Kate, księżna Walii: Leczę się na raka

  • Napisane przez Seana Coughlana
  • Korespondent królewski

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: Pełna wiadomość wideo od księżnej Walii

Księżna Walii twierdzi, że jest na wczesnym etapie leczenia po zdiagnozowaniu u niej raka.

W oświadczeniu wideo Catherine stwierdziła, że ​​był to „ogromny szok” po „bardzo trudnych kilku miesiącach”.

Przesłała jednak pozytywną wiadomość: „Czuję się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza”.

Nie ujawniono szczegółów dotyczących jej nowotworu, ale Pałac Kensington twierdzi, że jest przekonany, że księżniczka w pełni wyzdrowieje.

W oświadczeniu wideo Katherine wyjaśnia, że ​​kiedy w styczniu przeszła operację jamy brzusznej, nie stwierdzono u niej żadnego nowotworu.

Księżniczka powiedziała: „Ale badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. Dlatego mój zespół medyczny poinformował mnie o konieczności poddania się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia”.

Pod koniec lutego rozpoczął chemioterapię. Pałac twierdzi, że nie będzie udostępniał żadnych innych prywatnych informacji medycznych, w tym rodzaju nowotworu.

42-letnia księżniczka powiedziała, że ​​ma na myśli wszystkie osoby dotknięte chorobą nowotworową i dodała: „Proszę wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zmagają się z tą chorobą, nie traćcie wiary ani nadziei. Nie jesteście sami”.

Catherine powiedziała, że ​​powrót do zdrowia po operacji, którą przeszła w styczniu ze względu na nieujawniony stan zdrowia, zajęła trochę czasu i teraz priorytetem jest uspokojenie rodziny.

„William i ja zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby rozwiązać ten problem i zarządzać nim prywatnie dla naszej małej rodziny”.

Księżniczka dodała: „Poświęciliśmy trochę czasu, aby wyjaśnić wszystko George'owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze”.

Powiedziała, że ​​rodzina potrzebuje teraz „trochę czasu, przestrzeni i prywatności”.

Król i królowa zostali poinformowani o wieściach o stanie zdrowia księżniczki jeszcze przed piątkowym ogłoszeniem, a sam król Karol również przechodził leczenie nowotworu.

Król Karol i Katarzyna byli jednocześnie przez krótki czas leczeni w prywatnym londyńskim szpitalu klinicznym – Katarzyna przeszła tam operację jamy brzusznej, a król został przyjęty na „zabieg korekcyjny” z powodu powiększonej prostaty.

Rzecznik Pałacu Buckingham powiedział, że król jest „bardzo dumny z Katarzyny, że miała odwagę zabrać głos w taki sposób, jak ona”.

Po wspólnym pobycie w szpitalu „przez ostatnie tygodnie pozostawał w bliskim kontakcie ze swoją ukochaną synową”.

Książę Harry i Meghan przesłali wiadomość, w której napisali: „Życzymy Kate i rodzinie zdrowia i powrotu do zdrowia i mamy nadzieję, że będą mogli to zrobić w prywatności i spokoju”.

Obecnie nie oczekuje się, że Katarzyna i książę William pojawią się z rodziną królewską na Wielkanoc, a księżna nie będzie mogła wcześniej powrócić do oficjalnych obowiązków.

Pałac Kensington powiedział również, że nagła nieobecność księcia Williama na nabożeństwie żałobnym w dniu 27 lutego wynikała z wykrycia nowotworu u Katarzyny.

Źródło obrazu, Studia BBC

Skomentuj zdjęcie,

Księżna Walii w wiadomości wideo ogłosiła, że ​​jest w trakcie leczenia raka

Od czasu operacji, która odbyła się w styczniu, para stała w obliczu intensywnych spekulacji publicznych i szaleństwa w mediach społecznościowych na temat jej zdrowia. Od Bożego Narodzenia nie brała udziału w żadnych oficjalnych wydarzeniach.

W swoim oświadczeniu wideo wspomniała o wsparciu, jakie zapewnia jej rodzina: „Posiadanie Williama u mojego boku jest także doskonałym źródłem pocieszenia i pewności.

„Podobnie jak miłość, wsparcie i życzliwość okazana przez tak wielu z Was. To wiele dla nas znaczy”.

Pałac Kensington powiedział, że wideo księżniczki zostało nakręcone w środę przez BBC Studios, oddział produkcyjny BBC.

BBC News stwierdziło w oświadczeniu: „Wraz z innymi mediami Pałac Kensington poinformował BBC News o tym ogłoszeniu dziś po południu”.

Po tygodniach spekulacji i teorii spiskowych na temat pary królewskiej w pałacu pojawiły się wezwania do zachowania prywatności.

Sytuacja nasiliła się po tym, jak agencje fotograficzne wycofały zdjęcie księżniczki z okazji Dnia Matki 10 marca ze względu na obawy związane z obróbką cyfrową, za co księżniczka później przeprosiła.

W mediach społecznościowych pojawiły się także teorie na temat materiału wideo przedstawiającego księcia Williama i Katarzynę na zakupach w Windsorze na początku tego tygodnia.

Premier Rishi Sunak powiedział w piątek, że Catherine w swoim oświadczeniu wykazała się „niezwykłą odwagą”, życząc jej „szybkiego powrotu do zdrowia”.

Powiedział: „W ostatnich tygodniach byłem poddawany intensywnej analizie i zostałem niesprawiedliwie potraktowany przez niektóre sekcje mediów na całym świecie i w mediach społecznościowych.

„Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, jak wszyscy inni, powinna mieć prywatność, aby móc skupić się na leczeniu i przebywać z kochającą rodziną”.

Przywódca labourzystów Sir Keir Starmer powiedział, że jego myśli są z rodziną królewską, dodając, że „zachęcił go” „optymistyczny ton Katarzyny oraz jej przesłanie wiary i nadziei”.

„Każda diagnoza raka jest szokująca. Mogę sobie jednak tylko wyobrazić dodatkowy stres związany z otrzymaniem tej wiadomości w obliczu dzikich spekulacji, jakie widzieliśmy w ostatnich tygodniach” – powiedział.

William i Catherine „mają prawo do prywatności i jak każdy rodzic będą czekać, aż wybiorą odpowiedni moment, aby powiedzieć o tym swoim dzieciom”.

Profesor Pat Price, onkolog i założycielka kampanii „Dogonić raka”, pochwaliła księżniczkę za to, że mówiła „z taką szczerością i szczerością”.

„Podobnie jak w przypadku diagnozy King, jej postępowanie niewątpliwie stanowić będzie dla wielu osób istotną zachętę do poddania się badaniom, a innym chorym na raka da większą pewność siebie, aby mogli opowiedzieć o swoich własnych doświadczeniach.

„Ta reklama stanowi surowe i szokujące przypomnienie, że rak nie szanuje wieku ani statusu społecznego”.

Dodatkowe raporty Gemmy Crowe

READ  Wrak samolotu znaleziony w górach Nepalu, odzyskano 14 ciał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *