FBI dokonało nalotu na synagogę w Teksasie, aby uwolnić zakładników, a bandyta został zabity

KOLLIVELLY, Teksas, 15 stycznia (Reuters) – Grupa ratująca zakładników FBI przybyła w sobotę wieczorem do Teksasu, aby uwolnić trzech pozostałych zakładników w synagodze w Colville w Teksasie. .

Wszyscy zakładnicy zostali bezpiecznie uwolnieni w sobotę wieczorem, a bandyta został uznany za zmarłego na miejscu, powiedział szef policji Colville Michael Miller na konferencji prasowej.

Władze twierdzą, że napastnik początkowo przetrzymywał cztery osoby jako zakładników w kongresie Beth Israel, w tym rabina. Sześć godzin później zakładnik został uwolniony bez szwanku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Korespondenci informowali, że słyszeli eksplozje, być może wybuchy błysków i strzały na krótko przed ogłoszeniem końca kryzysu przez gubernatora Teksasu Grega Abbotta.

„Modlitwy zostały wysłuchane. Wszyscy zakładnicy są bezpieczni” – powiedział Abbott na Twitterze. FBI powiedziało, że potwierdziło tożsamość napastnika, ale powiedziało, że go nie ujawni. FBI odmówiło potwierdzenia przyczyny jego śmierci, twierdząc, że nadal trwa dochodzenie.

Departament Policji w Coleville powiedział, że najpierw zareagował na synagogę z zespołami SWAT w odpowiedzi na połączenia alarmowe rozpoczynające się o 10:41 rano podczas nabożeństwa Szabat, które jest nadawane online. Negocjatorzy FBI wkrótce otworzyli kontakt z mężczyzną, który powiedział, że chce porozmawiać z kobietą w więzieniu federalnym.

Wśród zakładników nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Przez pierwsze kilka godzin mogłem słyszeć osobę mówiącą jednostronnie, gdy telefon pojawił się podczas transmisji na żywo na Facebooku usługi synagogi reformowanej w Coleville, około 16 mil (26 km) na północny wschód. Fort Warty. Transmisja na żywo rozłączona EST (2000 GMT) o 15:00.

Przed końcem transmisji na żywo w Fort Worth Star-Telegram poinformował, że mężczyzna był słyszany, jak mówił i mówił o religii i swojej siostrze. Gazeta powiedziała, że ​​nie chce, aby ktokolwiek został ranny i że słyszał, jak osoba powtarza, że ​​wierzy, iż umrze.

READ  Po stworzeniu przez Michaela Benixa pod nr. Falcons rozmawiali z Jets o wymianie za 10 typów.

Ujawniając kryzys, prezydent Joe Biden pochwalił „odważną pracę” organów ścigania stanowego, lokalnego i federalnego w uwalnianiu zakładników.

Podczas transmisji na żywo w Goliville w Teksasie, 15 stycznia 2022 r., ratownicy są widziani w pobliżu synagogi, w której podobno ktoś wziął ludzi jako zakładników. REUTERS / Shelby Tauber

„W nadchodzących dniach dowiemy się więcej o motywach zakładników. Ale pozwólcie, że wyjaśnię każdemu, kto chce szerzyć nienawiść – będziemy przeciwstawiać się antysemityzmowi i wzrostowi terroryzmu w tym kraju”. Powiedział w oświadczeniu.

Premier Izraela Naphtali Bennett Powiedział Modlił się o bezpieczeństwo zakładników.

Barry Clomps, członek rady od jej powstania w 1999 roku, powiedział, że dołączył do transmisji na żywo.

„To było okropne słyszeć i widzieć” – powiedział Clombus w wywiadzie telefonicznym.

Urzędnik USA powiedział ABC News, że zakładnikami był brat pakistańskiej neurobiolog Afia Siddiqui, który odsiedział 86 lat w więzieniu w 2010 roku za strzelanie do martwych żołnierzy i agentów FBI. Domaga się jej uwolnienia.

Siddiqui jest przetrzymywany w więzieniu federalnym w rejonie Fort Worth. Adwokat reprezentujący Siddiquiego, Marwa Elpiali, powiedziała CNN, że mężczyzna nie jest bratem Siddiquiego. Zaapelował do mężczyzny o uwolnienie zakładników, mówiąc, że rodzina Siddiqui potępiła jego „przerażające” działania.

Rada Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR), grupa amerykańskich prawników muzułmańskich, potępiła działania tego człowieka.

„Ten niedawny antysemicki atak na żydowskich Amerykanów modlących się w synagodze jest czystym złem” – powiedział CAIR w oświadczeniu.

Clombus powiedział, że nie był świadomy żadnych poważnych zagrożeń dla rady.

„Nie mamy pracownika ochrony, ale muszę przyznać, że mam bardzo dobre relacje z lokalną policją” – powiedział.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Shelby Dopper i Arama Rostona, Daphne Saletakis, Jonathana Allena i Valerie Volkovici w Colliville w Teksasie; Dodatkowe raporty Andrei Shahalal i Marys Richter; Montaż dokonali Jonathan Odyssey, Leslie Adler i Tom Hawk

READ  NASA opóźnia uruchomienie rakiety SLS, mówi, że data premiery to TBD

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *