Elon Musk zapowiada wzrost kosztów abonamentu na usługę Twittera bez reklam

Abonamenty internetowe są również dostępne za 8 USD miesięcznie lub 84 USD rocznie ze zniżką. (plik)

Waszyngton:

Szef Twittera, Elon Musk, ogłosił w serii tweetów w sobotę, że usługa subskrypcji firmy będzie wyświetlać użytkownikom mniej reklam, w tym poziom bez reklam.

Ogłoszenie pojawia się, gdy sieć społecznościowa boryka się ze znaczną niepewnością gospodarczą od czasu przejęcia Muska w październiku.

„Reklamy są bardzo częste na Twitterze i bardzo duże. W nadchodzących tygodniach podejmę kroki w celu rozwiązania obu” – napisał Musk na swoim koncie na Twitterze w sobotę.

Dla tych, którzy go wybiorą, dodał Musk, „będzie droższa subskrypcja, która nie zezwala na żadne reklamy”.

Byłaby to drastyczna zmiana w modelu biznesowym Twittera, który do tej pory polegał na ukierunkowanych reklamach w celu generowania przychodów, przed uruchomieniem płatnej usługi subskrypcji w połowie grudnia.

Ale reklamy były ostatnio znakiem zapytania dla Twittera, po tym jak Musk zwolnił około połowy z 7500 pracowników firmy pod koniec zeszłego roku. Posunięcie to wzbudziło obawy, że firma nie ma wystarczającej liczby pracowników do moderowania treści i zastraszania rządów i reklamodawców.

Musk powiedział, że jego strategią jest znaczne obniżenie kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu przychodów, a nowa usługa subskrypcji o nazwie Twitter Blue, która daje użytkownikom wymagany niebieski znacznik wyboru za opłatą, pomoże osiągnąć ten cel.

Usługa kosztuje 11 USD miesięcznie w USA i jest dostępna na iOS i Androida, zgodnie ze stroną na stronie internetowej firmy.

Abonamenty internetowe są również dostępne za 8 USD miesięcznie lub 84 USD rocznie ze zniżką.

Usługa Twitter Blue jest obecnie dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Australii i Japonii.

Twitter Muska był w rozsypce, z masowymi zwolnieniami, powrotem zablokowanych kont i zawieszeniem dziennikarzy krytycznych wobec urodzonego w RPA miliardera.

READ  Kwietniowa sprzedaż detaliczna, produkcja przemysłowa, dane o inwestycjach

Przejęcie Muska przyniosło również wzrost liczby rasistowskich lub nienawistnych tweetów, które zwróciły uwagę organów regulacyjnych i zwolniły dużych reklamodawców, główne źródło przychodów Twittera.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie była edytowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego).

Polecane wideo dnia

Mężczyzna dźgnięty nożem podczas starcia dwóch gangów w Hajdarabadzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *