Evernote zwolnił większość swoich pracowników w USA i przeniesie większość operacji do Europy

Firma zajmująca się sporządzaniem notatek, Evernote, zwolniła większość swoich pracowników w Stanach Zjednoczonych, Chile i USA Spółka poinformowała wczoraj. A teraz jego włoska firma macierzysta, Bending Spoons, przenosi większość operacji Evernote do Europy.

Firma twierdzi, że celem tego ruchu jest „zwiększenie wydajności operacyjnej i maksymalne wykorzystanie marki pracodawcy Bending Spoons, która jest bardzo silna w Europie”.

Bending Spoons nabył Evernote w listopadzie zeszłego roku, a ówczesny dyrektor generalny Evernote powiedział, że transakcja pomoże firmie w tworzeniu nowych funkcji przy użyciu „sprawdzonej wiedzy na temat aplikacji i szerokiej gamy zastrzeżonych technologii”. Firma wcześniej zwolniła 129 pracowników w lutym, powiedział przedstawiciel Bending Spoons kryzys technologiczny W tamtym czasie nierentowny charakter firmy był „nie do utrzymania w dłuższej perspektywie”.

Evernote powiedział we wczorajszym ogłoszeniu, że jego pracownicy zostali poinformowani 5 lipca, że ​​nastąpią zwolnienia, i zaoferował pracownikom 16 tygodni odprawy, premię za wyniki i do roku ubezpieczenia zdrowotnego.

Evernote stał się jedną z pierwszych popularnych aplikacji do robienia notatek, kiedy został wprowadzony na rynek w 2008 roku, ale od połowy 2010 roku borykał się z problemami, ponieważ inne podobne aplikacje zaczęły kraść część ich grzmotu, a firma pogrążyła się w bałaganie własnych przygotowań. po wietrzeniu Reklamacje dotyczące niejednoznaczności aplikacji A wraz ze stratą kilku dyrektorów, Evernote jakoś udało się wydostać ze „spirali śmierci” z 2016 roku, kiedy to podniosło ceny i musiało wycofać się z kontrowersyjnej polityki prywatności, która wcześniej nie dawała możliwości rezygnacji pracownikom przeglądającym użytkowników ’ treść.

Skontaktowaliśmy się z Evernote i Bending Spoons w celu uzyskania komentarza.

READ  Dziękuję Apple za zachowanie USB-A w Mac Studio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *