Hasła nigdy nie były wyłącznością Apple, ale zamieszanie jest zrozumiałe

Kiedy Apple wprowadził klucze dostępu, jego implementacja Bezpieczna technologia uwierzytelniania bez hasła FIDO AllianceFirma zrobiła to w możliwie najbardziej Apple sposób. On ona Utwórz kod i wydrukuj hasło „Passkeys” obok marki Apple, uzupełnij czcionkę San Francisco. A jeśli obejrzałeś tylko część Zobacz WWDC na hasłach AppleMożemy założyć, że klucze dostępu są wyłączną funkcją pęku kluczy Apple iCloud. Przypominam: tak nie jest.

Termin „klucz dostępu” będzie również używany przez głównych graczy Microsoft i Google. Jest używana jako nazwa zwyczajowa i może być w liczbie mnogiej lub pojedynczej, na przykład: „Musisz ustawić hasło do aplikacji bankowej”. Innymi słowy, traktuj słowo „hasło” tak samo, jak słowo „hasło”. Klucze dostępu działają, umożliwiając zalogowanie się do aplikacji lub witryny internetowej przy użyciu nazwy użytkownika i wstępnie uwierzytelnionego urządzenia, które wykorzystuje zaszyfrowany token zamiast hasła i kodu wiadomości tekstowej, które mogą zostać sfałszowane lub w inny sposób zhakowane.

Ricky Mondello, dyrektor ds. inżynierii oprogramowania w Apple Wątek na Twitterze rozpoczął się wczoraj Promowanie nowej technologii i wyjaśnianie jej znaczenia. Wiceprezes ds. tożsamości firmy Microsoft Alex Simons zbiegł się w wątku i potwierdził, że Microsoft również przyjmie tę nazwę. Wygląda na to, że wszystkie zaangażowane strony są zaangażowane w szerzenie wiedzy o hasłach i jak dotąd żadna z nich nie próbowała twierdzić, że są one ich własnymi.

„Klucz dostępu” jest zdecydowanie łatwiejszy do przyjęcia w nazwie niż „Uwierzytelnianie FIDO”, co może być naprawdę mylące, gdy jest używane werbalnie – tak jak chcę Wpisz imię pierwszego zwierzaka? Ale poważnie, jeśli musisz wyjaśnić laikowi, czym jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe i zajmuje to więcej niż pięć minut, wyobraź sobie, że uczysz ich, czym jest uwierzytelnianie FIDO.

READ  Yuji Naka został usunięty ze stanowiska dyrektora Balan Wonderworld, a przeciwko Square Enix wniesiono pozew

Aby technologia odniosła sukces, potrzebuje tego marketingowego impulsu i nie ma lepszego sposobu na rozpowszechnianie informacji niż pozwolenie Apple na przejęcie. Jeśli Apple naprawdę próbuje oszukać ludzi, aby uwierzyli, że klucze dostępu to technologia tylko dla Apple, prawdopodobnie jest oznaczony marką Apple PassKeys.

Jeśli korzystasz z wersji beta dla programistów dla systemu macOS lub iOS, możesz Zacznij używać kluczy dostępu teraz Tam, gdzie to możliwe. Google Zaplanuj odblokowanie niezbędnych narzędzi programistycznych Zaimplementować klucze dostępu na Androidzie „na koniec 2022 roku”. Firma Microsoft obecnie obsługuje i będzie obsługiwać hasła internetowe z Windows Hello Logowanie do konta MS z hasłami Z urządzenia z systemem iOS lub Android „w najbliższej przyszłości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.