Gio Reyna z USMNT zgodził się przejść do Nottingham Forest na wypożyczeniu z Dortmundu

Nottingham Forest osiągnęło porozumienie z Borussią Dortmund w sprawie wypożyczenia do końca sezonu reprezentanta USMNT Gio Reyny.

Reina uda się do Nottingham przed sfinalizowaniem transferu, a opcja zakupu ofensywnego pomocnika jest nadal przedmiotem dyskusji.

Sportowiec Na początku tego miesiąca donoszono, że Forest prowadził rozmowy z drużyną Bundesligi w sprawie tymczasowego kontraktu z Reiną.

Obecny kontrakt Reiny z Dortmundem obowiązuje do czerwca 2025 roku, a wszechstronny napastnik podpisał kontrakt z superagentem Jorge Mendesem w grudniu, na krótko przed otwarciem styczniowego okna transferowego.

Reina w tym sezonie wystąpiła w barwach niemieckiego klubu zaledwie dwukrotnie, a w kolejnych 11 występach wystąpiła jako zmiennik.

21-latek opuścił pierwszy miesiąc sezonu z powodu kontuzji, a od powrotu we wrześniu rozegrał zaledwie 13 występów we wszystkich rozgrywkach.

Wrócił do składu USMNT podczas październikowej przerwy międzynarodowej po serii kontuzji i kłótni z głównym trenerem Greggiem Berhalterem. Stany Zjednoczone mają na horyzoncie dwa duże turnieje w ciągu najbliższych trzech lat, ponieważ Copa America 2024 odbędzie się latem tego roku, zanim Stany Zjednoczone będą współgospodarzami Mistrzostw Świata w 2026 roku.

Reina przeniosła się do akademii Dortmundu z Nowego Jorku w 2019 roku, a rok później dołączyła do pierwszego zespołu. Był członkiem kadry Dortmundu, która zdobyła Puchar Niemiec w sezonie 2020/21.

Głębiej

Jak Mendes powrócił na pozycję władzy w Forest

(Leon Koegeler/Getty Images)

READ  Przy dzwonku: Indiana 75, Michigan 73 — w audytorium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *