozpoznawalny międzynarodowo Miejsce dziedzictwa geologicznego, zlokalizowany w centrum Los Angeles. Miejsce to słynie z wielu kamieniołomów (zwanych „dołami”), w których zwierzęta, rośliny i owady ugrzęzły i zachowały się w asfalcie przez ostatnie 50 000 lat.

Dla naukowców są wyjątkową i nieocenioną skarbnicą informacji, która pozwala lepiej zrozumieć, jak wyglądało dawne życie we współczesnym Los Angeles.

„Tego rodzaju nauki, które można prowadzić w La Brea Tar Pits, nie można robić w żadnym innym miejscu skamielin na świecie, tylko dlatego, że mamy tak wiele skamieniałości i są one tak dobrze zachowane” – powiedziała Emily Lindsay , współkurator i kierownik wykopalisk.

Wewnątrz śmierdzącej mazi odkryto ponad 3,5 miliona skamielin – ciekawostka dla mieszkańców, turystów i uczniów podczas wycieczek terenowych.

Aby od razu odpowiedzieć na pytanie Fultona, oto jedna rzecz, której nie wykopali: dinozaury.

Zgadza się — jest to skamielina z epoki lodowcowej, a eksperci nie odkryli żadnych jej pozostałości tyranozaurTriceratopsa lub innych nieptasich dinozaurów.

Chociaż w La Brea Tar Pits nie ma skamielin dinozaurów, są one pełne skamieniałości legendarnych zwierząt z epoki lodowcowej. Najpopularniejszy duży ssak? straszne wilki (krzyczeć wszystkim”Gra o tronfani) i zębate koty.

READ  Obserwacja gwiazd: Lehi Museum współpracuje z NASA, aby uczyć o obrazach teleskopu Webba

Kobieta patrzy na wystawę skamieniałości w La Brea Tar Pits w Los Angeles

Kolumbijski mamut i mastodont był kiedyś domem dla Los Angeles. Dziś ich szczątki można zobaczyć w La Brea Tar Pits and Museum. (Milcon/Los Angeles Times)

Chociaż naukowcy Przełomowe wynikiPuzzle nadal kręcą się w spadających dołach.

Lindsey powiedziała, że ​​czasami rzeczy, które widzą naukowcy nie Znalezienie ich w dołach ze smołą fascynuje tak samo jak kości i inne rzeczy, które można znaleźć.

Lindsey opisał tajemnice stwarzane przez doły ze smołą, które pozostają do rozwiązania.

Oto trzy najbardziej imponujące:

Dlaczego szczątki niektórych rodzimych gatunków – takich jak lwy górskie – w większości nie występują w dołach ze smołą?

Dziwna rzecz: naukowcy odkryli stosunkowo niewiele szczątków lwów górskich w dołach ze smołą.

Status gwiazdy Hollywood P-22 Na marginesie, może wydawać się dziwne martwienie się brakiem niektórych skamielin lwów górskich, gdy doły smołowe ujawniły szczątki wymarłych mamutów, strasznych wilków i gigantycznych leniwców naziemnych.

Jednak, co dziwne, lwy górskie – które były obecne w rejonie Los Angeles podczas epoki lodowcowej – stanowią niewielki procent znalezisk naukowców w dołach smołowych. Istnieją pozostałości dołów smołowych z co najmniej siedmiu różnych lwów górskich, podczas gdy ich koty szablozębne liczą od 2500 do 3000.

I nie chodzi tylko o lwy górskie zagubione w dołach ze smołą.

„Mamy bardzo mało lwów górskich, bardzo mało jeleni… i tylko jednego szopa pracza” – powiedziała. obok kogo KojotNaukowcy odkryli „bardzo niewiele z nich [large mammal] „Ocaleni z epoki lodowcowej”, co jest interesujące.

Dlaczego lwy górskie mogą zniknąć z dołów ze smołą?

Odpowiedź może pomóc naukowcom namalować bardziej szczegółowy obraz tego, jak wyglądało życie w prehistorycznym Los Angeles.

Lindsey i jej koledzy mają kilka pomysłów. Wśród innych możliwych wyjaśnień jest możliwe, że lwy górskie – zgodnie ze swoją nazwą – zawsze wolały przebywać na wyżynach niż na płaskich obszarach dzisiejszego Los Angeles w pobliżu dołów ze smołą.

READ  Rekin może być dzieckiem dysydent

A może dlatego, że lwy górskie bały się polować na tych samych terenach, co koty szablozębne. Lew górski jest jak kot domowy obok kota szablozębnego – [it’s possible] Chcieli trzymać się z daleka i nie przebywać w pobliżu tych wszystkich strasznych rzeczy”.

Gdzie są dowody ludzkiego życia?

Lwy górskie, szopy pracze i jelenie to nie jedyne ssaki, których brakuje w dołach smołowych. Wyraźnie brakuje też szczątków ludzkich.

Byli tu ludzieAle dlaczego nie możemy znaleźć na to żadnych dowodów w dołach La Brea Tar Pits? Lindsey zapytała: „Mamy jeden ludzki szkielet, a następnie mamy kilka artefaktów, które prawdopodobnie wszystkie pochodzą z holocenu (nasza obecna era geologiczna), ale nie mamy dowodów na to, że ludzie krzyżowali się lub wchodzili w interakcje z megafauną” poprzez polowania.

Jest to zastanawiające, ponieważ „wielu – być może większość – naukowców uważa, że ​​główną przyczyną wyginięcia megafauny była działalność człowieka” – wyjaśnia Lindsey.

Podobnie jak lwy górskie, Lindsey zauważa, że ​​nieobecność starożytnych ludzi może wskazywać na ich powściągliwość w polowaniu na pobliskie koty szablozębne i inne niebezpieczne zwierzęta.

Grupa dorosłych i dzieci ogląda pokaz w Fossil Lab

Ludzie oglądają demonstrację w laboratorium i muzeum skamieniałości La Brea Tar Pits. (Kent Nishimura/Los Angeles Times)

„Może tamtejsza kultura zaadaptowała się na wybrzeżu i nie musieli stawiać czoła, powiedzmy, watasze straszliwych wilków, aby polować na konia lub wielbłąda. Mogli pozostać blisko brzegu i zbierać skorupiaki, ” powiedziała.

Dlaczego zaczęły znikać duże ssaki – i co nam to mówi o naszej przyszłości?

Dawno, dawno temu olbrzymie ssaki przemierzały rozległe przestrzenie Ziemi.

„W Australii były gigantyczne wombaty, na Madagaskarze były gigantyczne lemury, aw Ameryce Południowej były gigantyczne leniwce i pancerniki” – powiedział Lindsey.

Lindsey pyta, dlaczego nie mamy dziś kotów, mamutów szablozębnych i gigantycznych leniwców naziemnych przemierzających Wilshire Boulevard?

READ  Boeing Starliner przeznaczony na ISS został pomyślnie wystrzelony po dwóch poprzednich nieudanych próbach

Nastąpiła radykalna zmiana. „Pod koniec epoki lodowcowej coś się wydarzyło, wymazując górną granicę rozkładu wielkości ciała wszędzie poza Afryką” – powiedziała. „To największe wymieranie od czasu wyginięcia dinozaurów 66 milionów lat temu”.

Co więcej, powiedziała, utrata gigantycznych ssaków jest uznawana za „pierwszy impuls w kryzysie różnorodności biologicznej, przez który przechodzimy dzisiaj”.

Dlaczego doszło do tego wyginięcia? Większość naukowców uważa, że ​​ludzie musieli odegrać bardzo ważną rolę w tym wyginięciu. Ale inną rzeczą, która się wydarzyła, jest to, że jesteśmy poza epoką lodowcową – ostatnim dużym epizodem globalnego ocieplenia” – powiedziała.

Zrozumienie rodzaju interakcji między Zmiana klimatu Bardzo ważna jest działalność człowieka, jej wpływ na ekosystemy i sposób, w jaki te dwa procesy mogą się krzyżować, powodując wymieranie”.

La Brea Tar Pits zostały rozplanowane, aby pomóc rozwiązać zagadkę dokładnie tego, dlaczego gigantyczne ssaki wymarły, biorąc pod uwagę rozmiar i zakres ich odkryć, które mogą być datowane radiowęglowo i są zgodne ze znanymi zmianami, które miały miejsce jednocześnie z ludźmi i klimatem.

Dwie osoby klęczące na ziemi starannie wykopywały skamieliny

Dwóch ochotników wykopuje skamieliny w La Brea Tar Pits. (Gina Ferrazzi / Los Angeles Times)

Z drugiej strony, 90% gatunków znalezionych w dołach smołowych nie wyginęło. „Mamy mnóstwo królików, gryzoni, jaszczurek, owadów i ptaków śpiewających, które nadal żyją w rejonie Los Angeles” – powiedziała Lindsey za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Powiedziała: „Mamy udokumentowane osiągnięcia w zakresie przetrwania i odporności”, co nasuwa kilka pytań. „Co sprawiło, że lwy górskie odniosły taki sukces? Co sprawiło, że kojoty odniosły taki sukces? Co sprawiło, że dęby odniosły taki sukces?”

takie jak Kryzys klimatyczny Coraz gorzej dzisiaj, odpowiedzi na te tajemnice mogą wytyczyć kurs na przyszłość.

„Następne kilka dekad do kilku stuleci będą naprawdę ekstremalnymi zmianami globalnymi” – powiedziała Lindsay. „Jak możemy wykorzystać te informacje, aby pomóc życiu odnieść sukces?”

To egzystencjalne pytanie powinno dać ci coś do myślenia, gdy następnym razem będziesz przechodzić obok kultowych (i rozdzierających serce) Tar Pits. Posągi mamuta Przy Wilshire Street.

Ta historia została napisana bezpośrednio w odpowiedzi na pytanie czytelnika dotyczące La Brea Tar Pits. Czy masz pytanie dotyczące życia w Los Angeles lub Kalifornii? Zapytaj nas!

Ta historia pojawiła się pierwotnie Los Angeles Times.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *