Kolejna fala upałów uderza w Europę, powodując alarmy

Zawieszenie

Minęły zaledwie trzy tygodnie od historycznej fali ekstremalnych temperatur, która uderzyła w Europę Zachodnią, bijąc wszelkie rekordy w Wielkiej Brytanii. Teraz nad kontynentem nadciąga nowa fala upałów, pojawiają się ostrzeżenia i coraz więcej rekordów jest zagrożonych.

Oczekuje się, że do czwartku w dużej części Francji i południowej części Anglii temperatura będzie wyższa niż normalnie w zakresie od 18 do 27 stopni (10 do 15 stopni Celsjusza) – z najwyższymi w latach 90. (powyżej 32 stopni Celsjusza) zamiast w 70. (powyżej 21°C). .

Bursztynowe ostrzeżenia, drugie co do wielkości, zostały podniesione dla południowej części Anglii przez UK Met Office.

W połowie lipca Met Office wydał pierwsze w historii czerwone ostrzeżenie o „ekstremalnych” temperaturach, ponieważ ponad 40 stacji meteorologicznych pobiło poprzedni rekord 101,7 stopnia (38,7 stopnia Celsjusza) w Wielkiej Brytanii. Wiele stacji wzrosło nawet do 104 stopni (40 stopni Celsjusza), co osiągnięto dziesięć razy więcej z powodu spowodowanych przez człowieka zmian klimatycznych.

Badanie mówi, że zmiana klimatu spowodowana przez człowieka spowodowała, że ​​fala upałów w Wielkiej Brytanii jest 10 razy bardziej prawdopodobna

Duży obszar zachodniej i północno-zachodniej Europy zostanie dotknięty nadchodzącą falą upałów, z ryzykiem pożarów towarzyszących rosnącym temperaturom. Podąża za Europą Szósty najgorętszy miesiąc lipca.

Ciepło napędzane jest przez grzbiet wysokiego ciśnienia, potocznie zwany Thermal Dome, który od wtorku wieczorem do środy wyłączy się bezpośrednio nad Wielką Brytanią. Oprócz wprowadzania upalnego gorącego powietrza, zapobiegnie również niepogodzie, utrzymując promienie słoneczne.

W Wielkiej Brytanii oczekuje się, że temperatury osiągną szczyt od piątku do soboty, a następnie spadną w przyszłym tygodniu. Najwyższe temperatury wynoszą zazwyczaj od 85 do 95 stopni (29 do 35 stopni Celsjusza), chociaż niektóre obszary mogą zbliżyć się do 96 lub 97 (35,5 do 36 stopni Celsjusza). Nigdzie prawdopodobnie nie osiągnie wieku.

READ  Francuska prezydencja popełnia błędy w wypowiedziach Macrona dotyczących ludobójstwa w Rwandzie – Politico

Urzędnicy służby zdrowia wydali ostrzeżenie o fali upałów na poziomie 3 z 4, wzywając mieszkańców do „szukania innych, zwłaszcza osób starszych, małych dzieci, niemowląt i osób z podstawowymi schorzeniami”. Urzędnicy zalecili także społeczeństwu ograniczenie spożycia alkoholu.

Met Office spodziewa się, że od czwartku do niedzieli Londyn zanotuje wzloty w górnych latach 80. do około 90 (30 do 32 stopni Celsjusza). Nadejdzie deszczowa pogoda, aby rozpocząć tydzień pracy. Średnie wysokie temperatury na początku sierpnia w Londynie są zbliżone do niższych lat 70. (niskie 20°C).

Met Éireann, irlandzki odpowiednik amerykańskiej National Weather Service, również wydał ostrzeżenie pogodowe dla kraju, ostrzegając przed „stresem cieplnym, zwłaszcza dla najbardziej wrażliwych grup ludności”, a także o wysokim wskaźniku UV. Warto zauważyć, że Stosunkowo niewielu mieszkańców posiada w swoich domach klimatyzatory.

Północny Meksyk cierpi na historyczny niedobór wody. Te mapy pokazują dlaczego.

Osiemnaście departamentów we Francji jest również objętych pomarańczowymi alarmami dotyczącymi gorąca, a Météo France woła o temperatury W południowo-zachodniej części kraju temperatura sięga od 97 do 102 stopni (36 do 39 stopni Celsjusza), z odosobnionym odczytem 104 stopni (40 stopni Celsjusza) niedaleko.

Oczekuje się, że Paryż zdobędzie 93 punkty w środę, 92 w czwartek i 94 w piątek.

W Hiszpanii to było Najgorętszy lipiec w historiiA pomarańczowe ostrzeżenie o wysokiej temperaturze To właściwie na południe od Madrytu – gdzie maksymalna temperatura może zbliżyć się do 104 stopni, a wiele innych obszarów jest objętych żółtymi alertami. Jednak rdzeń kopuły termicznej powinien pozostać na dalekiej północy Europy Zachodniej.

Pogarszające się upały utrwalają dotkliwe susze, które dotykają wiele części Europy Zachodniej.

Według historyka klimatu Maximiliano Herrery, w niektórych częściach Anglii, w tym w Londynie, było rekordowo suche. Powiedział na Twitterze, że w lipcu w mieście „prawie nie było deszczu”, a zanotowano mniej niż milimetr. Lipiec zwykle charakteryzuje się około 45 mm deszczu, ze średnio 8 deszczowymi dniami w miesiącu.

READ  Kim z Korei Północnej domaga się więcej ziemi uprawnej, aby zwiększyć produkcję żywności

biuro spełnione Wspomniałem o 13 województwach W całej południowej i wschodniej Anglii był to najsuchszy lipiec w historii.

Istnieją obawy, że gorąca i sucha pogoda w połączeniu z wcześniejszymi suchymi warunkami może zwiększać ryzyko pożarów. Kornwalijska Straż Pożarna i Ratownicza napisała, że ​​ryzyko pożaru było „obecnie od bardzo wysokiego do wyjątkowego” i że strażacy byli szczególnie zajęci w miniony weekend. Zachęcali osoby zajmujące się rekreacją na świeżym powietrzu do unikania ognisk i ognisk.

Francja doświadcza również wyjątkowej suszy, jednej z najgorszych w historii, według Météo France. Opad deszczu Najniższy poziom w kraju zaobserwowano w lipcu A 85 procent jest poniżej normy.

Prawie 40 000 mieszkańców Francji zostało zmuszonych do ewakuacji z pożarów w trzecim tygodniu lipca, a podobne pożary szalały w Hiszpanii i Grecji.

Bardzo suche warunki ponownie powodują bardzo duże pożary, Zwłaszcza na południu Francji.

Co najmniej 8 zabitych w rejonie Seulu powodzi podczas rekordowych opadów

Podczas gdy rdzeń cieplny będzie nad południową Wielką Brytanią i Francją od czwartku do niedzieli, ponadprzeciętne temperatury wzrosną również od Holandii przez południową Skandynawię. Upał odejdzie z Europy Zachodniej na początku przyszłego tygodnia, kierując się w stronę Europy Wschodniej.

Udowodniono, że zmiana klimatu spowodowana przez człowieka wzmacnia intensywność, czas trwania i częstotliwość zdarzeń o wysokiej temperaturze. Oprócz intensywnego upału, który ogarnął Wielką Brytanię w zeszłym miesiącu, wydarzenie o podobnej skali doprowadziło do rekordowych temperatur, W tym maksimum 109 stopni w Paryżu pod koniec lipca 2019 r.

READ  Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych zatapia 3 łodzie Houthi atakujące statek handlowy na Morzu Czerwonym

Jason Samino przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *