Dow Jones Futures: Gołębi Fed i boom na sztuczną inteligencję pod przewodnictwem Nvidii nadal wiodącą pozycję na rynku akcji; 3 akcje w pobliżu punktów zakupu

Kontrakty terminowe na Dow Jones zostaną otwarte w niedzielny wieczór, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq, po tym jak główne indeksy odnotowały silne tygodniowe wzrosty, osiągając najwyższe poziomy w historii.
XCzasami giełda jest dość prosta. Istnieją dwa główne czynniki, które napędzają wzrost rynku od końca października: oczekiwania na obniżki federalnych stóp procentowych oraz utrzymujący się boom na sztuczną inteligencję.

W zeszłym tygodniu Fed potwierdził swoje oczekiwania dotyczące trzykrotnej obniżki stóp procentowych w 2024 r. Jednocześnie Nvidia (NVDA), Broadcom (Afgo) I Microsoftu (MSFT) miał optymistyczne wydarzenia związane z AI, podczas gdy Technologia mikronowa (Pon) odnotowało niespodziewany zysk i silny trend dzięki wiatrom AI.

Akcje firm Nvidia, Broadcom i Micron odnotowały duże tygodniowe wzrosty, a także szereg innych zagrań związanych ze sztuczną inteligencją. Akcje Microsoftu nieznacznie wzrosły, osiągając nowe maksima, ale nadal można je grać.

Jednak siła była ogólna: wiele sektorów odniosło duże zyski, a różne akcje, w tym akcje spółek finansowych, wywołały sygnały kupna.

Technologie Ubera (Ubera), Eli Lilly (LLY), Holdingi CrowdStrike (CRWD) to spółki wiodące, które powstają w wyniku chaotycznych konsolidacji.

Inwestorzy mogą nadal czerpać korzyści z niektórych przydatnych nazw poprzez zakupy lewarowane, być może wychodząc poza rozszerzonych liderów AI, takich jak akcje Nvidii.

Akcje Nvidii i Ubera są włączone Tabela liderów IBD. Akcje Microsoft znajdują się na liście długoterminowych liderów IBD. Udziały Nvidii i CrowdStrike są teraz w mieszance Dinar Bahrajnu 50. Akcje Broadcom, CrowdStrike i Nvidia są na rynku IBD Big Cap 20 istniejący. W piątek Uber był towarem dnia IBD.

Dzisiejsze kontrakty terminowe na Dow Jones

Kontrakty terminowe na Dow Jones zostaną otwarte w niedzielę o godzinie 18:00 czasu wschodniego, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, że nocny ruch na kontraktach terminowych Dow Jones i gdzie indziej niekoniecznie przekłada się na faktyczny obrót podczas następnej regularnej sesji giełdowej.

READ  Chiny zwiększają finansowanie nieruchomości, dokonując pierwszej obniżki stóp procentowych dla najlepszych kredytów od czerwca

Dołącz do ekspertów IBD analizujących wiodące akcje i rynek na IBD Live


Basen giełdowy

Giełda miała za sobą mocny tydzień ze względu na gołębią postawę Fed i bycze perspektywy dotyczące sztucznej inteligencji. Główne indeksy mocno wzrosły, osiągając rekordowe poziomy pomimo odbicia od czwartkowych maksimów.

W zeszłym tygodniu indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 2%. S&P 500 wzrósł o 2,3%. Indeks Nasdaq Composite Index wzrósł o 2,85%.

Indeks małych spółek Russell 2000 wzrósł o 1,6%, osiągając w czwartek najwyższy poziom zamknięcia od 23 miesięcy, po czym spadł w piątek.

Od początku lutego Nasdaq wyraźnie rozjaśnił handel, podczas gdy Russell 2000 powrócił powyżej zakresu od końca grudnia do końca lutego. Oznacza to, że kilka wiodących spółek wybiło lub wysyła inne sygnały kupna.

Tymczasem S&P 500 i Nasdaq nie przekroczyły jeszcze swojej 50-dniowej linii, chociaż nie potrzeba wiele, aby tak się stało.

Nvidia i inne znane spółki z branży sztucznej inteligencji, takie jak Micron, Broadcom i Microsoft, nieco podwyższyły główne indeksy.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 9 punktów bazowych do 4,22%, po czym w poniedziałek osiągnęła maksimum z okolic 2024 roku.

Amerykańskie kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły w zeszłym tygodniu o pięć centów do 80,63 dolarów za baryłkę, cofając się z najwyższych poziomów w 2024 roku.

ETFy

Wśród rozwijających się funduszy ETF znajduje się fundusz ETF iShares Expanded Technology Software Sector (IGV) o 2,9%, przy czym udziały Microsoftu są ogromne, a CrowdStrike także w IGV. VanEck Vectors Półprzewodnikowy ETF (Cecha) odbił się o 4,5%. Nvidia jest dominującą spółką SMH, a głównymi jej członkami są Broadcom i Micron.

SPDR S&P Fundusz Metali i Górnictwa (XME) o 2,5% w zeszłym tygodniu. Fundacja Rozwoju Infrastruktury Global X USA (ETF)kolebka) wzrósł o 3,2%. Amerykański fundusz ETF Global Jets (Samoloty) wzrosła o 3,4%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrósł o 4,8%. Wybór energii SPDR ETF (XLE) o 0,9%, zbliżając się do najwyższego poziomu od 52 tygodni. Opieka zdrowotna Wybierz sektor Fundusz SPDR (Czterdziesty piąty) wzrosła wyżej. Fundusz SPDR wybranego sektora przemysłowego (czterdziesty pierwszy) wzrósł o 2,6%.

READ  Światowe akcje spadają z powodu inflacji w USA, komunikat EBC

Financial Select SPDR ETF (XLF) o 1,5% oraz Regionalny Fundusz Bankowy SPDR S&P (ETF)Cree) wzrosła o 1,3%

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje, fundusz ARK Innovation ETF (Arka) wzrósł w ubiegłym tygodniu o 1,5%, a fundusz ETF ARK Genomics (Arkj) spadł o nieco ponad 1%.


Zmierz rynek dzięki strategii rynkowej ETF firmy IBD


Akcje w pobliżu punktów zakupu

Akcje Ubera konsolidują się od kilku tygodni, co inwestorzy mogą traktować jako de facto płaską bazę z punktem kupna na poziomie 82,14. Akcje wzrosły w tym tygodniu o 5,5% do 80,23, odbijając się po 10-tygodniowej passie. Inwestorzy mogą wykorzystać czwartkowe maksimum na poziomie 81,23 jako nieco wczesne wejście.

Akcje Eli Lilly również mają fałszywie płaską podstawę, a punkt kupna wynosi 800,78. Akcje LLY znalazły ostatnio wsparcie przy 21-dniowej średniej kroczącej. Akcje wzrosły o 2,1% do 770,30

Akcje CrowdStrike wzrosły w zeszłym tygodniu o 3,8% do 327,58, odbijając się po 10-tygodniowej passie. Akcje spółek zajmujących się cyberbezpieczeństwem notują wąskie wahania wokół linii 21-dniowej, ale z pewnymi ogromnymi wyjątkami. Akcje spadły 21 lutego w reakcji na duży wolumen Sieci Palo Alto (Bano) Ciężka sprzedaż, ale szybko się odbiła. Akcje ponownie testowały linię 50-dniową 5 marca, tuż przed publikacją wyników. Akcje wzrosły 6 marca po wynikach, ale zyski spadły. Wejściem może być ruch powyżej maksimum z 15 lutego na poziomie 338,45.


Popularnym hasłem dotyczącym spółek zajmujących się cyberbezpieczeństwem nie jest już sztuczna inteligencja


Udziały AI

Akcje Nvidii podskoczyły o 7,34% do 942,89, co stanowi jedenasty z rzędu tygodniowy wzrost, osiągając w piątek rekordowy poziom na zamknięciu. Pod koniec poniedziałku wiodący producent chipów AI zaprezentował swój najnowszy procesor AI. Chip Blackwell ma znacznie większe prędkości, ale będzie wyceniony agresywnie. Kilku analityków podniosło cenę docelową akcji NVDA do 1000 lub więcej.

READ  TreasuryDirect ulega awarii, ponieważ inwestorzy próbują nie dotrzymać kluczowego terminu obligacji

Akcje Broadcom wzrosły o 9,55% do 1 353,47, w porównaniu z cenami 50-dniowymi i 10-tygodniowymi. Być może istniała krótka możliwość zakupu AVGO, ale została ona przedłużona. Ceny Broadcomu wzrosły w środę podczas wydarzenia poświęconego sztucznej inteligencji.

Akcje Micron wzrosły o 18,2% do 110,21, osiągając rekordowy poziom. Gigant chipów pamięci zaobserwował zaskakujące zyski i poszybował w górę, powołując się na wzrost związany ze sztuczną inteligencją.

Akcje Microsoftu wzrosły o 3% do 428,74, osiągając rekordowy poziom. W czwartek gigant technologiczny Dow zaprezentował komputery Surface AI i zaprezentował zadania Copilot podczas wydarzenia „Nowa era pracy”. Akcje MSFT utrzymują się w przedziale 420,83 punktów kupna przy niezbyt płaskiej bazie. Mieści się także w przedziale 10-tygodniowym.

Co teraz robisz

Giełda rynkowa miała dobry tydzień wśród wielu pozytywnych wiadomości, a szereg akcji z różnych sektorów pokazało sygnały kupna.

Inwestorzy mogliby skorzystać z tych możliwości, zwłaszcza gdyby niedawno zmniejszyli swoją ekspozycję. Ale to nie czas na agresywne zwiększanie ekspozycji. Dokonuj nowych zakupów stopniowo, wychodząc poza kilka nazw AI.

Nie kupuj rozszerzonych zapasów, nawet gorących zabawek AI.

Zdecydowanie popracuj nad tymi listami obserwacyjnymi, aby znaleźć przydatne akcje i konfiguracje. Chcesz wcześniej znaleźć najlepsze możliwe nazwiska i być gotowym do ataku, gdy uruchomisz swoje wpisy.

Czytaj codziennie The Big Picture, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona w tematach na stronie @edcarson1971 Oraz X/Twitter pod adresem @IBD_ECarson.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego to narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Zdobądź kolejne duże, zwycięskie akcje dzięki MarketSurge

Chcesz osiągnąć szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupienia i oglądania

IBD Digital: Odblokuj polecane listy akcji, narzędzia i analizy IBD już dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *