Japoński producent samochodów Honda zamierza rozwijać pojazdy elektryczne, przeznaczając miliardy na badania i rozwój

Ponieważ wiele dużych gospodarek zmniejsza liczbę pojazdów z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi na swoich drogach, Honda i inni producenci samochodów próbują opracować strategie elektryfikacji, które pozwolą im wyprzedzić konkurencję.

Zestaw Aimore’a | Istag Od redakcji | Obrazy Getty

Honda Mając plany zainwestowania około 5 bilionów jenów (39,9 miliarda dolarów) w technologie elektryfikacji i oprogramowania w ciągu najbliższych 10 lat, japońska firma motoryzacyjna zamierza do 2030 r. wprowadzić na rynek 30 modeli pojazdów elektrycznych na całym świecie.

We wtorkowym oświadczeniu firma poinformowała, że ​​koncentruje się na zainwestowaniu 1,5 biliona jenów, z czego około 3,5 biliona jenów przeznaczono na koszty badań i rozwoju.

Honda oświadczyła, że ​​zamierza produkować rocznie ponad 2 miliony samochodów elektrycznych do 2030 roku. Całkowity budżet na wydatki na badania i rozwój w tym okresie wynosił około 8 bilionów jenów, czyli około 63,9 miliarda dolarów.

Jeśli chodzi o produkcję, Honda poinformowała, że ​​planuje otworzyć tak zwaną „dedykowaną fabrykę pojazdów elektrycznych” w chińskich miastach Guangzhou i Wuhan. Firma poinformowała, że ​​„planuje dedykowaną linię produktów EV” w Ameryce Północnej.

Będąc liderem w zakresie żywotności baterii w Ameryce Północnej, firma „chce kupić baterie Ultium GM. Oddzielnie Honda bada możliwość utworzenia spółki joint venture do produkcji akumulatorów, innej niż GM.

Tylko w zeszłym tygodniu Honda i GM Zapowiedział, że zamierza rozwijać pojazdy elektryczne w przystępnych cenach Na podstawie nowej globalnej witryny.

Przeczytaj więcej o pojazdach elektrycznych od CNBC Pro

Ponieważ wiele dużych gospodarek zmniejsza w nadchodzących latach liczbę pojazdów z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi na swoich drogach, Honda i inni producenci samochodów próbują opracować strategie elektryfikacji, aby nadążyć za nowymi przepisami i zachować konkurencyjność.

Na przykład w zeszłym miesiącu Bród Nakreśla plany wprowadzenia do 2024 r. w Europie trzech nowych samochodów osobowych z napędem elektrycznym i czterech nowych pojazdów użytkowych EV. Firma spodziewa się sprzedawać w regionie ponad 600 000 pojazdów elektrycznych rocznie do 2026 roku.

READ  LeBron James został pierwszym graczem w historii NBA, który zdobył w karierze 40 000 punktów

W marcu 2021 r. Samochody Volvo Mówi się, że planuje się zostać „Firma w pełni elektrycznych samochodów” Do 2030 roku.

Gdzie indziej, Grupa BMW Stwierdzono, że do 2030 r. co najmniej 50% jej dystrybucji będzie w pełni reprezentowane przez pojazdy elektryczne.

Takie cele postawiłyby te firmy w konkurencji z Elonem Musk TeslaWyprodukował ponad 305 000 pojazdów w pierwszym kwartale 2022 roku.

Kolejny producent samochodów z planami elektryfikacji Mercedes-BenzPowiedział, że będzie „gotowy na całą energię elektryczną do końca dekady, jeśli pozwolą na to warunki rynkowe”.

W poniedziałek spółka zorganizowała konferencję ESG dla analityków i inwestorów. Powiedział między innymi, że chce zaspokoić ponad 70% swoich potrzeb energetycznych do 2030 r. dzięki odnawialnym źródłom energii.

Powiedział, że osiągnie to poprzez „uwalnianie energii słonecznej i wiatrowej” we własnych lokalizacjach oraz zawieranie większej liczby umów na zakup energii elektrycznej.

W wywiadzie udzielonym w tym tygodniu Annette Weisbach z CNBC, Ola Kallenius, prezes zarządu Grupy Mercedes-Benz, podzieliła się kilkoma pomysłami dotyczącymi strategii jej firmy.

„Dobrą rzeczą w inwestowaniu w odnawialne źródła energii, zwłaszcza odnawialne w obszarach o wysokiej wydajności, jest to, że jeśli spojrzysz na procent na kilowatogodzinę podczas pracy, wiele z tych opcji jest w rzeczywistości tańszych niż oparte na paliwach kopalnych. Energia” – powiedział .

Inwestowanie w odnawialne źródła energii to „dobry biznes”, dodał Calenius.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *