Dostawy Tesli wzrosły w kwartale, który Elon Musk opisuje jako wyjątkowo trudny

Dostawa samochodów Tesla Wzrósł w pierwszym kwartale, ale nie przegapił oczekiwań Wall Street, ponieważ firma zmagała się z zawirowaniami w globalnym łańcuchu dostaw i krótkim przestojem Covid-19 w swoim zakładzie w Szanghaju.

„Był to * wyjątkowo* trudny kwartał z powodu zakłóceń w łańcuchu dostaw i polityki China Zero Covid” Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk Tweetuj w sobotę rano. Dodał, że pracownicy Tesli i główni dostawcy „uratowali sytuację”.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Producent samochodów elektrycznych poinformował w sobotę, że w pierwszych trzech miesiącach roku dostarczył na całym świecie 310 000 pojazdów, co stanowi wzrost o około 68% w porównaniu z tym samym okresem rok temu. Dostawy nie zmieniły się od ostatniego kwartału 2021 roku.

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk Zdjęcie: Andrew Harrer/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images

Tesla znacznie zwiększa swoje moce produkcyjne, aby zaspokoić rosnący popyt, dodając nowe zakłady, starając się utrzymać wzrost dostaw średnio o 50%. Wall Street spodziewała się, że Tesla dostarczy około 317 000 pojazdów w pierwszym kwartale, aby wygenerować rekordowy zysk kwartalny, gdy firma zgłosi zyski w ciągu kilku tygodni.

Inni główni producenci samochodów Zgłoszona sprzedaż w USA spadła w pierwszym kwartale z powodu niedoborów pojazdów.

ELON MUSK LAWYER cytuje słowa EMINEMa z ostatniego aktu prawnego

Największa fabryka Tesli, zlokalizowana w Szanghaju w Chinach, zakłóciła produkcję przez ostatnie cztery dni kwartału z powodu wybuchu Covid-19 w mieście, co rodzi pytania o to, jak wpłynęło to na dostawy w tym kwartale. Fabryka produkuje Model 3 i Model Y, a w zeszłym roku Tesla sprzedała ponad 470 000 samochodów wyprodukowanych fabrycznie.

Szanghaj, miasto liczące 25 milionów ludzi, zostało w ostatnich dniach częściowo zamknięte w związku z wybuchem epidemii Covid19 przypadki. Mieszkańcom w pobliżu fabryki Tesli nakazano pozostać w domach, transport publiczny został wstrzymany, a ruch w okolicy został poważnie ograniczony.

READ  Czy bankructwo zatyczek do uszu 3M jest początkiem końca zbiorowej krzywdy MDL?

Chińska fabryka została również zamknięta dwa dni wcześniej w marcu, podczas gdy firma testowała pracowników pod kątem Covid-19.

„Nie sądzę, aby miało to istotny wpływ na dostawy”, powiedział Tu Le, dyrektor zarządzający Sino Auto Insights przed wynikami dostawy. „Styczeń, luty i marzec są wyraźnie wolne w sprzedaży samochodów w Chinach”.

Elon Musk przejmuje lukę UAW ponad 2 miliony dolarów skandal związany z embezzle, mówi, że TESLA uczyniła część swoich pracowników milionami

Powiedział, że dane dotyczące sprzedaży będą nadal ściśle monitorowane, ponieważ wpływ blokad związanych z pandemią na kraj będzie nieprzewidywalny.

Samochody Model Y są pokazane podczas ceremonii otwarcia nowej fabryki samochodów elektrycznych Giga Tesli w Gruenheide w Niemczech, 22 marca 2022 r. Patrick Bloll/Paul via Reuters (Patrick Ball/Paul przez Reuters/Reuters Photo)

Dostawy Modelu S i Modelu X wyniosły 14 724. Tesla dostarczyła również 295 324 sedany Model 3 i sportowe pojazdy użytkowe Model Y. Tesla nie realizuje dostaw według regionów. Ponadto firma poinformowała, że ​​wyprodukowała 305 407 samochodów.

Model 3 i Model Y to najlepiej sprzedające się samochody Tesli i koń pociągowy jej produkcji. Musk powiedział, że firma nie planuje wprowadzenia nowych modeli samochodów w 2022 roku.

taśma ochrona ostatni oni się zmieniają zmieniają %
TSLA Tesla Corporation 1,084,59 +6,99 + 0,65%

Tesla zaczęła dostarczać Model Y z nowej fabryki znajdującej się w Niemczech w zeszłym miesiącu. W czwartek firma ma otworzyć kolejną fabrykę w Austin w Teksasie. Mówi się, że niemiecka fabryka ostatecznie będzie produkować do 500 000 samochodów rocznie, zaczynając od modelu Y.

Problemy z globalnym łańcuchem dostaw w różnych branżach i rekordowe stopy inflacji mogą wpłynąć na trajektorię wzrostu Tesli.

Musk napisał na Twitterze w zeszłym miesiącu, że Tesla doświadcza „znacznej presji inflacyjnej w ostatnim czasie w zakresie surowców i logistyki”. Według Bernstein Research ceny modeli 3 i Y wzrosły w ciągu ostatniego roku aż o 30%.

READ  „Recesja w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie jest w naszym podstawowym przypadku”: Akcje spadły w piątek. Dlaczego sprytni inwestorzy skupiają się na długiej grze

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Jednak analitycy spodziewają się, że Tesla będzie kontynuować podejście polegające na oferowaniu większej liczby pojazdów w każdym kolejnym kwartale przez resztę roku, z całkowitą liczbą 1,5 miliona samochodów i SUV-ów.

Napisz do Megan Bobrowsky na [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *