Jak Irving poprowadził Mavericks do zwycięstwa w trzecim meczu nad Timberwolves w finale Konferencji Zachodniej: 3 wnioski na wynos

Autorzy: Tim Cato, John Krawczyński, Zach Harper i Hunter Patterson

Luka Doncic i Kyrie Irving poprowadzili Dallas do niedzielnego zwycięstwa 116:107 w trzecim meczu z Minnesota Timberwolves, co dało Dallas prowadzenie w serii 3:0 w finale Konferencji Zachodniej.

Dancic zakończył mecz z 33 punktami, siedmioma zbiórkami, pięcioma asystami i pięcioma przechwytami, trafiając 5 z 11 celnych rzutów za trzy punkty. Irving zdobył 33 punkty i cztery asysty przy trafieniach 3 z 6.

Anthony Edwards rozegrał swój najlepszy mecz w serii, notując 26 punktów, najwięcej w drużynie i dziewięć asyst. Karl-Anthony Towns miał dalsze zmagania, zdobywając 14 punktów i 11 zbiórek, trafiając 5 z 18 celnych strzałów. Downs nie zdobył w serii więcej niż 16 punktów.

Mavericks są teraz o jedno zwycięstwo od finałów NBA. Mecz nr 4 odbędzie się we wtorek w Dallas.

Dominuje duet supergwiazd z Dallas

Dallas miało pełną kontrolę i odniosło trzecie zwycięstwo w trzech próbach z Minnesotą, kiedy Derek Lively II opuścił boisko po przerażającym momencie, w którym Towns nieumyślnie uderzył go kolanem w głowę. Lively została odsunięta na bok ze względu na skręcenie szyi, a główne obawy skupiają się oczywiście wyłącznie na jej zdrowiu.

Ale Mavericks oczywiście musieli grać pod nieobecność Lively. Kiedy 20-letni debiutant odchodził, zespół prowadził różnicą 10 punktów, która malała przez całą drugą połowę bez spokojnej obecności 20-letniego debiutanta i przewagi w defensywie.

Po raz kolejny Dallas znalazł inny sposób na zwycięstwo, zrodzony w sytuacji, która według zespołu nigdy się nie wydarzy.

Ponieważ dusząca obrona zespołu staje się nieszczelna bez stabilnej kotwicy w środku, Doncic i Irving, duet gwiazd drużyny, potrzebują ich, aby wygrać trzeci mecz.

Oni zrobili.

Doncic i Irving trafiali po strzałach, które wyglądały na zbyt mocne, a mimo to wpadły do ​​siatki. Doncic wygrywa rzut sędziowski przeciwko Edwardsowi. Irving odbił się od nieudanego posiadania piłki skoczkiem z linii bazowej.

READ  Amerykańskie okręty wojenne przekraczają Cieśninę Tajwańską po raz pierwszy od wizyty Pelosiego

Kiedy w czwartej kwarcie trener Jason Kidd wypróbował krótszy skład bez środkowego składu, Doncic znalazł Daniela Gafforda na miejsce Lively. Ale nawet Gafford miał swoje odkupienie.

Długoterminowe zdrowie Lively jest główną troską każdej strony zaangażowanej w tę sytuację. Prawdopodobnie opuści kilka meczów lub czas niezbędny do sprawdzenia, czy jest gotowy na powrót. A dla jego kolegów z drużyny prowadzenie 3:0 w serii staje się bardzo łatwe.

Ponieważ jego koledzy z drużyny, których podnosił na duchu przez cały sezon, wspierali go. – Tim Cato, autor beatów Mavericks

Wilki na skraju wyginięcia

Numer Timberwolves 1 Nie udało się zatrzymać ochrony. Miasta nie mają szans. Minnesota jest teraz o krok od eliminacji z finałów Konferencji Zachodniej.

Przez cały sezon Wilki uchylały głowę od dusznej obrony, wzmocnionej sezonem All-Star Downs. Obaj byli wyraźnie nieobecni w meczu z Dallas.

Doncic i Irving zdobyli po 66 punktów w trzecim meczu. Przez cały sezon uzyskiwali to, czego chcieli, przeciwko defensywie nr 1 w rankingu. Minnesota przez większą część czwartej kwarty grała z Rudym Gobertem i nie poczuła się obrażona na poziomie strzałów Mavs.

Wilki nie miały odpowiedzi na dwóch dynamicznych, mocno uderzających strzelców.

Downs trafił jednak na 27,8 procent rzutów z gry, w tym 0 z 8 z dystansu za 3 punkty, kontynuując katastrofalną passę w finałach konferencji. Jego wynik to 3 z 22 z 3 w serii.

Edwards zdobył zaledwie 11 z 24 punktów, ale zdobył 26 punktów, a jego imponujący wsad w trzeciej kwarcie pomógł Wilkom wrócić do gry. Ale nikt nie mógł do niego dołączyć i choć trochę złagodzić presję. Mike Conley był tuż za liderem z 16 punktami, trafiając 4 z 7 celnych strzałów.

Teraz sezon renesansu Minnesoty trwa w trybie podtrzymywania życia. Żadna z drużyn nie podniosła się po przewadze 3:0. – John Krawczyński, pisarz beatników Timberwolves

Ocena netto Wilków w meczach sprzęgłowych

Jedną z rzeczy, która niepokoi Wilki przez cały sezon, jest to, że mają dobry bilans (21-15) w meczach sprzęgłowych, ale ich ranking netto (różnica punktów na 100 posiadań) jest czwartym najgorszym. Może się tak zdarzyć, ale nie pomoże ci to ustalić, czy uda im się przetrwać trudne chwile.

READ  Historie ofiar zamieci w Buffalo

Z drugiej strony Dallas może poszczycić się jednym z najlepszych wyników w lidze (23-9) i trzecim najlepszym wynikiem w NBA.

Widzieliśmy tę grę obu drużyn w finałach Konferencji Zachodniej. Trzy zacięte mecze. Mavericks wygrali wszystkie trzy. Minnesota zwykle poświęca chwilę na zmianę gry, a Dallas nadal to robi.

W pierwszym meczu Doncić był aktywny w czwartej minucie, co pokazała obrona. W drugim meczu Irving utrzymał czwartą pozycję, obrona wymuszała kluczowe straty/zatrzymania, a Danczyk zadał cios. Warto zauważyć, że Nas Reed przegapił niesamowite spojrzenie za trzy punkty na brzęczyk, które zmieniło sposób, w jaki to postrzegamy.

W trzecim meczu Mavericks nadal atakowali w kluczowych momentach, a Wilki nigdy nie były w stanie konsekwentnie odpowiadać. Irving i Doncich odepchnęli ich, a załamania w defensywie zaowocowały dużymi wynikami na boisku.

W Minnesocie jest bliższy los, który w wieku 22 lat wciąż zastanawia się, gdzie spędzić te chwile. Mavs mają dwóch najlepszych zamykających na świecie i dwóch najbardziej utalentowanych ofensywnych zawodników, jakich kiedykolwiek widzieliśmy.

Dallas jest w tym dobry, a Minnesota musi się uczyć. Niestety, niedługo kończy się szkoła i zaczynają się wakacje. — Zach Harper, pisarz sztabowy NBA

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Jesse D. Garabrand / NBAE via Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *