Gubernator Florydy podpisał ustawę ograniczającą nauczanie osób LGBTQ w szkołach

28 marca (Reuters) – rząd Florydy.

Ustawa, nazywana przez jej przeciwników ustawą „Nie mów homoseksualistom”, wywołała kontrowersje w całym kraju i zwróciła uwagę podczas rozdania Oskarów, które wyemitowano w niedzielę, podczas dyskryminującej debaty na temat tego, czego szkoły powinny uczyć dzieci o rasie i płci.

Prawidłowo znana jako ustawa „Prawa rodzicielskie w edukacji”, zakazuje nauczania w klasie na temat orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej dla dzieci w szkołach publicznych od trzeciej klasy lub w wieku 5-9 lat w przedszkolu na Florydzie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zabrania również nauczania uczniów w innych klasach, takich jak „nieodpowiednie do wieku lub rozwojowe”.

Zgodnie z prawem, które wejdzie w życie 1 lipca, rodzice będą mogli pozwać okręgi szkolne, które ich zdaniem naruszają zasady.

„W stanie Floryda nadal uznajemy, że rodzice mają do odegrania fundamentalną rolę w edukacji, zdrowiu i dobrym samopoczuciu swoich dzieci” – powiedział Desantis dziennikarzom w poniedziałek. „Nie obchodzi mnie, co mówią wielkie firmy. Stoję tutaj. Nie wycofuję się”.

Desantis, który nie może się doczekać reelekcji w tym roku i powszechnie oczekuje się, że będzie kandydował na prezydenta w 2024 roku, dołączył do innych Republikanów w całym kraju, wzywając do większej kontroli nad tym, czego małe dzieci uczą się w szkole.

Republikański gubernator podpisał prawo w szkole czarterowej w Spring Hill, na północ od Tampy, gdzie małe dzieci i rodzice otaczali się i dzielili osobistymi historiami, o których mówili, że potrzebują nowego prawa.

Studenci z całej Florydy protestowali przeciwko temu ruchowi, a prezydent Joe Biden nazwał to wcześniej „obrzydliwym”.

READ  Brytyjski miliarder Jim Radcliffe licytuje 5,3 miliarda dolarów za Chelsea FC

Organizatorzy Oscara powołali się na ustawę, a zdobywczyni najlepszej aktorki Jessica Chastain potępiła w swoim przemówieniu „dyskryminacyjne i rasistowskie” prawo w całym kraju.

Po tym, jak Disantis podpisał ustawę w poniedziałek, Walt Disney Co. (DIS.N) Rzecznik powiedział, że ustawa „nigdy nie powinna zostać uchwalona i nie powinna być podpisana. Naszym celem jako instytucji jest uchylenie tego prawa przez ustawodawcę lub zawieszenie go w sądzie”.

Walt Disney World to największy park rozrywki w Orlando na Florydzie. Jego rozległa działalność obejmuje studia filmowe, sieci telewizyjne i kablowe, usługi transmisji strumieniowej, produkty wysyłkowe i detaliczne.

Grupa zajmująca się prawami obywatelskimi Lampta powiedziała, że ​​zakwestionuje prawo w sądzie. „Nasza młodzież nie jest żołnierzami politycznymi” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Kevin Jennings.

Ustawa została skrytykowana za niejednoznaczność i złożoność niektórych jej języków. Na przykład stwierdza, że ​​nawet dyskusja na temat tożsamości płciowej i orientacji seksualnej jest zabroniona „w określonych standardach lub w określony sposób”.

Florida Education Association, związek nauczycieli, nazwał to „politycznym wyczynem”, który może prowadzić do wyzwań prawnych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Marii Caspani; Montaż: Colin Jenkins, Cynthia Asterman i Mark Porter

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *