iPhone 17 Pro Max będzie pierwszym telefonem wyposażonym w trzy 48-megapikselowe obiektywy aparatu

Według analityka Apple Ming-Chi Kuo, przyszłoroczny iPhone 17 Pro Max będzie wyposażony w ulepszony 48-megapikselowy aparat z tetrapryzmem, zapewniający lepszą jakość zdjęć i funkcję zoomu.


W Najnowsza notatka dla inwestorów została opublikowana na MediumKuo powiedział, że główną zmianą specyfikacji będzie 48-megapikselowy czujnik CIS 1/2,6 cala w porównaniu z 12-megapikselowym czujnikiem 1/3,1 cala, który ma być zastosowany w tegorocznych modelach iPhone’a 16 Pro.

Oczekuje się, że zarówno iPhone 16 Pro, jak i iPhone 16 Pro Max otrzymają teleobiektywy Tetraprism w 2024 roku, zamiast ograniczać się do technologii większego Pro Max, jak ma to miejsce w przypadku serii iPhone 15 (iPhone 15 Pro ma 12 -megapikselowy teleobiektyw Oferuje 3-krotny zoom, ale iPhone 15 Pro Max korzysta z ulepszonego systemu zoomu, który pozwala na 5-krotny zoom.) Oznacza to, że oba modele iPhone’a 16 Pro będą miały co najmniej 5-krotny zoom optyczny i co najmniej 25-krotny zoom cyfrowy.

Kuo powiedział, że obecnie nie jest pewien, czy tylko iPhone 17 Pro Max będzie wyposażony w zaktualizowany aparat z pryzmatem tetrapryzmowym. Ale jeśli jest to model ekskluzywny, dwa modele iPhone’a 18 Pro otrzymają go w 2026 roku. Kuo dodał, że zaktualizowany aparat z pryzmatem tetrapryzmowym wymaga zupełnie nowo zaprojektowanych pryzmatów, które powinny mieć krótszą obudowę, aby zmniejszyć wysokość aparatu.

Raport analityków potwierdza twierdzenie złożone w zeszłym roku przez Jeffa Poe z Haitong International Securities. Bo powiedział w grudniu, że 48-megapikselowy teleobiektyw iPhone’a 17 Pro Max zostanie zoptymalizowany do współpracy z Apple Vision Pro. Obecne modele iPhone’a 15 Pro mogą nagrywać wideo 3D z przestrzenną głębią do odtwarzania w Vision Pro. W przypadku trzymania w orientacji poziomej główny i ultraszerokokątny obiektyw łączą się, aby nagrywać przestrzenne wideo z dodatkową głębią.

Pu powiedział wcześniej, że oba modele iPhone’a 16 Pro będą wyposażone w 48-megapikselowy ultraszerokokątny obiektyw, dzięki czemu iPhone 17 Pro Max będzie pierwszym modelem iPhone’a wyposażonym w system tylnego aparatu składający się wyłącznie z 48-megapikselowych obiektywów. Dla porównania, obecne modele iPhone’a 15 Pro mają 48-megapikselowy obiektyw główny, 12-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny i 12-megapikselowy teleobiektyw.

READ  Premiera iPhone’a 14 7 września: wydarzenie Apple potwierdzone

Patrząc w przyszłość, Kuo powiedział, że iPhone’y 2027 będą wyposażone w znacznie ulepszony aparat z czterema pryzmatami i lepszym zoomem optycznym. Można by to prawdopodobnie osiągnąć poprzez zwiększenie liczby pryzmatów w celu wydłużenia ścieżki światła, w takim przypadku nie byłoby już nazywane soczewką „kwadryzmową”. Analityk stwierdził, że wraz ze wzrostem liczby słupków może zaistnieć konieczność ich zmniejszenia, co zwiększa złożoność projektu słupka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *