Islandia należy do najbardziej pokojowych krajów na świecie, podczas gdy Stany Zjednoczone zajmują 131. miejsce

Według nowego raportu Islandia jest najspokojniejszym krajem na świecie piętnasty rok z rzędu, podczas gdy świat ogólnie staje się mniej pokojowy.

Instytut Ekonomii i Pokoju niedawno ogłosił swoją doroczną sesję Globalny indeks pokoju 2023 Nawiązując do 10 najlepszych krajów słynących z ciszy i spokoju.

Islandia znalazła się na szczycie listy w 2023 r. jako najspokojniejszy kraj na świecie, podczas gdy dwa inne kraje islandzkie — Dania i Irlandia — poszły w jej ślady, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce pod względem najcichszego. Oto pełna lista 10 najbardziej pokojowych krajów na świecie:

  1. Islandia
  2. Dania
  3. Irlandia
  4. Nowa Zelandia
  5. Austria
  6. Singapur
  7. Portugalia
  8. Słowenia
  9. Japonia
  10. Szwajcaria
Jezioro polodowcowe Jokulsarlon 15 kwietnia 2023 r. w Hove, Islandia.

Athanasius Geombasis/Getty Images


Spośród 163 wymienionych krajów Stany Zjednoczone zajmują 131. miejsce StańStany Zjednoczone odnotowały czwarty co do wielkości ogólny wzrost wskaźnika zabójstw, który „przekracza obecnie sześć na 100 000 osób i ponad sześciokrotnie więcej niż w większości krajów Europy Zachodniej”.

według Instytut Ekonomii i Pokoju, Pogłębia się przepaść między najmniej pokojowymi i najbardziej pokojowymi krajami. Od 2008 r. 25 najmniej pokojowych krajów odnotowało spadek średnio o 12,1%, podczas gdy 25 najbardziej pokojowych krajów poprawiło się o 4,3%.

READ  Chiny rozpoczęły „chirurgiczny” odwet na zagranicznych firmach po amerykańskiej blokadzie technologicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *