Giełda 2023: Co robić po roku „pozostawania poza domem”; Tesla, New i BYD Terminowa dostawa

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w poniedziałek wieczorem, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Tesli (TSLA) oraz chińscy producenci pojazdów elektrycznych, tacy jak Nio, Li Auto i BYD, zgłoszą dostawy pod koniec roku i 2022 r. w weekend noworoczny.
XInwestorzy będą szukać lepszej koniunktury na giełdzie w 2023 roku po roku „wyjazdowym”, zwłaszcza ze względu na wzrost. Indeksy Dow, S&P 500 i Nasdaq odnotowały największe roczne spadki od 14 lat. Próba rajdu na giełdzie trwa, ale ma jeszcze długą drogę do udowodnienia.

Dow Jones spadł w piątek poniżej swojej 50-dniowej średniej kroczącej. S&P 500, a zwłaszcza NASDAQ, mają jeszcze trochę do pokonania 50-dniowych linii, z kilkoma innymi głównymi obszarami oporu po drodze.

Gospodarstwa Stulecia (CELH), klasztor (DE), Apteka Biomarine (BMRN), Exxon Mobil (xom) I środek (MEDP) Pięć zapasów w pobliżu punktów skupu. Jest to zróżnicowana lista, która odzwierciedla potencjalne obszary, które mogą przewodzić rynkowi w nowym roku.

Magazyn DE i Medspace działa Tablica liderów IBD. Celsjusza, notowania MEDP są na poziomie wada 50. Zapasy Deere i BMRN są włączone IBD Big Cap 20.

W piątek był to klasztor Dzisiejsze akcje IBD.

Ale to, czy te akcje zadziałają, zależy od tego, czy rynek zmierza w górę. Teraz tak nie jest. Inwestorzy powinni zachować dużą ostrożność.

W filmie zamieszczonym w artykule szczegółowo omówiono ostatnie działania rynkowe i omówiono, co inwestorzy powinni zrobić, gdy rozpocznie się giełda w 2023 r. W filmie przeanalizowano również akcje CELH, Deere i BioMarin.

Walka chińskiej gospodarki

Aktywność gospodarcza w Chinach pogarsza się, ponieważ nagłe zniesienie surowych zasad Covid wywołuje ogromne fale infekcji. Rząd poinformował w sobotę, że oficjalny wskaźnik dla przemysłu spadł w grudniu o 1 punkt do 47. PMI dla sektora pozaprodukcyjnego, który obejmuje sektor usług i budownictwo, spadł o 6,1 punktu do 41,6. Oba są najniższe od lutego 2020 r., kiedy Covid-19 po raz pierwszy uderzył w ten kraj. Odczyty poniżej 50 wskazują na skurcz.

Dostawa pojazdu elektrycznego do Chin

Nowy (nie), Lee Otto (LI) I XPeng (XPEW) po dotknięciu, aby wyświetlić raport za grudzień, czwarty kwartał i cały rok dostawa pojazdu elektrycznego W niedzielę, 1 stycznia, Li Auto powiedział w piątek, że grudniowe dostawy jego hybrydowych SUV-ów przekroczą 20 000, pobijając listopadowy rekord 15 034. Nio niedawno obniżyło swoje prognozy dotyczące dostaw w czwartym kwartale, powołując się na problemy związane z Covid. Wytyczne obejmowały dostawę 14 263-15 263 pojazdów elektrycznych w grudniu, co pobiłoby listopadowy rekord 14 178 pojazdów. Xpeng powinien zobaczyć wzrost dostaw po kilku miesięcznych spadkach, ale jego oferta modeli ma problemy.

BYD prawdopodobnie ogłosi grudniową sprzedaż 3 stycznia, przed otwarciem rynku amerykańskiego we wtorek. Gigant pojazdów elektrycznych i akumulatorów powiedział niedawno, że infekcje Covid wśród pracowników zmniejszają produkcję o co najmniej 2000 pojazdów dziennie. BYD niedawno powiedział, że całoroczne dostawy pojazdów w pełni elektrycznych i hybrydowych typu plug-in powinny wynieść około 1,88 miliona. Oznacza to, że grudniowe dostawy wynoszą od 247 000 do 250 000, co nadal byłoby rekordem.

READ  Giełdy w Azji rosną przed danymi z USA i wzrostami Bitcoina: rynki się zamykają

Akcje Nio, Li Auto, Xpeng i BYD miały trudny rok 2022, podobnie jak inni producenci pojazdów elektrycznych i ogólnie akcje wzrostowe. Wszystkie osiągnęły najniższy poziom w październiku lub na początku listopada, ale w ostatnich tygodniach spadły.


Tesla vs. BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Dostawa EV Tesli

Oczekuje się, że Tesla opublikuje dane dotyczące produkcji i dostaw pojazdów elektrycznych za czwarty kwartał 2 stycznia. Analitycy spodziewają się dostaw Tesli w czwartym kwartale na poziomie 418 000, chociaż konsensus złagodniał w ostatnich dniach w związku z dalszym osłabieniem w Chinach. Tesla oferowała pod koniec roku świetne zachęty, zwłaszcza w Chinach i Stanach Zjednoczonych, w celu zwiększenia sprzedaży. Nie przyniosło to znacznego wzrostu w Chinach, ale wydaje się, że doprowadziło do likwidacji zapasów w USA

W 2023 roku Tesla skorzysta z nowych ulg podatkowych w wysokości do 7500 USD, chociaż zachęty na koniec roku w wysokości 7500 USD dla Modelu 3 lub Modelu Y – z pojazdami Model S i X dodanymi 30 grudnia – mogły na tym skorzystać. popyt . Limit cenowy w wysokości 55 000 USD dla większości pojazdów Model Y może ograniczyć wzrost kredytu Tesla EV.

Tymczasem Chiny kończą subsydia do samochodów elektrycznych. W połączeniu z ogromną falą COVID-19 może to spowodować spadek sprzedaży producentów samochodów elektrycznych, w tym Tesli. Tesla może potrzebować nowych głębokich obniżek cen w Chinach, gdzie konkurencja ze strony BYD, Nio, Li Auto, Xpeng i innych wciąż się zaostrza.

W Europie wiele krajów ogranicza lub kończy subsydia dla pojazdów elektrycznych, co stanowi kolejny problem dla Tesli w miarę zmniejszania się zaległości.

Akcje Tesli spadły o 65% w 2022 r., co jest najgorszym jak dotąd rocznym spadkiem. Akcje spadły w grudniu o 37% do najniższych poziomów od września 2022 r. Gigant pojazdów elektrycznych odbił się od bessowych dołków w środku tygodnia, by zakończyć tydzień praktycznie bez zmian. Wolumen zapasów TSLA był bardzo wysoki w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones otwierają się w poniedziałek o 18:00 ET, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100.

Rynki akcji i obligacji w USA będą zamknięte w poniedziałek, 2 stycznia, w związku z obchodami Nowego Roku.

We wtorek inwestorzy otrzymają indeks ISM dla przemysłu za grudzień. W piątek grudniowy raport o zatrudnieniu wydaje się duży, ponieważ Rezerwa Federalna szuka oznak słabości na rynku pracy.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych dzielić.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Giełda kończy się w 2022 roku

W środę giełda wpadła w korektę, ale w czwartek rozpoczęła się nowa próba wzrostów. Główne indeksy spadły w piątek, zamykając lekko ujemny tydzień.

READ  Meta pracuje nad zdecentralizowaną aplikacją społecznościową

Dow Jones Industrial Average spadł w ubiegłym tygodniu o 0,2 proc Handel giełdowy. S&P500 spadł o 0,1%. Nasdaq Composite spadł o 0,3%. Mała kapitalizacja Russell 2000 straciła niewielką część.

Przez cały rok Dow Jones spadł o 8,8%, S&P 500 o 19,4%, a Nasdaq o 33,1%. To był ich najgorszy roczny wynik od 2008 roku.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła w zeszłym tygodniu o 13 punktów bazowych do 3,88% po wzroście o 27 punktów bazowych w poprzednim tygodniu. Rentowność 10-lat zakończyła się w 2021 roku na poziomie 1,51%.

Amerykańskie kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły w zeszłym tygodniu o 0,9 procent do 80,26 USD za baryłkę, co stanowi trzeci z rzędu tygodniowy wzrost. Ceny ropy naftowej wzrosły w ciągu roku o 6,7%, ale zbliżyły się do maksimów powyżej 130 USD za baryłkę.

Fundusze giełdowe

Wśród ETF-ów wzrostowych jest iShares Expanding Technology and Software Sector Fund (IGV) spadła o 0,3%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 1%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka) wzrosła w zeszłym tygodniu o 0,9%, ale w środę osiągnęła najniższy poziom od pięciu lat. ARK Genomics ETF (ARKG) spadła o 0,7%. Akcje TSLA są głównym holdingiem za pośrednictwem ETF Ark Invest. Cathie Wood’s Ark posiada również niewielką pozycję w akcjach BYD.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) spadła o 1,9%% w zeszłym tygodniu. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) stracił 1,2%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) spadła o 0,9%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 0,8%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(wzrost o 0,5% i Financial Select SPDR ETF)XLF) wzrosła o 0,7%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadła o 0,2%.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Giełda 2023: 5 akcji do obejrzenia

BioMarin spadł o 0,8% do 103,49 w zeszłym tygodniu, spadając w drugiej połowie grudnia, ale utrzymując wsparcie wokół 21-dniowej linii. Silny rajd z obecnych poziomów może zapewnić mocne wejście. Ale inwestorzy mogą chcieć poczekać, aż akcje BMRN utworzą nową bazę lub znaleźć wsparcie na linii 10-tygodniowej. Oczekuje się, że zyski BioMarin potroją się w 2023 roku.

Akcje Deere spadły o 1,9% do 428,76 w zeszłym tygodniu, cofając się do 10-tygodniowej średniej kroczącej, z Płaska podstawa Teraz na wykresie tygodniowym. oficjalny Zakup punktowy wynosi 448,50. Inwestorzy mogą wykorzystać zniesienie 10-tygodniowej linii jako wczesne wejście dla akcji DE, być może po zniesieniu 21-dniowej linii.

Akcje CELH cofnęły się od swoich rekordowych szczytów w grudniu, spadając przez ostatnie cztery tygodnie, ale w piątek odbiły się od swojej 50-dniowej linii, zamykając się na poziomie 104,04. Akcje procentowe mogą wejść wcześniej, jeśli zdecydowanie przekroczą 21-dniową linię, z ruchem powyżej szczytu z 27 grudnia na poziomie 109,31 jako decydującym wyzwalaczem.

Akcje XOM wzrosły w zeszłym tygodniu o 1,5% do 110,30, nieco powyżej 50-dniowej średniej kroczącej. Ruch powyżej szczytu 110,47 z 27 grudnia zapewniłby wczesne wejście. Według Analiza MarketSmith.

READ  Chiński producent samochodów elektrycznych Nio ujawnił konkurenta Tesli Model Y

Akcje MEDP nieznacznie wzrosły w czwartek od 50-dniowej średniej kroczącej, przekraczając linię trendu spadkowego podczas ostatniej konsolidacji. Zapewniło to wczesne wejście w jego konsolidację. W piątek, gdy główne indeksy ponownie spadły, akcje Medpace spadły do ​​50-dniowego maksimum, ale dobrze się zamknęły.

Ruch Medpace może nadal działać, ale pokazuje, jak trudne jest postępy dla akcji.

Analiza giełdowa

Giełda spadła w zeszłym tygodniu, pomimo silnego czwartkowego odbicia, kończąc ciężki rok.

Główne indeksy odbiły się od październikowych dołków z rynku bessy, ale w krótkim okresie są znacznie poniżej grudniowych maksimów. Trwa próba technicznego rajdu, gdy rozpoczyna się giełda w 2023 r., Ale musi Dzień obserwacji aby potwierdzić nowy zwyżkowy trend.

Do tego czasu rynek będzie musiał stawić czoła wielu technicznym przeszkodom, a S&P 500, Nasdaq i Russell 2000 znajdują się w uderzającej odległości od linii 50-dniowych i 200-dniowych. Dow Jones, względny lider w ostatnich miesiącach, spadł poniżej 50-dniowej linii do końca 2022 roku, ale jest powyżej 200-dniowego znaku.

Dopóki nie będzie jasności co do końcowej fazy kursu Fed i gospodarki, rynek może być ograniczony zakresem w niepewnym ruchu bocznym.

Ważny będzie grudniowy raport o zatrudnieniu w piątek, 6 stycznia. Znaczne spowolnienie wzrostu zatrudnienia i płac powinno wzmocnić oczekiwania na dalsze wyhamowanie podwyżek stóp Fed i wzbudzić nadzieje, że szczyt stóp jest blisko. Jednak silny lub przyspieszający wzrost zatrudnienia i płac prawdopodobnie doprowadzi do dużej wyprzedaży.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Pod koniec roku na IBD Live, Charles Harris, Portfolio Manager O’Neill Global Consulting, powiedział, że w 2022 r. jest to rynek „trzymający się”. W przyszłości będą duże możliwości, m.in. w innowacyjnych firmach i kierunkach , ale jeszcze nie teraz.

Szereg akcji ma ugruntowaną pozycję, w tym Deere, BioMarin i Medpace. Problem polega na tym, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy utworzono wiele zapasów, ale te ustawienia generalnie nie działały.

Ale inwestorzy muszą pozostać zaangażowani i gotowi do działania. Jeśli nastąpi potwierdzony wzrost na początku 2023 r., wiele akcji ma potencjał do szybkiego, agresywnego ruchu lub gwałtownego wzrostu.

Pracuj więc nad swoimi listami obserwowanych, ale ciesz się długim weekendem. Wróć do nowego roku odświeżony, czekając na kolejną hossę.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonysezon dla najlepszych zapasów

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Jaka jest prognoza rynku na 2023 rok?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *