Gdzie zostanie pochowana królowa? Dlaczego Królewski Skarbiec nie będzie jego ostatnim miejscem spoczynku?

Po pompie i błogosławieństwie państwowego pogrzebu w Westminster, w którym uczestniczyli Liderzy z całego świataw St. George założono bardziej intymną usługę zaangażowania.
Na zakończenie nabożeństwa trumnę królowej opuszczono do Królewski Volt – Miejsce spoczynku wielu byłych królów. Pod kaplicą znajdują się król Jerzy III, IV, V, Wilhelm IV i inni. W zeszłym roku został tam pochowany książę Filip, mąż królowej.

Wcześniej król Karol wystąpił naprzód, aby umieścić obozowy kolor Kompanii Królowej Gwardii Grenadierów na trumnie zmarłego króla.

Następnie Lord Chamberlain, najwyższe stanowisko w rodzinie królewskiej, złamał różdżkę biurową i umieścił ją na trumnie. Według Pałacu Buckingham ceremonialne złamanie smukłego laski ma zapewnić spójność z usuniętymi trzema narzędziami państwowymi.

Spuszczając trumnę królowej do krypty, dziekan Windsoru odmówił psalm, zanim król broni wypowiedział metody i tytuły królowej. To zakończyło publiczne uroczystości jej poświęcone.

Krypta nie była jednak jej ostatnim miejscem pochówku. Później w poniedziałek wieczorem zaplanowano prywatny pogrzeb rodziny królewskiej, kiedy królowa zostanie przeniesiona do Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI. Tutaj trumna królowej dołączy do trumny jej rodziców, króla Jerzego VI i królowej Elżbiety, królowej matki.

Trumna księcia Filipa również zostanie przesunięta, aby królowa mogła zostać pochowana obok swojego ukochanego męża od 73 lat.

Chociaż w poniedziałki jest zamknięta na prywatne obchody, kaplica jest zwykle otwarta dla publiczności, co oznacza, że ​​Brytyjczycy mogą odwiedzić miejsce ostatniego spoczynku królowej, aby złożyć hołd.

READ  Will Smith uwielbia klapsy i pokazuje fałszywe klapsy młodemu fanowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *