Janet Yellen rozpoczyna podróż do Azji, aby uzyskać poparcie dla rosyjskiego pułapu cen ropy

TOKIO – Sekretarz Skarbu Janet Yellen rozpoczęła międzynarodową kampanię lobbowania za propozycją, która jej zdaniem pozwoli uniknąć globalnej recesji i zajmie się technicznymi i dyplomatycznymi wyzwaniami związanymi z jej planem. Aby określić cenę rosyjskiej ropy.

Cel w ustaleniu proponowanego pułapu cenowego, za którym pani Yellen opowiada się od miesięcy, jest dwojaki: obniżyć ceny energii Utrzymując dopływ rosyjskiej ropy na rynek światowy i Zmniejszenie dochodów Rosji sprzedaży.

Nowa propozycja zyskała na popularności w ostatnich tygodniach, a prezydent Biden i inni przywódcy z Grupy Siedmiu bogatych narodów ostatnio poparli jej rozpatrzenie. Podczas swojej pierwszej podróży do Azji jako sekretarz skarbu, pani Yellen skupi się na wypełnieniu ważnych szczegółów, aby plan zadziałał. Oczekuje się, że omówi pułap cenowy ze swoimi rówieśnikami podczas podróży do Japonii w tym tygodniu, a także podczas zbliżających się spotkań ministrów finansów G20 z głównych gospodarek w Indonezji oraz podczas międzylądowania w Korei Południowej.

Istnieje wiele nierozstrzygniętych kwestii związanych z ideą limitu cenowego. Obejmują one dokładne poznanie Jak to zastosowaćPrzekonywanie innych krajów do udziału w nim i ustalanie ceny sprzedaży, na jaką kraje zachodnie pozwolą kupować rosyjską ropę. Na propozycji pojawia się również założenie, że Rosja będzie nadal sprzedawać ropę po cenie USA i jej sojuszników.

Ale kiedy Rosja zarabia miliardy na sprzedaży ropy i rosnących cenach paliw, Przyczynianie się do najwyższej stopy inflacji od dziesięcioleciUrzędnicy w administracji Bidena i w krajach zachodnich poszukują nowych narzędzi ekonomicznych Aby spowolnić miażdżącą rosyjską inwazję Ukraina.

Pani Yellen podczas majowej podróży do Europy przyznała, że ​​trudno jest wyegzekwować ograniczenie cen.

„Chociaż myślę, że wiele osób, w tym ja, uważa to za atrakcyjne z ogólnego ekonomicznego punktu widzenia, w rzeczywistości uruchomienie go jest wyzwaniem i nie wszystkie te problemy zostały jeszcze rozwiązane” – powiedziała w Niemczech.

Wyższe ceny ropy były korzystne dla OPEC+, sojuszu krajów produkujących ropę, który kontroluje ponad połowę światowej produkcji. Shelby Holiday z Wall Street Journal wyjaśnia, co kraje OPEC+ robią z tą niespodzianką i dlaczego raczej nie będą się oddalać od Rosji. Ilustracja: Adele Morgan

Obecna propozycja limitu cenowego wynika z pakietu sankcji UE, który: Obejmował embargo na import rosyjskiej ropy Oraz zakaz ubezpieczania przez firmy z Unii Europejskiej dostaw rosyjskiej ropy drogą morską. Te kroki mają rozpocząć się pod koniec roku. Ponieważ wiele dostaw rosyjskiej ropy do krajów na całym świecie jest ubezpieczonych w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, Yellen wielokrotnie powtarzała, że ​​jest zaniepokojona, że ​​plany UE mogą zabrać rosyjską ropę z rynku światowego.

Gwałtowny spadek globalnej podaży może wystarczająco podnieść ceny Rosja może zbierać podobne zyski spadku sprzedaży, a jednocześnie potencjalnie zamienia światową gospodarkę w recesję, powiedziała Yellen. Niektórzy analitycy przewidują, że ropa, która kosztuje około 105 USD za baryłkę, może wzrosnąć do 200 USD za baryłkę, jeśli rosyjska produkcja znacząco spadnie.

„Trudno go uruchomić i nie wszystkie te problemy zostały jeszcze rozwiązane”


Janet Yellen o pułapie cen ropy w Rosji

Urzędnik skarbu podróżujący z panią Yellen powiedział, że szacunki departamentu wskazują, że cena ropy może wzrosnąć do około 140 USD za baryłkę przy znacznej utracie produkcji, chociaż urzędnik powiedział, że szacunki są niepewne.

Teraz pani Yellen i zachodni urzędnicy dążą do odliczenia od zakazu ubezpieczenia. Zmiana pozwoli firmom z Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i innych krajów na zabezpieczenie i finansowanie dostaw rosyjskiej ropy, jeśli cena sprzedaży spadnie poniżej limitu. Plan ma na celu zachowanie zdolności wielu krajów rozwijających się, a także Chin i Indii, do kupowania ropy z Rosji. Ropa w tym kraju została już sprzedana z dyskontem w porównaniu do światowych standardów, podczas gdy Stany Zjednoczone i Unia Europejska Przesuń, aby go zablokować.

Głównym pytaniem w projekcie jest to, jak sprawdzić, czy tankowce przewożące rosyjską ropę będą przestrzegać limitu cenowego, który, jak wskazali ubezpieczyciele, będzie dla nich trudny do wyegzekwowania.

Jak twierdzi wysoki rangą urzędnik skarbu, ropą naftową są akredytywy – które generalnie obejmowały cenę sprzedaży ropy – oraz kontrole celne to sposoby, w jakie urzędnicy starają się wyegzekwować limit cenowy.

Urzędnik dodał, że nawet gdyby kraje nie podpisały się pod limitem, rosyjska ropa dostarczana bez zachodniego ubezpieczenia i wsparcia finansowego prawdopodobnie nadal byłaby sprzedawana z dodatkową zniżką. To obniżyłoby dochody Rosji z takiej sprzedaży, powiedział urzędnik.

Zakład naftowy na Dalekim Wschodzie Rosji. Kraje zachodnie dążą do ograniczenia wpływów Moskwy ze sprzedaży ropy.


obrazek:

Poczta Tatiany / Reuters

Niektórzy kwestionują, czy Rosja będzie trzymać się ekonomicznej logiki leżącej u podstaw planu. Prezydent Rosji będzie wymagał…

Prezydent Rosji Władimir Putin

Sprzedawać ropę z dużym dyskontem, aby uniknąć zamykania szybów naftowych i trwałego ograniczania zdolności produkcyjnych kraju. Reuters podał, że wysoki rangą rosyjski urzędnik powiedział niedawno, że jego kraj nie będzie sprzedawał ropy pod limitem.

„Chociaż jest sprzedawany jako bardzo pragmatyczny, myślę, że jest bardziej na papierze niż w praktyce, zasadniczo zakłada, że ​​Rosja powie„ Cóż, nie mogę dostać tej ceny, myślę, że teraz dostanę połowę tej ceny ”. – powiedział Adam Posen, prezes Peterson Institute for International Economics.

Japońskie media podały, że japoński premier Fumio Kishida powiedział podczas niedawnego przemówienia, że ​​limit zostanie ustalony na poziomie około połowy obecnej ceny rosyjskiej ropy.

Wysiłki pani Yellen na rzecz ograniczenia cen rozpoczęły się, kiedy przedstawiła ten pomysł ministrom finansów G7 podczas kolacji, którą wydała w Ministerstwie Skarbu podczas wiosennych spotkań Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego w kwietniu, jak twierdzi wysoki rangą urzędnik skarbu. .

Chociaż od tego czasu pułap cen ropy naftowej zyskał na popularności, polityczne i praktyczne przeszkody w jego realizacji mogą być ostatecznie zbyt duże. Z poprzednich międzynarodowych osiągnięć pani Yellen, globalna umowa podatkowa Zatwierdzone co do zasady przez ponad 100 krajów, Jeszcze nie ustawiono Ponieważ jest uwikłany w złożoną dynamikę polityczną w Unii Europejskiej i Kongresie USA.

Aby pułap cen ropy zadziałał, Stany Zjednoczone będą musiały ponownie zebrać dużą międzynarodową koalicję, aby się jej trzymać. Będzie to wymagało przekonania 27 państw członkowskich UE do zmiany elementów najnowszego pakietu sankcji, który sam był przedmiotem wielotygodniowych trudnych negocjacji. I chociaż Indie i Chiny mogą skorzystać na niższych cenach rosyjskiej ropy, niektórzy analitycy spekulują, że mogą niechętnie angażować się w prowadzone przez USA wysiłki przeciwko Rosji. Inny wysoki rangą urzędnik skarbu powiedział, że Stany Zjednoczone docierają do kilku krajów, w tym do Indii, w ramach wysiłków na rzecz wprowadzenia ograniczenia.

Napisz do Andrew Dohren w [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Setki osób ewakuowano z powodu pożaru, który wybuchł w slumsach otaczających elegancką dzielnicę Gangnam w Seulu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *