Dyrektor generalny Twittera odpowiedzialny za bezpieczeństwo treści rezygnuje po krytyce ze strony Elona Muska

SAN FRANCISCO (AP) — Jeden z najwyższych dyrektorów Twittera odpowiedzialny za bezpieczeństwo i moderację treści opuścił firmę, a jej odejście nastąpi wkrótce po właścicielu Elonie Musku. Publicznie skarżył się na obsługę przez platformę postów dotyczących tematów transpłciowych.

Odejście zasygnalizowało nową falę niepokojów wśród najwyższych urzędników Twittera od czasu przejęcia władzy przez Muska ostatni rok.

Ella Irwin, szefowa Twittera ds. zaufania i bezpieczeństwa, potwierdziła swoją rezygnację w tweetach późnym piątkiem. W liście nie powiedziała, dlaczego odchodzi, ale jej odejście nastąpiło wkrótce po tym, jak Musk skrytykował sposób, w jaki Twitter traktuje tweety o dokumencie konserwatywnej firmy medialnej kwestionującym leczenie transpłciowych dzieci i nastolatków.

Musk odpowiadał na skargi Jeremy’ego Boringa, współzarządzającego firmy medialnej Daily Wire. Twitter tłumił film, oznaczając posty na ten temat jako mowę nienawiści i utrzymując film z dala od popularnych list tematów, powiedział Boring w tweetach i retweetach skierowanych do konserwatywnych komentatorów w czwartek.

Boring napisał na Twitterze, że Twitter anulował umowę dotyczącą premiery „What’s a Woman?” za darmo na platformie” z powodu dwóch przypadków „nieprawdziwych informacji”. Zasady Twittera zabraniają celowego odnoszenia się do osób transpłciowych z nieprawidłowym imieniem lub płcią.

To był błąd popełniony przez kilka osób na Twitterze. „To, czy zgadzasz się na używanie czyichś ulubionych zaimków, jest całkowicie niegrzeczne i na pewno nie jest sprzeczne z prawem” – napisał Musk na Twitterze.

Irwin napisała w piątek na Twitterze, że „jedna lub dwie osoby zauważyły”, że dzień wcześniej opuściła firmę, i zauważyła spekulacje na temat tego, czy została zwolniona, czy zrezygnowała. Drażniła się, że opublikuje 24 tweety, aby wyjaśnić swoje odejście.

Następnie napisała, że ​​​​tylko żartowała z długiej narracji.

„Z całą powagą, zrezygnowałem, ale było to jedyne doświadczenie w życiu i jestem bardzo wdzięczny za pracę z tak niesamowitym zespołem pełnych pasji, kreatywnych i pracowitych ludzi. Będą was wszystkich dopingować na Twitterze i na Twitterze!”

READ  Krytyczne błędy w trackerze GPS umożliwiają „katastrofalne” i „zagrażające życiu” hakowanie

Obok Muska, Irwin był najgłośniejszym głosem w sprawie zmian polityki treści firmy w ostatnich miesiącach.

Twitter walczył o przywrócenie reklamodawców zamkniętych przez Muska dzięki gruntownym zmianom i rozluźnieniu zasad przeciwko mowie nienawiści, odkąd kupił Twittera za 44 miliardy dolarów w październiku. Twitter ma również zbliżającą się dyrektor generalną, Lindę Yaccarino, która jest znana ze swojego wieloletniego doświadczenia w mediach i reklamie, ale jeszcze nie zaczęła.

Irwin i Twitter nie odpowiedzieli na prośby The Associated Press o komentarz.

Na Twitterze panuje zamieszanie, w tym masowe zwolnienia I dobrowolne odejście, odkąd miliarder Tesla kupił firmę z San Francisco i przejął ją prywatnie. Szef ds. zaufania i bezpieczeństwa firmy odszedł wkrótce po przejęciu, a rotacja pracowników utrzymywała się na wyższych szczeblach. W zeszłym miesiącu Twitter zwolnił dwóch swoich najwyższych menedżerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *