Katastrofa nad Jeziorem Wiktorii: komercyjny samolot rozbija się o jezioro w TanzaniiCNN

Kilku pasażerów zostało uratowanych z komercyjnego lotu obsługiwanego przez Precision Air, który w niedzielę rozbił się na Jeziorze Wiktorii w Tanzanii, poinformowali urzędnicy.

Łodzie z ratownikami zostały wysłane na miejsce katastrofy na największym jeziorze Afryki w pobliżu lotniska Bukoba. Nie od razu wiadomo było, ilu pasażerów znajduje się na pokładzie ani czy w katastrofie są jakieś ofiary.

Przemawiając na miejscu, komendant policji prowincji Kagera, William Mwambake, powiedział, że „wszystko jest teraz pod kontrolą”.

„Operacje ratunkowe są w toku i do tej pory uratowaliśmy wiele osób i zapewnimy, że w końcu uratujemy wszystkich i wyciągniemy samolot z wody” – powiedział.

Uratowani zostali zabrani do naszego szpitala skierowań.

Film nakręcony przez gapiów nad brzegiem Jeziora Wiktorii i rozpowszechniony w mediach społecznościowych pokazał, że samolot jest zanurzony w wodzie, a ratownicy koordynują akcje ratunkowe z pobliskich łodzi.

Prezydent Tanzanii wezwał do spokoju w mediach społecznościowych, podczas gdy ratownicy pracowali na miejscu katastrofy.

„Z smutkiem dowiaduję się, że samolot Precision Air rozbił się na Jeziorze Wiktorii w regionie Kagera” – napisał w niedzielę na Twitterze prezydent Samoa Zuluhu.

„Moje kondolencje dla wszystkich osób dotkniętych tym incydentem. Będziemy spokojni podczas trwania akcji ratunkowej i modlić się do Boga o pomoc” – powiedział.

Precision Air to tanzańskie linie lotnicze z siedzibą w Dar es Salaam.

To rozwijająca się historia – więcej w przyszłości

READ  Papież Franciszek odwiedza Kanadę, aby przeprosić za nadużycia Aborygenów w katolickich szkołach rezydencyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *