Elon Musk został pozwany za swoją inwestycję na Twitterze

Elon Musk był największym udziałowcem Twittera dopiero od kilku tygodni, ale już stoi przed pozwem zbiorowym w sprawie jego obsługi inwestycji. Współtwórca Twittera Pozew zbiorowy przeciwko Muskowi w związku z jego 11-dniowym opóźnieniem w oficjalnym ujawnieniu swojej inwestycji na Twitterze Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Zgodnie z ustawą o papierach wartościowych Musk był zobowiązany do złożenia dokumentów w SEC do 24 marca — 10 dni po tym, jak jego udział na Twitterze wzrósł do 5% — ale nie zrobił tego do 4 kwietnia. To opóźnienie może nie wydawać się szczególnie znaczące, ale mogło mu zaszkodzić . Według pozwu, zyski te odbyły się kosztem innych akcjonariuszy, którzy nie byli w stanie wygenerować podobnego zysku.

„Inwestorzy, którzy sprzedali akcje Twittera między 24 marca 2022, kiedy Musk został poproszony o ujawnienie swoich udziałów na Twitterze, a przed faktycznym ujawnieniem w dniu 4 kwietnia 2022 roku, przegapili wynikający z tego wzrost ceny akcji, ponieważ rynek zareagował na zakupy Muska i był tak zraniony”, stwierdza pozew.

Według kontrybutora, który złożył pozew, on i inni inwestorzy sprzedali akcje po „sztucznie spadających” cenach w wyniku działań Muska. W pozwie zarzucono również, że Musk złożył „istotnie fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia i zaniechania, nie ujawniając inwestorom, że zgodnie z wymogami nabył 5% udziałów w Twitterze”.

Pozew pojawia się po kilku dniach chaosu dla Twittera i Muska. CEO Tesli i troll na Twitterze początkowo zgodzili się Tablica na Twitterze, dużo dla niektórych pracowników. Ale decyzja została nagle cofnięta po kilku dniach wyraźnie dziwnych tweetów od Muska, który pytał swoich obserwatorów na Twitterze, czy firma powinna zmienić nazwę, i spekulował, czy usługa „umiera”.

w e-mail Jeśli chodzi o pracowników, dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal, zauważył, że jako członek zarządu Musk był „agentem firmy, który, podobnie jak wszyscy dyrektorzy, musi działać w najlepszym interesie firmy i wszystkich naszych akcjonariuszy”. Dodał, że uważa, iż „lepiej” będzie, jeśli Musk ostatecznie nie zajmie stanowiska.

READ  Ford ogranicza produkcję F-150 Lightning, aby zwiększyć produkcję pojazdów napędzanych benzyną

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *