Google Stadia zostanie wycofane w 2023 r., a wszystkie zakupy zostaną zwrócone

Usługa gier w chmurze Google Stadia pragnienie Sty. Zamknięte 18, podała firma zajmująca się wyszukiwaniem w czwartkowym poście na blogu. Google zwróci środki za cały sprzęt Stadia kupiony w sklepie Google Store, a także za wszystkie gry i dodatki kupione w sklepie Stadia.

Gigant technologiczny zamierza wydać wszystkie zwroty do połowy stycznia.

Użytkownicy Stadia nadal mogą uzyskiwać dostęp do swojej biblioteki gier, w tym gier Pro, od czwartku, jeśli masz aktywną subskrypcję Pro. W e-mailu do graczy Google ostrzegło, że wsparcie wydawców dotyczące gier może się różnić, a zamknięcie może mieć wpływ na rozgrywkę (niektóre gry mogą zniknąć lub przedwcześnie utracić funkcje).

Wygląda na to, że Google nie powiedziało wielu programistom o zamknięciu przed publicznym wpisem na blogu. Twórcami Destiny 2 są Bungie Tweeted o w czwartek Opracowanie „planu działania”. Po zgłoszeniu. Assassin’s Creed Deweloper Ubisoft chce umożliwić graczom, którzy kupili gry w Stadia przynieść je do komputera za pośrednictwem usługi dystrybucji cyfrowej Ubisoft Connect, powiedział w piątek.

Google rozmawiał z co najmniej jednym studiem (programistą Luxor Evolved) Stara szkoła) o zwrocie dochodu utraconego w wyniku nagłej zmiany, Zgłoszono Axios Piątek.

Wyjaśniając ten ruch, wiceprezes i dyrektor generalny Stadia Phil Harrison zwrócił uwagę na inwestycje Google w gry za pośrednictwem usługi dystrybucji cyfrowej Google Play, technologii w chmurze i przesyłania strumieniowego w YouTube.

„Kilka lat temu uruchomiliśmy również usługę gier konsumenckich o nazwie Stadia” – powiedział w poście na blogu. „Podejście Stadia do strumieniowego przesyłania gier dla klientów opiera się na mocnych podstawach technicznych, ale nie przemawia do użytkowników, tak jak się spodziewaliśmy, więc podjęliśmy trudną decyzję o zamknięciu naszej usługi przesyłania strumieniowego Stadia”.

READ  Rynki azjatyckie mieszały się, gdy rozmowy w sprawie pułapu zadłużenia USA zakończyły się bez porozumienia

W poście na blogu wspomniano, że kilku pracowników zespołu Stadia zostanie przeniesionych na inne stanowiska w Google.

Usługa gier w chmurze została uruchomiona w listopadzie 2019 r. z mieszanym przyjęciem.


Now playing:
Watch this:

Playing Google Stadia for the first time7:03

„Stadia isn’t delivering new games [at the moment], który stara się oferować nowy sposób grania poprzez przesyłanie strumieniowe. Coś, co już możesz uzyskać od innych dostawców”, Scott Stein . z CNET Napisał w tym czasie. „Dopóki Google nie znajdzie sposobu na zapętlenie się w YouTube i stworzenie naprawdę wyjątkowych konkurencyjnych gier na dużą skalę, Stadia nie jest jeszcze warta Twojego czasu”.

Chociaż jest kilka Solidne gry w swojej bibliotece, stadiony się nie uformowały. Google Zamknęła własne studio deweloperskie W 2021 roku jej ambicje związane z grami sygnalizują odejście od stadionów.

Było też wiele stadionów Turniej gier w chmurzez Xbox, PlayStation, Nvidia I Amazonka Zapewnia wszystkie alternatywy.

To nie był pełny sukces firmy, a Harrison powiedział, że technologia może być wykorzystana w YouTube, Google Play i projektach rozszerzonej rzeczywistości.

Ta technologia będzie również dostępna dla partnerów biznesowych Google. W 2015 r. firma Sony dała początek swojej własnej usłudze przesyłania strumieniowego Zakup patentów OnLive — a Pierwsza usługa przesyłania strumieniowego gier — tuż przed zamknięciem obiecującego startu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *