Jak rządy Twittera Elona Muska wzmocniły jego brutalny styl zarządzania | Elona Muska

Reputacja Elona Muska go wyprzedza.

Szef wydaje się impulsywny i wymagający SpaceX Tesla jest znana z tego, że stawia produkt ponad wszystko. Niezależnie od tego, czy pracownicy, którzy wytwarzają produkty, zgadzają się z tym, jak planuje osiągnąć swoje ambicje, czy z samą ambicją, często oczekuje się od nich, że zrobią wszystko, co w ich mocy – czasami śpią na podłodze firmy – aby to osiągnąć lub w inny sposób.

Chociaż istnieje pewien początkowy precedens biznesowy dla miliardera jako prezesa Świergotnie mógł przygotować pracowników platformy mediów społecznościowych na to, co nastąpiło w pierwszym miesiącu przejęcia.

Pracownicy Twittera przygotowujący się do tego, co ma nadejść pod rządami Muska, od lat dostają przebłyski tego, jakim szefem będzie. Tesli oraz relacje ze SpaceX i jego wielu procesów sądowych.

Na przykład w czerwcu, po tym jak Musk zwolnił około 500 pracowników z fabryki Tesli Giga w Sparks w stanie Nevada, dwóch byłych pracowników Złóż pozew przeciwko firmie Domniemane naruszenie ustawy California Warning (Notification of Worker Modification and Retraining), która wymaga powiadomienia z 60-dniowym wyprzedzeniem oprócz płatności i świadczeń za ten okres. W 2017 roku Musk ogłosił, że samochody Tesli, które wkrótce zostaną wprowadzone na rynek, będą zawierały sprzęt, który ostatecznie pozwoli samochodom prowadzić się, zaskakując i frustrując niektórych. Własni inżynierowie firmy. Musk też to powiedział Spodziewano się pracowników Tesli Pracować 100 godzin tygodniowo na rampie w celu uruchomienia Modelu 3. A w 2020 roku Tesla to rozwiązał sekcja public relations.

Pracownicy ustawiają się w kolejce przed szarym namiotem z logo Tesli.
Pracownicy czekają w kolejce do autobusów wahadłowych 12 maja 2020 r. W fabryce Tesli we Fremont w Kalifornii, po tym, jak dyrektor generalny Elon Musk ogłosił, że przeciwstawia się ograniczeniom Covid-19 nałożonym przez lokalnych urzędników. Zdjęcie: Stephen Lamm/Reuters

Na Twitterze, kilka dni po przywództwie miliardera, pracownicy zauważyli podobne wzorce. W drugim tygodniu prawie połowa pracowników firmy została zwolniona bez ostrzeżenia, co skłoniło niektórych do tego Prewencyjnie złóż pozew zbiorowy Musk rzekomo naruszył kalifornijskie prawo pracy. Wśród zwolnionych znalazł się dział komunikacji firmy, pozostawiając Twittera bez zespołu public relations. Twitter ma również do czynienia z drugą skargą złożoną w imieniu grupy kontrahentów, którzy również twierdzą, że nie otrzymali powiadomienia przed rozwiązaniem umowy.

READ  Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, nazywa odpowiedzi narzędzia AI „całkowicie nie do przyjęcia”

W międzyczasie Musk ogłaszał lub ogłaszał zmiany produktów na Twitterze, a jego nowi pracownicy starali się je wykonać, tweetując zdjęcia swoich śpiworów na podłodze. Ale kiedy pracownicy wprowadzili nowe funkcje, takie jak płacenie za weryfikację subskrypcji Twitter Blue, skłoniło ich to do wycofania się z kilku kwestii – w tym kont udających zweryfikowane marki i osoby publiczne.

Ale niektóre z jego dokonań wykraczają poza to, co zostało zgłoszone lub upublicznione w innych firmach Muska. Częściowo jest to zgodne z projektem. Po serii przecieków pracowniczych Tesla poprosiła swoich pracowników o „odnowienie zobowiązań” i podpisanie umowy Nowe umowy o zachowaniu poufności W 2018 roku zakazał im wypowiadania się w mediach. Umowa o zachowaniu poufności była przedmiotem prawnego sprzeciwu ze strony Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy (NLRB). Naruszenie praw pracowniczych.

Na Twitterze, gdzie kultura przed Muskiem pozwalała na pewien stopień sprzeciwu lub publicznej krytyki polityki firmy, pracownicy – ​​a teraz byli pracownicy – ​​widzą, że ich głosy są stłumione. Kilku pracowników, którzy publicznie opublikowali na Twitterze poprawki lub odrzucili twierdzenia Muska, zostało zwolnionych. W jednym przypadku Musk publicznie ogłosił zwolnienie swojego inżyniera Eryka FronhoferaNapisał na Twitterze „Został zwolniony” w odpowiedzi na tweet Frohnhoefera korygujący ocenę Muska dotyczącą tego, dlaczego strona działa wolno. Musk później usunął tweeta. Wtedy dyrektor generalny Tesli Światło na zakończeniach. Musk też Powiedziało Zwalnianie pracowników, którzy skrytykowali go na Slacku, usługach przesyłania wiadomości innych firm, z których pracownicy korzystają wewnętrznie.

Jeśli chodzi o produktywność, Musk poprosił pracowników, aby zdecydowali, czy chcą pracować przez długie godziny z „wysoką intensywnością”, czy odejść i otrzymać trzymiesięczną odprawę, donosi The New York Times. wspomniany. Termin na podjęcie decyzji upłynął w czwartek wieczorem. Wielu pracowników — niektóre raporty szacują, że pozostało ich od 1000 do 1200 — zdecydowało się na odejście, pozostawiając niektóre ważne role i zespoły ze szkieletowym personelem.

READ  Twitter zwalnia pracowników, ponieważ Musk obwinia aktywistów za ogromny spadek przychodów z reklam

„Tylko wybitne wyniki będą stanowić ocenę pozytywną” – przeczytał w liście, który napisał do pracowników.

Shannon Lees-Riordan, prawniczka reprezentująca zwolnionych pracowników i kontrahentów Twittera, powiedziała, że ​​jej biuro „otrzymuje telefony od pracowników Twittera z prośbą o wyjaśnienie ich praw”. Przedstawione przez Lesa Riordana A Nowy pozew w czwartek, przed terminem, dotyczy tego, że wymaganie od firmy zgłaszania się do biura i pracy przez długie godziny z dużą intensywnością narusza federalną ustawę o niepełnosprawnych Amerykanach (ADA). Proponowany pozew zbiorowy został złożony w imieniu dyrektora technicznego, który powiedział, że został zwolniony za odmowę powiadomienia biura z powodu niepełnosprawności, która narażała go na ryzyko zarażenia Covid-19.

„Od czasu przejęcia kontroli nad Twitterem, Elon Musk naraził pracowników firmy na wiele bólu i niepewności w tak krótkim czasie” – napisał Les-Riordan w oświadczeniu. „Jego ostatnie ultimatum skierowane do pracowników o północy, że do jutra muszą zdecydować, czy chcą być częścią„ nowego Twittera ”, postawiło ich w bardzo trudnej sytuacji”.

Zachowanie Muska może być dla wielu szokiem, ale dla byłych pracowników Tesli i SpaceX nie jest to do końca zaskakujące. W SpaceX ośmiu byłych pracowników zgłosiło podobną kulturę odwetu i złożyło w czwartek skargę do NLRB prawo Zostali zwolnieni za przeciwstawienie się Muskowi w liście otwartym napisanym w czerwcu. Zachowanie Elona w sferze publicznej jest dla nas częstym źródłem rozproszenia i zakłopotania. wiadomość czytać.

W Tesli byli pracownicy powiedzieli, że Musk troszczy się o niewiele więcej niż produkt, a negocjowanie nieporozumień z miliarderem wymaga dobrej woli, którą zwykle rozwija się poprzez budowanie lub pomaganie we wprowadzaniu udanych produktów. Długie godziny pracy są również nieuniknione, powiedział były pracownik Tesli, więc ludzie muszą zdecydować, na ile jest to dla nich zrównoważone.

Styl zarządzania i decyzje Muska na Twitterze będą prawdopodobnie nadal upubliczniane ze względu na charakter firmy i zamiłowanie nowego dyrektora ds. Do końca pierwszego tygodnia listopada br. Musk szedł szybkim krokiem Tweetować więcej niż 25 razy dziennie. Ale nie jest jasne, jak długo Musk planuje pozostać u steru obecnie obleganej platformy. W procesie z 16 listopada kwestionującym sposób, w jaki dyrektor naczelny Tesli otrzymał pakiet rekompensat w wysokości 52 miliardów dolarów (44 miliardów funtów) zatwierdzony przez zarząd, Musk powiedział, że planuje ostatecznie przekazać stery Twitterowi.

READ  Awaria gazu ziemnego, odetnij ciepło „natychmiast”

„Spodziewam się, że z czasem zmniejszę czas spędzany na Twitterze i znajdę kogoś innego, kto będzie prowadził Twittera” Powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *