Kate Middleton twierdzi, że „robi postępy” dzięki chemioterapii w celu zdiagnozowania raka

Kate, księżna Walii, podzieliła się aktualnymi informacjami na temat swojego stanu zdrowia. Jest to pierwsza informacja od czasu, gdy w marcu ogłosiła diagnozę raka.

Kate, 42-letnia żona księcia Williama, powiedziała w piątek, że „robi duże postępy” podczas chemioterapii, ale „jeszcze nie wyszła z kryzysu”.

„Robię duże postępy, ale każdy, kto przeszedł chemioterapię, wie, że są lepsze i gorsze dni” – Kate powiedziała w pisemnej wiadomości udostępnionej przez Pałac Kensington. „W te złe dni czujesz się słaby i zmęczony i musisz poddać się swojemu ciału. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać dobre samopoczucie”.

Kate powiedziała, że ​​jej leczenie będzie kontynuowane „jeszcze kilka miesięcy”, dodając: „W dni, kiedy czuję się wystarczająco dobrze, chętnie angażuję się w życie szkolne, a prywatnie spędzam czas na rzeczach, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia. ” „To jakby zacząć trochę pracować w domu”.

Kate potwierdziła również w swoim przesłaniu, że w sobotę dołączy do rodziny królewskiej podczas Trooping the Colour, parady wojskowej organizowanej co roku z okazji oficjalnych urodzin panującego monarchy.

„Nie mogę się doczekać, aby w najbliższy weekend wziąć udział w Paradzie Urodzinowej Króla i mam nadzieję, że latem będę mogła wziąć udział w kilku wydarzeniach publicznych, ale wiem też, że jeszcze nie wyszłam na prostą” – powiedziała. „Uczę się cierpliwości, zwłaszcza w obliczu niepewności. Przyjmuję każdy dzień takim, jaki jest, słucham swojego ciała i pozwalam sobie przeznaczyć tak bardzo potrzebny czas na wyzdrowienie”.

Kate opisała siebie również jako „zadziwioną” wsparciem, jakie otrzymała od czasu publicznego ujawnienia swojej diagnozy.

„To zrobiło ogromną różnicę dla Williama i dla mnie i pomogło nam przetrwać trudne chwile” – powiedziała, dodając na końcu swojej wiadomości: „Bardzo dziękuję wszystkim za ciągłe zrozumienie”. O Was, którzy z taką odwagą dzieliliście się ze mną swoimi historiami.”

READ  Gavin Williamson, brytyjski minister, rezygnuje po zarzutach o zastraszanie

Oprócz informacji o stanie zdrowia pałac udostępnił w piątek nowe zdjęcie Kate zrobione w tym tygodniu w Windsorze w Anglii, gdzie mieszka Kate i jej rodzina.

Matt Porteous / Pałac Kensington

Katarzyna, księżna Walii, pojawia się na zdjęciu zrobionym na początku tego tygodnia w Windsorze w Anglii i opublikowanym przez Pałac Kensington 14 czerwca 2024 r.

Zdjęcie, wykonane przez brytyjskiego fotografa Matta Porteousa, przedstawia Kate ubraną w jasną kurtkę i dżinsy, stojącą pod wierzbą.

Wystąpienie Kate w Trooping the Color będzie pierwszym publicznym wystąpieniem księżnej z rodziną królewską od grudnia, kiedy uczestniczyła we mszy bożonarodzeniowej w Sandringham.

Zaledwie kilka tygodni po Bożym Narodzeniu, w połowie stycznia, Kate została przyjęta do szpitala z powodu, jak to wówczas pałac określał, „planowanej operacji jamy brzusznej”.

Po prawie dwóch tygodniach pobytu w szpitalu po operacji Kate nadal brała wolne od obowiązków publicznych królewskich, aby wrócić do zdrowia.

Mark Cuthbert/British Press za pośrednictwem Getty Images

Katarzyna, księżna Walii i książę William, książę Walii z księciem Ludwikiem, księciem Jerzym i księżniczką Charlotte biorą udział we mszy bożonarodzeniowej w kościele św. Marii Magdaleny, 25 grudnia 2023 r. w Sandringham w Norfolk.

W marcu, wśród rosnących spekulacji na temat jej zdrowia i nieobecności w oczach opinii publicznej, Kate ogłosiła w nagranej wcześniej wiadomości wideo, że zdiagnozowano u niej raka.

Przemawiając samotnie i bezpośrednio do kamery, Kate opisała diagnozę raka jako „wielki szok” dla niej i jej rodziny. Powiedziała, że ​​nowotwór wykryto w badaniach pooperacyjnych, które odbyły się w styczniu po operacji jamy brzusznej.

Studia BBC

22 marca 2024 roku Katarzyna, księżna Walii, wydała oficjalne oświadczenie w sprawie swojego stanu zdrowia.

Nie ujawniono rodzaju nowotworu. Według pałacu Kate pod koniec lutego rozpoczęła chemioterapię zapobiegawczą.

READ  Krewni modeli z Hongkongu zostali oskarżeni po znalezieniu części ciała

Podczas gdy podczas leczenia Kate pozostawała poza zasięgiem opinii publicznej, William wrócił do pracy w połowie kwietnia. W trakcie swoich królewskich zaręczyn William podzielił się kilkoma najnowszymi informacjami na temat Kate, ale podziękował fanom za ich wsparcie i odpowiedział „tak” osobie na czerwcowym wydarzeniu, która zapytała, czy z Kate „czuje się coraz lepiej”.

Kate Middleton: Kalendarium diagnozy raka, operacji i nieobecności w obowiązkach publicznych

William i trójka małych dzieci pary, książęta George i Louis oraz księżniczka Charlotte, dołączą do Kate w sobotę na Trooping the Color. Rodzina ma wziąć udział w paradzie i według tradycji stanąć na balkonie Pałacu Buckingham, aby obejrzeć most wojskowy.

Chrisa Jacksona/Getty Images

Książę William, książę Walii, książę Ludwik Walii, Katarzyna, księżna Walii, księżniczka Charlotte, książę Ludwik i książę Jerzy z Walii na balkonie Pałacu Buckingham podczas Color Band, 17 czerwca 2023 r. w Londynie.

Tegoroczne obchody będą drugim świętem panowania króla Karola III.

Co warto wiedzieć o tegorocznej akcji Trooping the Color poświęconej leczeniu raka króla Karola i Kate Middleton?

U Charlesa (75 lat) na początku tego roku zdiagnozowano raka, ale od tego czasu wrócił do obowiązków publicznych.

Chrisa Jacksona/Getty Images

Król Karol III i królowa Camilla biorą udział w uroczystości upamiętniającej zorganizowanej przez brytyjskie Ministerstwo Obrony i Królewski Legion Brytyjski pod pomnikiem Brytyjskiej Normandii z okazji 80. rocznicy D-Day, która odbędzie się 6 czerwca 2024 r. w Vert-sur-Mer we Francji.

Podobnie jak Kate, Charles również weźmie udział w tegorocznej edycji Trooping the Color. Według Pałacu Buckingham zamiast na koniu odegra on nieco zmodyfikowaną rolę i weźmie udział w paradzie powozem konnym wraz ze swoją żoną, królową Camillą, zamiast jeździć konno.

W lutym ogłoszono publicznie diagnozę raka u Charlesa. Pałac nie ujawnił, na jaki nowotwór choruje, ani jakiemu podlega leczenie.

READ  Z cienia wychodzi krytyczny partner Putina Aleksiej Nawalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *