Zełenski dzwoni do BS w sprawie Trumpa, który twierdzi, że zakończy wojnę na Ukrainie w jeden dzień – Rolling Stone

Donald Trump chwalił się, że gdyby ponownie objął prezydenturę, mógłby zakończyć wojnę Rosji z Ukrainą. Powiedział: „Rozwiążę tę wojnę w jeden dzień, 24 godziny”. Ale prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nazwał nonsens, mówiąc, że Trump rzeczywiście ma szansę zakończyć agresję Władimira Putina na jego kraj.

„Wydaje mi się, że jedyne pragnienie zakończenia wojny jest piękne” – powiedział Zełenski w wywiadzie dla ABC. w tym tygodniu W niedzielę, po tym, jak gospodarz Martha Raddatz odtworzyła klip przechwalający się Trumpa. Ale to pragnienie musi opierać się na rzeczywistych doświadczeniach. Cóż, wygląda na to, że Donald Trump naprawdę dostał te 24 godziny w swoim czasie. Byliśmy na wojnie, wcale nie byliśmy na wojnie, ale byliśmy na wojnie i jak przypuszczam, miał do dyspozycji ten czas, ale musiał mieć jakieś inne priorytety”.

Zełenski dodał, że pomysłem Trumpa na zakończenie wojny może być przekazanie przez Ukrainę części swojego terytorium Rosji. „Jeżeli mówimy o zakończeniu wojny kosztem Ukrainy, czyli zmuszeniu nas do oddania naszego terytorium, to myślę, że w ten sposób Biden mógłby zakończyć wojnę nawet w pięć minut, ale nie zrobimy tego. zgadza się – powiedział.

W ostatnich tygodniach światowi przywódcy dyskutowali o zaletach wstąpienia Ukrainy do NATO, co dałoby jej gwarancję ochrony NATO w wojnie z Rosją. Zełenski powiedział, że ma nadzieję, że nawet jeśli Ukraina nie zostanie zaproszona do koalicji, to mimo wszystko da gwarancje bezpieczeństwa jego kraju. Jeśli jednak te gwarancje nie zostaną przedstawione, może on nie uczestniczyć w kolejnym szczycie NATO.

„Jeśli nie ma jedności, jeśli chodzi o techniczne zaproszenie Ukrainy do koalicji, to chodzi tylko o wolę polityczną, aby znaleźć odpowiednie sformułowanie i zaprosić Ukrainę” – powiedział. Trzeba powiedzieć, że NATO nie boi się Rosji. Ukraina powinna mieć jasne gwarancje bezpieczeństwa, gdy nie jest członkiem NATO. To bardzo ważny punkt. Tylko w takich warunkach nasze spotkanie będzie miało sens. W przeciwnym razie jest to po prostu kolejna polityka”.

READ  Wielka Brytania wstrzymuje negocjacje handlowe z Kanadą w sprawie hormonów objętych zakazem wołowiny

wspólny

Zełenski podzielił się również słowami wdzięczności dla Amerykanów za wszystko, co zrobili, aby pomóc Ukrainie oraz przesłaniem dla tych, którzy twierdzą, że USA już „wystarczająco” pomogły i powinny przestać je wspierać.

„Chcę podziękować wszystkim Amerykanom za to, co zrobiliście, i doceniam tych, którzy mówią, że zrobiliście wystarczająco dużo. Wierzcie mi, bez względu na wszystko, doceniam pomoc” – powiedział. „Jeśli chodzi o słowo dość, cóż, my Ukraińcy nie jesteśmy ludźmi, którzy słyną z nadmiernych apetytów. Nasze zwycięstwo nam wystarczy. Szczerze mówiąc, kiedy mamy wystarczająco dużo na nasze zwycięstwo, to wystarczy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *