James Vowles deklaruje, że Formuła 1 „zmienia się” po odpowiedzi na twierdzenie Christiana Hornera: PlanetF1

James Vowles uważa, że ​​oczy wszystkich w Formule 1 powinny otworzyć się na to, „jacy powinniśmy być” po oskarżeniach o niewłaściwe zachowanie pod adresem Christiana Hornera.

W poniedziałek Red Bull potwierdził PlanetF1.com, że wszczął wewnętrzne dochodzenie w sprawie Hornera, ale na tym etapie nie ujawnił żadnych dalszych szczegółów.

„Po zapoznaniu się z kilkoma niedawnymi zarzutami firma wszczęła niezależne dochodzenie” – stwierdziła Red Bull GmbH w oświadczeniu.

James Fowles: Mogę kontrolować tylko to, co dzieje się w Williamsie

„Ten proces, który już się toczy, jest prowadzony przez zewnętrznego prawnika-specjalistę” – dodał, dodając, że „firma podchodzi do tych spraw bardzo poważnie”.

Horner zaprzeczył jakimkolwiek nieprawidłowościom i powiedział gazecie De Telegraaf: „Całkowicie zaprzeczam tym zarzutom”.

Odpowiednik Williamsa, Vowles, został przesłuchany w związku z zarzutami, kiedy rozmawiał z Bloomberg TV po wprowadzeniu barw Williamsa na rok 2024.

„Sam sport, sięgający 20 lat wstecz, był bez wątpienia zdominowany przez mężczyzn. Gdybyście zapytali mnie, z czego składa się drużyna, odpowiedziałbym, że jest to biały, prawdopodobnie męski, prawdopodobnie 40-letni lub coś w tym stylu”.

„To się zmienia i jest to pozytywna rzecz, która zmienia ten wynik.

„Tylko ja mogę kontrolować to, co dzieje się w zespole Williamsa.

„A to, co mogę zrobić w środowisku, to otworzyć wszystkim oczy na to, jak powinniśmy postępować, ponieważ najlepsze pomysły nie biorą się z bycia zamkniętą grupą ludzi, lecz z różnorodności.

„Te zarzuty to zarzuty i obawiam się, że nie rozumiem, co się za nimi kryje i jakie znaczenie ma to, co się wydarzyło.

„Mogę tylko powiedzieć, że jeśli kiedykolwiek do tego dojdzie, będziemy w pełni wspierać go, jeśli chodzi o naprawienie tego i upewnienie się, że mamy kulturę akceptującą wszystkich”.

PlanetF1.com poleca

Bogata lista menedżerów zespołów Formuły 1: ujawniono dane dotyczące wartości netto Wolffa, Hornera i innych

READ  Minnesota Twins Inn Miguel Sano za operację kolana; Nie ma harmonogramu powrotu

Kalendarz Formuły 1 na 2024 rok: daty premiery samochodów, testy przedsezonowe, harmonogram transmisji telewizyjnych

Zapytany, co może się dalej wydarzyć w Red Bullu, jeśli Horner opuści sport, Fowles odpowiedział: „Ponownie myślę, że to oznacza, że ​​będziemy musieli spojrzeć na siebie w lustrze i upewnić się, że wewnętrznie zadajemy właściwe pytania i postępujemy właściwie”. . Tak, że możemy być tylko dumni, nie dzisiaj, ale za następne dziesięć lat.

Horner kieruje Red Bullem od 2005 roku i poprowadził zespół do serii tytułów mistrzowskich w latach 2010–2013, zanim odzyskał tytuł w 2021 roku.

Max Verstappen liczy na swój czwarty sukces w mistrzostwach kierowców w tym sezonie, a Red Bull stara się o hat-tricka w postaci koron konstruktorów.

Przeczytaj następujące: Największy czarny koń w F1 2024? Jeden zespół może zmienić kolejność dziobania w Formule 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *