Dwie klasyczne gry przygodowe z lat 90. doczekały się niespodziewanej remake’u

zrzut ekranu: Mała wielka przygoda Twinsena

Nasza zbiorowa pamięć gier wideo to dziwna rzecz. Niewiele gier z minionych dziesięcioleci trzyma się Panteonu, gdzie będzie się o nich mówić i zapamiętywać na zawsze. W międzyczasie inne mogły być największymi wydawnictwami swoich czasów, tylko po to, by zniknąć i nigdy więcej o nich nie słyszeć.

Mała wielka przygoda jest jedną z tych gier. Wydany w 1994 roku, to była wielka sprawa! Zdobiła okładki magazynów, zebrała entuzjastyczne recenzje i wyróżniała się nie tylko oszałamiająco wyważoną grafiką, ale także unikalnym stylem graficznym i układem puzzli. Sprzedał się w wielu egzemplarzach na całym świecie, ale jednym z rynków, który nie radził sobie zbyt dobrze, były Stany Zjednoczone. Co często wyjaśnia pominięcie gry w The Pantheon, biorąc pod uwagę amerykański charakter jej pisania i krytyki.

Wspaniale jest więc słyszeć, że mały zespół – obecnie pracujący nad ponownym uruchomieniem serii – zdecydował się przerobić zarówno oryginalną grę, jak i jej kontynuację na Unreal Engine 5. Nie robią tego z dobroci serca sam. Robią to, aby wzbudzić wystarczające zainteresowanie serią, aby pomóc wydawcy zgodzić się na pokrycie kosztów rozwoju projektu ponownego uruchomienia.

Zdjęcie artykułu Dwie klasyczne gry przygodowe z lat 90. przynoszą niespodziewane zwroty

zrzut ekranu: Mała wielka przygoda Twinsena

Wszyscy wygrywają! Otrzymujemy przeróbki dwóch najlepszych gier przygodowych, jakie kiedykolwiek stworzono, a jeśli wykonają dobrą robotę, dostaniemy razem z nimi nową Little Big Adventure.

Każda gra na tym skorzysta Poprawka graficzna i techniczna Dzięki Unreal Engine 5. od Epic Games oznacza to, że będziemy wiernie przebudowywać obie gry od zera. Aby poprawić wrażenia, zrobimy to również Przerobione sterowanie Twinsen I Dodawanie nowych funkcji. Opcja korzystania z elementów sterujących oryginalnej gry będzie oczywiście nadal dostępna dla tych, którzy chcą grać tak, jak w oryginalnych grach. Ta praca będzie również odpowiednia dla Remastering oryginalnej muzyki autorstwa kompozytora Philippe’a VacciegoAby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia.

Pierwsza gra zostanie wydana w wersji demonstracyjnej podczas nadchodzącego Steam Neo Fest (19-26 czerwca), a blog zespołu zapowiada, że ​​obie gry zostaną wydane do 2024 r., 30. rocznicy serii.

jest więcej Na oficjalnej stronie projektu.

READ  Jest wreszcie AirDrop dla użytkowników Windowsa i Androida

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *