Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

19 minut temu

Akcje Dish Network spadają w wyniku podwójnej obniżki ratingu Bank of America

Akcje Dish Network spadły o ponad 6% przed dzwonkiem po tym, jak Bank of America dwukrotnie obniżył rating akcji do gorszych od rekomendacji kupuj.

„W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma musiała przejść przez długi okres przewidywalnych i nieoczekiwanych wyzwań technologicznych i szacujemy, że prawdopodobnie nie osiągnie prędkości przelotowej przed 2024 r.”, pisze analityk David Bardeen.

Przeczytaj więcej o telefonie od firmy z Wall Street tutaj.

Zobacz listę…

Akcje Dish Network spadają

53 minuty temu

W tym roku giełda może zakwestionować zwykłą historię pozytywnych zysków w marcu

Marzec jest często pozytywnym miesiącem dla giełdy, ale ten rok może przynieść więcej takich samych zawirowań, jakie trapiły inwestorów w lutym.

Akcje mają wyjść z lutego z ogromnymi stratami, a S&P 500 spadł o 2,3% w ciągu miesiąca do poniedziałku. Od początku roku indeks wciąż rośnie o 3,7%.

„Luty jest drugim najgorszym miesiącem w roku, odnotowując średni spadek o 0,21% i drugim najgorszym miesiącem po wrześniu” – powiedział Sam Stovall, główny analityk inwestycyjny w CFRA. Jednak w marcu średni wzrost wyniósł 1,1%, co oznacza wzrost o 64% czasu. Marzec jest piątym najlepszym miesiącem dla S&P 500, według danych CFRA sięgających 1945 roku.

Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj cały artykuł w CNBC Pro.

– Patty Dom

godzinę temu

10 lat w Stanach Zjednoczonych, najwyższy poziom od listopada

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiągnęła we wtorek najwyższy poziom 3,983%, najwyższy poziom od 10 listopada, kiedy papier odnotował wysoką rentowność 4,117%. Ostatni wzrost wyniósł około 3 punkty bazowe przy 3,955.

Rentowności obligacji skarbowych przyczyniły się do gwałtownych wzrostów w lutym, ponieważ inwestorzy nadal oceniali perspektywy zaostrzenia polityki pieniężnej dłużej niż oczekiwano.

– Gina Francola, Tanaya Machell

godzinę temu

The Conference Board twierdzi, że obawy o gospodarkę wzrosły w lutym

Według wtorkowego raportu Conference Board, konsumenci stali się bardziej pesymistyczni w lutym, ponieważ obawy dotyczące długoterminowych perspektyw dla gospodarki osłabły.

Indeks nastrojów konsumenckich Rady Dyrektorów spadł w miesiącu do 102,9, w porównaniu ze 106 w styczniu i poniżej szacunków Dow Jones na poziomie 108,5.

Chociaż wskaźnik sytuacji bieżącej nieznacznie wzrósł do 152,8, indeks oczekiwań spadł do 69,7, z 76 w styczniu. Odczyt poniżej 80 po stronie prognozy jest zgodny z recesją w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

„Oczekiwania dotyczące miejsc pracy, dochodów i warunków pracy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy gwałtownie spadły w lutym” – powiedział Ataman Özeldirim, starszy dyrektor ds. ekonomicznych w The Conference Board.

– Jeffa Coxa

2 godziny temu

Dow spada, aby rozpocząć ostatni dzień handlowy lutego

2 godziny temu

Istnieją przesłanki, że rentowność 10-letnich obligacji skarbowych przekracza 4 proc., mówi Katie Stockton

Wskaźniki techniczne wskazują na wybicie powyżej 4% rentowności 10-letnich obligacji skarbowych, powiedziała we wtorek analityczka Katie Stockton w „Squawk Box” CNBC.

Rentowność oscyluje obecnie wokół 3,94%. Rentowności zmieniają się odwrotnie do cen.

„Następnym znaczącym oporem jest szczyt z października 2022 r., który wynosi około 4,34[%] za zwroty. „Uważamy, że nastąpi postęp w kierunku tego poziomu oporu” – powiedział założyciel i partner zarządzający Fairlead Strategies.

Tymczasem oczekuje się, że wyższa korelacja między Bitcoinem, Nasdaq 100 i innymi bardziej ryzykownymi aktywami powróci teraz, gdy akcje spadną.

„Jeśli spojrzysz na bitcoina w stosunku do oporu, nadal znajduje się on w obszarze 25 200. Musisz wyczyścić ten poziom, aby wyglądać lepiej, ponieważ to rozwiązałoby zakres handlu w górę i mówi nam, że zakres prawdopodobnie będzie wzór odwrócenia kontr” – powiedziała. : „wzór ciągły”.

– Michelle Fox

3 godziny temu

Bitcoin i Ether są na dobrej drodze do pozytywnego lutego, pomimo cofnięcia w połowie miesiąca

Bitcoin i eter nieco wzrosły we wtorek rano i były na dobrej drodze do zakończenia miesiąca na plusie, pomimo wcześniejszych spadków.

Bitcoin jest na dobrej drodze do prawie 1% wzrostu w lutym, zgodnie z Coin Metrics. Ether zyskał około 3% w ciągu miesiąca. W styczniu bitcoin odnotował wzrost o 38,39%, co jest najlepszym miesiącem od 2021 roku.

Zobacz listę…

Bitcoin i eter w lutym

Inwestorzy zostali wystraszeni na początku miesiąca po tym, co wydawało się być początkiem potencjalnej rozprawy regulacyjnej z firmami kryptowalutowymi w USA – w tym działaniami egzekucyjnymi Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przeciwko Kraken oraz zawiadomieniem Wellsa o przyszłej ugodzie przeciwko Paxos i New Jork. Departament Stanu ds. Usług Finansowych nakazał Paxos zaprzestanie bicia monety typu stablecoin w dolarach amerykańskich (BUSD).

Jednak inwestorzy kryptowalutowi obserwują Fed, podobnie jak większość reszty rynku, a dane ekonomiczne nadal są największym czynnikiem napędzającym ceny kryptowalut.

— Tanayi McHale

3 godziny temu

Akcje wykonujące największe ruchy przedrynkowe

Oto niektóre z akcji, które dokonują największych ruchów w obrocie przedrynkowym.

 • Dish Network – Firma satelitarna spadła o 6,3% w wyniku kilkudniowej przerwy w działaniu i dwukrotnego obniżenia ratingu przez Bank of America. Akcje Dish Network spadły o 13,5% w 2023 r. przy spadku o 61,8% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
 • Dick’s Sporting Goods – Sprzedawca artykułów sportowych spadł o około 2% po tym, jak został obniżony do neutralnego z zakupu Citi. Firma poinformowała, że ​​spodziewa się kontynuacji presji na marżę brutto w najbliższym czasie.
 • Celsjusza Holdings – Producent napojów energetycznych zyskał 3,9% po podwyższeniu przez Credit Suisse do wyniku lepszego od neutralnego. Firma z Wall Street powiedziała, że ​​umowa dystrybucyjna z PepsiCo idzie dobrze, a długoterminowy potencjał jest wysoki.
READ  Oracle ogłasza plany przeniesienia globalnej siedziby do Nashville

Aby zobaczyć więcej przewoźników przed wprowadzeniem na rynek, przeczytaj cały artykuł tutaj.

– Michelle Fox

5 godzin temu

Cel wzrasta po zarobkach

Akcje docelowe wzrosły o 1% na początku handlu po tym, jak sprzedawca detaliczny powiedział, że zysk na akcję za czwarty kwartał fiskalny wyniósł 1,89 USD, znacznie powyżej konsensusu analityków na poziomie 1,40 USD opracowanego przez Refinitiv. Przychody wyniosły 31,4 miliarda dolarów, również powyżej szacunków Wall Street na 30,72 miliarda dolarów z Refinitiv. Target powiedział również, że jego kwartalna sprzedaż świąteczna wzrosła o około 1% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Zyski zostały stłumione, ponieważ Target powiedział, że spodziewa się zysku na akcję za cały rok w przedziale od 7,75 do 8,75 USD. Analitycy z Wall Street spodziewali się konsensusu na poziomie 9,23 USD za akcję, szacuje StreetAccount.

5 godzin temu

Bank of America twierdzi, że globalny rynek pozostaje silny pomimo presji lutowych

Stephen Suttemeyer, analityk wykresów w Bank of America, zauważył, że chociaż akcje były w tym miesiącu pod presją, globalna skala wciąż dobrze się trzyma.

„Silna szerokość rynku globalnych indeksów akcji wskazuje na szeroki rajd, który jest byczy w obliczu trudnego rynku dla inwestorów kapitałowych w lutym”, powiedział Suttmeyer w notatce w poniedziałek.

„Linia Weekly Advance Regression (AD) dla indeksów 73 krajów osiągnęła w lutym nowe maksima. Kontynuacja tego ruchu do nowych maksimów byłaby spójna z poprzednimi wzrostami tej linii AD od listopada 2020 r., marca 2019 r., grudnia 2016 r., styczeń 2013 i marzec 2010.”

Światowe giełdy zakończą luty spadkami. Fundusz iShares MSCI ACWI ETF, który śledzi indeks All Country World Index, spadł w ciągu miesiąca o 2,8% do poniedziałkowego zamknięcia. Tymczasem S&P 500 stracił w lutym 2,3%.

Zobacz listę…

ACWI w lutym

16 godzin temu

CNBC Pro: półprzewodniki, sztuczna inteligencja i nie tylko: Te najwyżej oceniane fundusze ETF oferują sposób na wykorzystanie najlepszych trendów technologicznych

Jak dotąd w tym roku na Wall Street pojawiły się dwa tematy techniczne.

Pierwszym z nich jest powrót zapasów półprzewodników w miarę wzrostu popytu na chipy. Drugi to sztuczna inteligencja, podążająca za szumem wokół chatbota ChatGPT.

CNBC Pro sprawdziło pod kątem najwyżej ocenianych funduszy ETF z ekspozycją na półprzewodniki i/lub akcje związane z sztuczną inteligencją (między innymi) przy użyciu danych Morningstar. Powstałe fundusze mają ocenę czterech lub pięciu gwiazdek od Morningstar i osiągają dobre wyniki w ciągu ostatnich trzech lat.

READ  Deutsche Bank spadł o 9% po nagłym wzroście kosztów ubezpieczenia od niewypłacalności

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

16 godzin temu

CNBC Pro: „Bardzo niedźwiedzi na Tesli”: profesjonaliści rynkowi twierdzą, że obniżki cen wpłyną na cenę akcji giganta EV

17 godzin temu

Akcje Occidental Petroleum spadły z powodu utraconych zysków

Akcje Occidental Petroleum spadły o 1% po dzwonku po opublikowaniu błędu w górnej i dolnej linii czwartego kwartału.

Gigant energetyczny odnotował skorygowany zysk w wysokości 1,61 tys. USD na akcję przy przychodach w wysokości 8,33 mld USD. Refinitiv szacuje zysk na akcję na 1,80 USD przy przychodach w wysokości 8,66 mld USD.

Firma podniosła również dywidendę o ponad 38% do 18 centów na akcję i ogłosiła plan wykupu akcji o wartości 3 miliardów dolarów.

Zobacz listę…

Akcje Occidental Petroleum spadają z powodu utraconych zysków

17 godzin temu

Gdzie główne średnie stoją przed ostatnim dniem sesyjnym lutego

To tutaj znajdują się wszystkie główne średnie, gdy handel w lutym dobiega końca.

Średnia przemysłowa Dow Jones:

 • W lutym spadła o 3,5%.
 • W tym roku spadło o 0,8%.
 • 11% % od standardowego poziomu
 • 80,57% zniżki na niski poziom epidemii

Standard & Poor’s 500:

 • Spadek o 2,3% w tym miesiącu
 • Wzrost o 3,7% w 2023 r
 • 17,36% od rekordowego poziomu
 • 81,68% niska zniżka pandemiczna

Kompozyt Nasdaq:

 • W lutym spadł o 1%.
 • do 9,6% od początku roku
 • 29,27% od rekordowego poziomu
 • 72,92% zniżki na niskim poziomie w czasie pandemii

-Samanta Sobin

17 godzin temu

Akcje Zoom odnotowały dobre wyniki za czwarty kwartał

Akcje Zoom Video wzrosły o 8% w przedłużonym obrocie po tym, jak zyski i przychody w czwartym kwartale przekroczyły oczekiwania Wall Street.

Firma zajmująca się komunikacją wideo odnotowała zysk w wysokości 1,22 USD na akcję przy 1,12 mld USD przychodów. Analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się zysku w wysokości 81 centów na akcję przy przychodach w wysokości 1,10 miliarda dolarów.

Pomimo oczekiwań co do spowolnienia wzrostu w tym roku, Zoom podzielił się również lepszymi niż oczekiwano wytycznymi na bieżący okres.

Zobacz listę…

Akcje Zoom wzrosły po wynikach zysków

– Samantha Sobin, Jordan Novet

17 godzin temu

Kontrakty terminowe na akcje otwierają się nieco wyżej

Kontrakty terminowe na akcje otworzyły się w poniedziałek nieco wyżej w handlu nocnym.

Kontrakty terminowe powiązane z Dow Jones Industrial Average zyskały 45 punktów, czyli 0,14%, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 zyskały odpowiednio 0,13% i 0,15%.

-Samanta Sobin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *