Dow obawia się podwyżek cen do 2023 r.; Spadek akcji Tesli

Kontrakty terminowe na Dow wzrosły przed wtorkowym otwarciem po tym, jak Dow Jones Industrial Average wyprzedał się w poniedziałek o ponad 480 punktów. Akcje Tesli spadły po mówiło wiele raportów Tesla planuje ograniczyć produkcję samochodów elektrycznych w Chinach, gdzie popyt wydaje się słabnąć.
XGigant pojazdów elektrycznych zaprzeczył doniesieniom, nazywając twierdzenia, że ​​zmniejszył produkcję w Chinach, nieprawdziwymi. Mimo to inwestorzy pozostawili akcje w dół o ponad 6% w pobliżu dzisiejszych minimów.

Kolejne podwyżki stóp Fed do 2023 roku?

W poniedziałek giełda skierowała się na południe, ponieważ silniejsze niż oczekiwano dane gospodarcze podsyciły obawy, że Rezerwa Federalna będzie nadal agresywnie podnosić stopy procentowe w przyszłym roku z powodu silnego rynku pracy. Wczesny poniedziałek, raport ISM Services okazał się lepszy niż oczekiwano, z odczytem 56,5 w listopadzie w porównaniu z 54,4 w październiku. ISM Services jest miarą koniunktury w Stanach Zjednoczonych w sektorze usług. Odczyt powyżej 50 oznacza ekspansję, a odczyt poniżej 50 oznacza kurczenie się.

Poniedziałkowe dane gospodarcze przyszły bezpośrednio po piętach Piątkowy raport o silnym zatrudnieniu Co pokazało, że pracodawcy dodali 263 000 miejsc pracy do listy płac, podczas gdy stopa bezrobocia utrzymywała się na stałym poziomie 3,7%, a płace skoczyły.

Według Nicka Timiraosa dziennik „Wall StreetPrzedstawiciele Fed zasygnalizowali plany podwyższenia referencyjnej stopy procentowej o 0,5 punktu procentowego na spotkaniu w przyszłym tygodniu, ale rosnąca presja płacowa może skłonić ich do dalszego podnoszenia jej do poziomów wyższych niż obecnie spodziewają się inwestorzy.

Timiraos kontynuował: „Decydenci spodziewają się, że presja cenowa znacznie spadnie w przyszłym roku, ale szybki wzrost płac lub rosnąca inflacja w sektorach gospodarki wymagających dużego nakładu siły roboczej mogą skłonić więcej z nich do poparcia rekordowej podwyżki stóp procentowych w przyszłym roku powyżej obecnych 5 proc. oczekiwanych przez inwestorów.”

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych podskoczyła w poniedziałek do 3,59%, odbijając się od gwałtownych strat z zeszłego tygodnia.

Raporty o zarobkach z tego tygodnia obejmują: Akademia Sportu i Outdooru (również), Autostrefa (AZOWY), z Broadcomu (AVGO), Sina (CIEN), Lululemon Athletica (Lulu), Początkowy zerwanie umowy (OLLI) I Bracia Toll (TOL).

READ  Globalne akcje spadają po danych z Chin; Akcje w USA zyskują

giełda dzisiaj

W poniedziałek Dow Jones Industrial Average stracił 1,4%, czyli 482 punkty, a S&P 500 spadł o 1,8%. Nasdaq Composite Heavy sprzedał się o 1,9%. w ciągu Wymiana pieniędzy w obrocieNasdaq 100 Invesco QQQ Trust Tracker (QQQ(spadek o 1,7% i indeks SPDR S&P 500)szpieg) spadła o 1,8%.

gigant samochodów elektrycznych Tesli (TSLA) spadł w poniedziałek o 6,4%. w ciągu Akcje Dow Jonesai jabłko (AAPL) zmniejszyła się o 0,8% oraz Microsoftu (MSFT) spadła o 1,2 proc giełda dzisiaj.

Celsjusz (CELH), Chubb (Cb), dexcom (DXCM) I Armia Wyzwolenia Kosowa (KLAC) – jak również nazwy Dow Jones Larwa (kot), szewron (CVX) I Magazyn domowy (Jakość HD) – wśród najlepszych akcji do kupowania i oglądania.

Dexcom jest Tablica liderów IBD Zbiory. Caterpillar i Home Depot pojawił się W tym tygodniu Strzałki w pobliżu kolumny strefy kupna. Centyl był aktualny Akcje IBD 50 do obejrzenia i Nowa Ameryka Zbiory. To była gąsienica w czwartek Zapasy dzisiaj.


4 spółki wzrostowe do kupienia i obejrzenia w Cursrajd giełdowy


Dow futures dzisiaj: ceny ropy

Przed dzwonkiem otwierającym we wtorek, kontrakty futures na Dow Jones wzrosły o 0,2% w stosunku do wartości godziwej, podczas gdy kontrakty futures na S&P 500 wzrosły o 0,25%. Kontrakty terminowe na indeks Nasdaq 100 Technology Industry Index wzrosły o 0,3% w stosunku do wartości godziwej. Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.

Ceny ropy w USA wyprzedziły wcześniejsze wzrosty, spadając o ponad 3%. Kontrakty terminowe West Texas Intermediate kosztowały nieco powyżej 77 USD za baryłkę. Ceny ropy naftowej początkowo wzrosły po Sankcje Unii Europejskiej Na rosyjskiej ropy naftowej weszła w życie.


Najnowszy biuletyn IBD, MarketDiem, zawiera praktyczne pomysły dotyczące akcji, opcji i kryptowalut bezpośrednio w Twojej skrzynce odbiorczej.


Co robić na giełdzie

Teraz jest ważny czas na czytanie Kolumna IBD The Big Picture Wraz z powrotem trendu giełdowego do „potwierdzonego trendu wzrostowego”.

READ  Wall Street zamknął się niżej, gdy inwestorzy przetrawili dane ekonomiczne

Chociaż prawdą jest, że S&P 500 Composite i Nasdaq nadal znajdują się w potwierdzonych trendach wzrostowych, lista akcji, które można wykorzystać, była rozczarowująca. Zwiększenie ekspozycji nie było łatwe.

Jeśli chodzi o nowe zakupy, jakie otrzymujesz informacje zwrotne? Czy nowe zakupy robią postępy dzięki punktom zakupowym? W takim przypadku dobrze jest dać im trochę miejsca. Ale nie bój się podejmować częściowych zysków, jeśli zysk osiągnie co najmniej 10%. Jeśli nowe zakupy idą w złym kierunku, zamiast czekać, zmniejsz straty, gdy zapasy spadną o 3% do 4%. 7% podstawa Chodźmy.

Lekki i elastyczny handel to w tej chwili najlepszy sposób działania. Jeśli trend wzrostowy ponownie zacznie nabierać rozpędu, będzie wiele okazji do zwiększenia ekspozycji. I nie bój się szukać wczesnych wpisów, zamiast czekać, aż akcje osiągną tradycyjny punkt zakupu.

(spłacać Wykazy inwentarza IBD Podobnie jak wada 50 i Akcje w pobliżu strefy kupnaaby uzyskać dodatkowe pomysły na akcje.)


Pięć akcji Dow Jones do kupienia i obejrzenia już teraz


Akcje Dow Jones do kupienia i obejrzenia: Caterpillar, Chevron, Home Depot

Członek Dow Jones, Caterpillar Corp., jest bliski odzyskania 238 swoich podstaw kubków Zakup punktowyi Dla mnie Rozpoznawanie wzorców IBD MarketSmithi około 2% mniej niż wejście. Akcje CAT spadły w poniedziałek o 1,5%.

zapas CAT Posiada doskonałą ocenę 94 z 99 związków IBD, per Kontrola zapasów IBD.

Gigant energetyczny Chevron spadł w poniedziałek o 2,5%, spadając dalej poniżej punktu kupna 182,50 w bazie konsolidacji.

Home Depot, sprzedawca detaliczny artykułów wyposażenia wnętrz, zakończył poniedziałek o prawie 4% mniej niż 333,08 punktów kupna za podstawę pucharu po spadku o 2,4%.

Najlepsze akcje do kupowania i oglądania: Celsjusza, Chubb, Dexcom, KLA

Producent napojów energetycznych Celsjusza spadł w poniedziałek o 3,5%, przerywając trzydniową passę. Akcje próbują przebić się przez bazę kupna pucharu 118,29, ale są prawie 4% poniżej punktu wejścia, Dla mnie Rozpoznawanie wzorców IBD MarketSmith.

READ  Saudi Electricity Company odpowiada na zarzuty nękania Elona Muska

Gigant ubezpieczeniowy Chubb handluje w poniedziałek po cenie poniżej 216,10 punktów za kubek z uchwytem po stracie 1,7% w ciągu sesji. Powierzchnia kupna wynosi 5%, najwyższa na poziomie 226,91.

Tablica liderów IBD Akcje Dexcom są bliskie alternatywnego wejścia na poziomie 123,46 pomimo poniedziałkowego spadku o 1,3%. Akcje są o około 5% tańsze od najnowszego Zakup punktowy.

Nowy wieloletni lider w IBD KLA nadal utrzymuje się poniżej 392,60 punktów w ciągu trzech dni z rzędu, a akcje spadły o 0,25% w poniedziałek. Linia RS nadal utrzymuje się na nowych maksimach, co jest oznaką przywództwa giełdy.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują wiodące akcje z obecnego rajdu giełdowego na IBD Live


Akcje Tesli

Akcje Tesli W poniedziałek spadł o 6,4%, przerywając trzydniową passę i tracąc wszystkie zyski z zeszłego tygodnia.

W ostatnich tygodniach akcje osiągnęły najniższy poziom od 23 listopada 2020 r. i osiągnęły nowe 52-tygodniowe minimum na poziomie 166,19. Od tego czasu akcje odbiły się, ale pozostają wyraźnie poniżej 50- i 200-dniowych średnich kroczących. Akcje spadły o około 55% w stosunku do 52-tygodniowego maksimum.

Liderzy Dow Jones: Apple i Microsoft

w ciągu Akcje Dow JonesaAkcje Apple spadły w poniedziałek o 0,8%, ale nadal utrzymywały się powyżej 50-dniowej linii. Akcje są o ponad 20% niższe od 52-tygodniowego maksimum.

Microsoft potknął się w poniedziałek o 1,2%, ponieważ akcje nadal utrzymywały się powyżej 50-dniowej linii. Gigant oprogramowania jest nadal o około 27% niższy od 52-tygodniowego maksimum.

Pamiętaj, aby śledzić Scotta Lehtonena na Twitterze pod adresem @pracownik Dowiedz się więcej o akcjach rozwijających się i indeksie Dow Jones Industrial Average.

Może Ci się spodobać:

Akcje o największym wzroście do kupowania i monitorowania

Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku ze strategią rynkową ETF IBD

Znajdź najlepsze długoterminowe inwestycje z długoterminowymi liderami IBD

MarketSmith: Badania, wykresy, dane i szkolenia w jednym miejscu

Jak znaleźć akcje wzrostowe: dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *