Flint: Treasure of Oblivion Zapowiedź pierwszego rzutu: Wprowadzanie pirackiego życia do taktycznej gry RPG

Nawet w przypadku Sea of ​​​​Thieves i Skull and Bones pirackie otoczenie gier wideo jest nadal w niewystarczającym stopniu wykorzystywane. Ale teraz inna gra ma na celu połączenie wysokich stawek i niebezpieczeństw oceanów z taktyczną grą RPG opartą na narracji. Nadchodząca gra Flint: Treasure of Oblivion ma ożywić tę piracką fantazję w nowy, interesujący sposób, opierając się na tajemnicy i intrygach życia na pełnym morzu.

W pierwszym spojrzeniu na nadchodzącą grę CRPG możemy zobaczyć podejście Flinta do zawadiackiej taktycznej akcji RPG. Chodzi o budowanie niezawodnej załogi i eksplorację miast portowych i niebezpiecznych wód w czasach zbuntowanego złotego wieku piratów.

Debiutancka gra dewelopera Savage Level, Flint: Treasure of Oblivion, jest inspirowana klasyczną powieścią przygodową Roberta Louisa Stevensona Treasure Island, historią skupiającą się wokół piratów poszukujących zaginionego skarbu pozostawionego przez niesławnego Kapitana Flinta. W tej taktycznej grze RPG śledzimy wyczyny kapitana Flinta, jego towarzysza statku Billy'ego Bonesa i dużej grupy piratów poszukujących chwały i ton łupów podczas dynamicznie rozwijającego się i niebezpiecznego piractwa.

Oprócz licznych walk w tawernach i zaułkach, Kapitan Flint będzie brał udział w potyczkach, dołączając do piratów w świątyniach i na otwartej przestrzeni. Platforma dla oryginalnej powieści.

Według twórców z naszej zapowiedzi, Flint w dużym stopniu skupia się na życiu pirata i zarządzaniu załogą, a wraz z postępem przygody wkradają się elementy mrocznej fantasy. W rozmowie z dyrektorką produkcji Saidą Mirzovą powiedziała, że ​​historia ma być historycznie zgodna z epoką i oryginalną powieścią.

Flint podąża za wypróbowaną i prawdziwą formułą CRPG, eksplorując świat w widoku izometrycznym, aby angażować się w walkę i interakcje społeczne z różnymi postaciami w trakcie gry. Koncentrując się bardziej na stylizowanych przygodach z „podwójnym AA”, a nie na rozległej gamie gier, takich jak Baldur's Gate 3 czy Warhammer 40K Rogue Trader, gry Pirate CRPG oferują mieszankę opartych na scenariuszu spotkań fabularnych z momentami opartymi na wyborach, a wszystko to przedstawione w komiksowy sposób. Książkowa przygoda bandy piratów Flinta zwiększa ich wpływ.

READ  Wypadek helikoptera policyjnego: Policja twierdzi, że oficer zginął w wypadku helikoptera policyjnego w południowej Kalifornii.

W miarę odkrywania świata Flinta powiększasz swoją załogę piratów, a każdy z nich dysponuje unikalnymi zdolnościami i artefaktami do przetestowania. Twoje wybory załogi zostaną przetestowane w bitwie, gdy będziesz dyktować ruch załogi i działania na polu bitwy podzielonym na heksy. Sukces twoich działań związanych z handlem stalą lub strzelaniem z pistoletów skałkowych do wrogów zależy od szczęścia kości, sukces = pełny rzut skutkuje połączeniem trafień lub obrażeniami krytycznymi, ale zły rzut skutkuje pudłem.

Flint's War ma wiele znanych pomysłów i projektów z innych gier CRPG w obecnym okresie boomu, ale piracka tajemnica dodaje wiele uroku i intrygi, która sprawia, że ​​podejście Flinta do taktycznej gry RPG wydaje się wyjątkowe. Jedną z fascynujących cech, których chciałbym zobaczyć więcej, jest synergia zespołowa. Łącząc członków załogi o podobnych lub uzupełniających się archetypach, możesz udoskonalić swoje umiejętności w walce, czyniąc twoją piracką załogę jeszcze potężniejszą.

Podczas gdy większość gier RPG zazwyczaj zapewnia ulepszenia poprzez eliminowanie wrogów, Flint: Treasure of Oblivion skupia się bardziej na zdobywaniu wszelkich łupów, jakie można znaleźć w trakcie spotkań towarzyskich i innych aktywności – a czasami także na wynegocjowaniu wyjścia z walki. Możesz też okraść siebie.

Kolejnym obszarem, w którym stosuje się piracką logikę do odgrywania ról, jest rozwój swojej załogi. W grze Flint łupy są zasobem pieniężnym, a Ty musisz zdecydować, czy kupić przedmioty, czy zapłacić załodze, aby zdobywała kolejne poziomy i zwiększała swoje umiejętności. Podczas gdy większość gier RPG zazwyczaj zapewnia ulepszenia poprzez eliminowanie wrogów, Flint: Treasure of Oblivion skupia się bardziej na zdobywaniu wszelkich łupów, jakie można znaleźć w trakcie spotkań towarzyskich i innych aktywności – a czasami także na wynegocjowaniu wyjścia z walki. Możesz też okraść siebie.

Życie pirata w Złotym Wieku w grach CRPG to bardzo fajny pomysł i jak dotąd Flint: Treasure of Oblivion pokazuje niektóre z najbardziej unikalnych i sprytnych sposobów na połączenie pirackiego stylu życia z grą RPG. Żałuję, że nie widziałem bardziej godnych uwagi pomysłów na eksplorację pełnego morza z załogą, Złoty Wiek Piratów był epoką bogatą w eksplorację gry, a Flint: Treasure of Oblivion jest tym, co ją tworzy. Miejsce obowiązkowe dla gry RPG.

READ  Foxconn protestuje: fabryka iPhone'ów płaci pracownikom za wyjście i opuszczenie kampusu Zhengzhou

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *