Dom Phillips i Bruno Pereira: brazylijska policja aresztuje drugą osobę za „oskarżenie o morderstwo” | Dom Phillips i Bruno Pereira

Policja w środku Brazylia Mówią, że aresztowali drugą osobę w związku z „domniemanym morderstwem” brytyjskiego dziennikarza Toma Phillipsa i brazylijskiego ochroniarza Bruno Pereiry.

41-letni Oseney da Costa de Oliveira został aresztowany we wtorek i jest przetrzymywany w Atalaia do Norte, gdy próbuje dotrzeć do odizolowanych miast nad rzeką Phillips i Pereira. Niedziela, 5 czerwca, kiedy zaginęli.

Oliveira, nazywany „Dos Santos”, został aresztowany pod zarzutem „zaangażowania” ze swoim bratem Amarildo da Costa de Oliveira, podała policja federalna w oświadczeniu. Kto jest w areszcie od zeszłego tygodnia.

Przemawiając przed komisariatem policji, gdzie teraz są przetrzymywani, szef policji cywilnej Alex Perez powiedział dziennikarzom, że został aresztowany w swoim domu w Atalaya do Norde i nie sprzeciwiał się aresztowaniu.

„Świadkowie umieścili obu mężczyzn na miejscu domniemanego przestępstwa” – powiedział Perez, dodając, że był otoczony przez agentów policji federalnej, którzy otworzyli ogień.

Zapytany przez Guardiana, jakie konkretnie przestępstwo został aresztowany pod zarzutem, Perez odpowiedział: „Suposto homicídio qualificado” („domniemane morderstwo”).

Śledczy podejrzewają, że Amarildo da Costa de Oliveira, znany również jako Pelato, był odpowiedzialny za zasadzkę, gdy Phillips i Pereira przepłynęli rzekę Itakui w drodze powrotnej z czterodniowej podróży sprawozdawczej.

Policja federalna powiedziała również, że skonfiskowała kilka kopert z amunicją i wiosło podczas wykonywania dwóch nakazów przeszukania. Funkcjonariusze medycyny sądowej byli w stanie wpłynąć do portu w Atlancie do Norde we wtorek po południu, a poszukiwania Phillipsa i Pereiry kontynuowano w obszarze zalanej dżungli, gdzie ochotnicy plemienni znaleźli w sobotę kilka przedmiotów dla mężczyzn.

Pelato zaprzeczył jakiemukolwiek udziałowi w zniknięciu. We wtorek brazylijska gazeta „O Globo” poinformowała, że ​​podczas przesłuchania mężczyźni nie opuścili swojego domu w nadrzecznej wiosce Sவோo Gabriel w dniu ich zniknięcia.

Podejrzany przyznał, że widział łódź Pereiry w dniu zniknięcia, ale kiedy Pelato powiedział, że polował na świnie we własnej łodzi, powiedział, że wyszedł następnego dnia.

READ  Upadek banku w Dolinie Krzemowej dotyczył założycieli koloru

Źródła policyjne twierdzą, że Pelato był widziany za Phillipsem i Pereirą w jego łodzi do rzeki, a śledczy próbowali zidentyfikować czterech mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *