Dow spada wśród nadziei na pułap zadłużenia; Nvidia uderza w AI Buzz dzięki wzrostowi akcji Raya Dalio

Dow Jones Industrial Average spadł, ale inne indeksy wzrosły w związku z nadziejami na porozumienie w sprawie limitu zadłużenia. nvidia (NVDA) pośród innego zamieszania AI, wysyłając go w kierunku ekskluzywnego klubu jabłko (AAPL) I Microsoftu (MSFT). Akcje Raya Dalio Hurtownia Costco (to kosztuje) sprzedał się po zamknięciu po raporcie o wynikach.
XWśród akcji, które próbowały wybić się w czwartek, znalazły się trzy godne uwagi nazwiska. Armia Wyzwolenia Kosowa (KLAC), Poniedziałek.com (MNDY) I Podwójne sprawdzenie (DV) to wszystkie wpisy testowe.

Rentowności obligacji skarbowych wzrosły. Rentowność 10-letnich obligacji wzrosła o 10 punktów bazowych do 3,82%, podczas gdy rentowność dwuletnich obligacji wzrosła o 19 punktów bazowych do 4,53%, co spowodowało, że krzywa dochodowości bardziej się odwróciła. Narzędzie CME FedWatch Podniosło to szanse na podwyżkę stóp na czerwcowym posiedzeniu Fed do około 50%.

Problemy z pułapem zadłużenia chwieją się, pojawia się nadzieja

Negocjacje w sprawie pułapu zadłużenia w czwartek nadal spowalniały, odgrywając dużą rolę na rynku.

Duża firma ratingowa Fitch ostrzegła w środę, że w związku z rosnącymi obawami o impas, stawia rating Stanów Zjednoczonych na pierwszym miejscu w kategorii „ocena obserwacyjna negatywna”.

„Przewaga nad pułapem zadłużenia i niepowodzenie władz USA w skutecznym sprostaniu wyzwaniom fiskalnym w perspektywie średnioterminowej, które doprowadzą do poszerzenia deficytów budżetowych i rosnącego zadłużenia, wskazują na ryzyko pogorszenia wiarygodności kredytowej USA” – powiedział Fitch w oświadczeniu.

Pojawił się obiecujący znak po tym, jak republikański przedstawiciel Kevin Hearn z Oklahomy powiedział Reuterowi, że uważa za „prawdopodobne”, że porozumienie zostanie osiągnięte w piątek po południu. Powiedział, że negocjatorzy pracują teraz nad „drobnymi punktami” porozumienia.

Indeks Nasdaq rośnie wraz z opóźnieniem małych liter

Nasdaq najlepiej radził sobie wśród głównych indeksów, zamykając się na 1,7%. Po stronie Nvidii zajmuje się projektowaniem półprzewodników Streszczenie (SNPS) znalazł się wśród najlepszych, osiągając wzrost o 9,8%.

READ  Pośród masowych zwolnień na Twitterze ONZ wzywa Elona Muska do „zapewnienia, że ​​prawa człowieka mają kluczowe znaczenie” w zarządzaniu firmą

S&P 500 zamknął się o 0,9% wyżej. Harmonijne systemy energetyczne (MPWR) był tutaj zwycięzcą, skacząc o 17,5%.

S&P 500 sektory zamknięte mieszane. Zdecydowanie najlepiej radziła sobie technologia, podczas gdy media i energia pozostawały w tyle.

Małe spółki pozostawały w tyle, a Russell 2000 spadł o 0,7%. Akcje wzrostowe zakończyły jednak na plusie dzięki funduszowi ETF Innovator IBD 50 (pięćdziesiąt) o 0,5%.

Dow Jones dzisiaj: spadki Intela i wzrosty akcji Microsoftu

Dow Jones Industrial Average zamknął sesyjne minima, ale nadal spadł o 35 punktów, czyli 0,1%.

Intel (INTC) najgorzej radził sobie indeks Dow Jones, spadając o 5,5%. Chipowy gigant nie jest obecnie postrzegany jako duży beneficjent przejścia na sztuczną inteligencję.

Z kolei Microsoft, który jest postrzegany jako lider w dziedzinie sztucznej inteligencji, prowadził w górę, zyskując 3,8%. Akcje Microsoftu obecnie rosną dobrze od ostatniego punktu kupna.

Rakiety Nvidia Stock pośród szumu AI

Akcje spółek technologicznych dostały szansę po tym, jak gigant chipowy Nvidia opublikował ogromny raport o zarobkach w rekordowej sprzedaży centrów danych.

Dyrektor generalny Jensen Huang powiedział, że jego firma zwiększa produkcję, aby sprostać popytowi, ponieważ branża chipów przechodzi „dwie jednoczesne transformacje – przyspieszone przetwarzanie i generatywną sztuczną inteligencję”.

Akcje Nvidii wylądowały na fali podwyżek cen i ulepszeń docelowych, a JPMorgan podwoił swoją cenę docelową do 500, w obliczu rosnącego entuzjazmu dla sztucznej inteligencji.

Analityk UBS, Timothy Arcuri, również był optymistą, mówiąc, że akcje czerpią korzyści z „szału karmienia AI”. Utrzymać rekomendację Kupuj i podnieść cenę docelową z 315 do 475.

„Z punktu widzenia wyceny nasz EPS wzrósł znacznie bardziej niż udział, więc uważamy, że obecnie jest on mniej kosztowny niż w przypadku zysków, co otwiera większe pole do działania” – powiedział.

Akcje wzrosły o 24,4% i są teraz na najlepszej drodze do dołączenia do elitarnego klubu o wartości 1 biliona dolarów. Kapitalizacja rynkowa firmy na zamknięciu wyniosła 938,1 miliarda dolarów, według danych rynkowych Dow Jones. Akcje NVDA odnotowały największy wzrost od 11 listopada 2016 r., kiedy to wzrosły o 29,8%.

READ  Wyższe szacunki zysków opisowych ze względu na oczekiwania, wykupy własne i nowe dywidendy powodują wzrost cen akcji

Inne akcje w klubie o wartości 1 biliona dolarów to Microsoft, Apple i Amazon.com (AMZN) i podmiot nadrzędny Google Alfabet (Google).

Akcje Ray Dalio Costco zyskują przed zyskami

Zyski Costco znacznie przekroczyły oglądalność i wyniosły 3,43 USD na akcję, ale przychody w wysokości 53,65 mld USD były niewielkie. Akcje Costco odwróciły wyższe godziny później.

Według Zacks Investment Research, Wall Street spodziewał się, że zysk Costco na akcję wzrośnie o 4,7% do 3,32 USD. Przychody wzrosły o 3,8% do 54,57 mld USD.

Akcje Costco początkowo spadały w przedłużonym obrocie, ale odbiły się i osiągnęły skromne zyski. Obecnie jest notowany poniżej 50-dniowych i 200-dniowych średnich kroczących. Mimo to tworzy spójność. Oddala się od potencjalnego wejścia na poziomie 564,85, Pojawi się analiza MarketSmith.

Gigant funduszy hedgingowych, Ray Dalio, jest wielkim fanem akcji Costco. Jest to jeden z dziewięciu największych holdingów jego firmy, Bridgewater Associates.

Poza Dow: 3 wpisy do testowania upartych akcji

KLA jest na terytorium kupna po przekroczeniu pierwszego wejścia w pierwszej fazie Pucharu na poziomie 429,56 dzisiaj. KLAC został niedawno przejęty przez Big Money, z jego łączną/dystrybucyjną oceną silną A- w skali od A+ do E.

Monday.com, który rozwija sztuczną inteligencję, zbliżył się do 171,99 punktów kupna. Akcje mogą poszczycić się imponującą oceną kompozytową IBD na poziomie 97 i należą do 5% spółek osiągających najlepsze wyniki cenowe w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Firma zajmująca się oprogramowaniem dla przedsiębiorstw ogłosiła niedawno uruchomienie asystenta AI i planuje otworzyć swoją platformę dla programistów AI w czerwcu.

DoubleVerify jest również w obszarze kupna po wyczyszczeniu wpisu na 32.53. Miał kolejny wpis o 31.41. Akcje płatnicze odnotowały stosunkowo wyższy wskaźnik RSI. Ma doskonałą złożoną ocenę 99.

Proszę śledzić Michaela Larkina na Twitterze pod adresem @pracownik Do dalszej analizy zapasów wzrostowych.

Może Ci się spodobać:

READ  S&P zakończył nieco wyżej, Nasdaq wzrósł

Oto 5 najlepszych akcji, które możesz teraz kupować i oglądać

Dołącz do IBD Live każdego ranka, aby otrzymywać wskazówki dotyczące akcji przed otwarciem

To jest absolutna akcja Warrena Buffetta, ale czy powinieneś ją kupić?

Czy kupowanie akcji Ferrari teraz, gdy Charles Leclerc celuje w tytuł F1 i prowadzi w tym Teslę?

Kontrakty terminowe na Dow wzrosły w oczekiwaniu na zbliżające się dane o inflacji CPI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *